Öztrak'tan İmamoğlu sorusuna yanıt: CHP bir çadır partisi değildir

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, bugün yapılan MYK toplantısında kongreler sürecinin başlatılmasına karar verildiğini açıkladı. Öztrak, İmamoğlu ile Kılıçdaroğlu arasında yaşandığı iddia edilen gerilim hakkındaki soruyu da yanıtladı.

Öztrak'tan İmamoğlu sorusuna yanıt: CHP bir çadır partisi değildir
Öztrak'tan İmamoğlu sorusuna yanıt: CHP bir çadır partisi değildir
GİRİŞ 06.06.2023 19:18 GÜNCELLEME 06.06.2023 19:18
Bu Habere 81 Yorum Yapılmış

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK), Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında parti genel merkezinde toplandı. CHP Sözcüsü Faik Öztrak, toplantı gündemine ilişkin açıklamalar yaptı.

KONGRE TAKVİMİ BUGÜN BAŞLATILDI

Öztark, "CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu seçim sonuçlarına göre istifa etmeyi düşünüyor mu? Kılıçdaroğlu'yla Ekrem İmamoğlu arasında koltuk savaşı yaşandığı iddia ediliyor. Kurultay tarihi netleşti mi?" sorularına şu yanıtı verdi:

"CHP bir çadır partisi değildir. Dünyada gerçekten eşine az rastlanır bir maziye sahip olan asırlık bir partidir. Yerleşik usullere sahiptir ve bu partide kimse tek başına aklına estiği gibi karar alamaz. Bütün kararlar partinin yetkili kurullarında tartışılarak alınır. Bizi başka partilerle karıştırmayın. Genel Başkanımız, büyükşehir, il ve ilçe belediye başkanlarıyla, partimizin il ve ilçe başkanlarıyla, örgütümüzün kadın ve gençlik kolları başkanlarıyla, tüm seçilmişlerimizle, örgütümüzle sorunlar, meseleler hakkında istişarelerde bulunur. Bu istişarelerden farklı sonuçlar çıkarmaya çalışmamak gerekir. Bugün kongreler takvimini başlatma kararını aldık. Yasal asgari süreler dikkate alınarak bu takvimi en hızlı şekilde tamamlayacağız."

Bomba kulis: İmamoğlu, Kılıçdaroğlu ile toplantı sonrası gelen telefonla şok olduBomba kulis: İmamoğlu, Kılıçdaroğlu ile toplantı sonrası gelen telefonla şok oldu

CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu: Sadece İzmir olsaydı Kılıçdaroğlu kazanırdıCHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu: Sadece İzmir olsaydı Kılıçdaroğlu kazanırdı

Haber7'ye özel açıklama! Kılıçdaroğlu bırakmazsa işte CHP'lilerin yapacağı hamle!Haber7'ye özel açıklama! Kılıçdaroğlu bırakmazsa işte CHP'lilerin yapacağı hamle!

"CHP'ye oy veren ya da Millet İttifakı'na bu seçimlerde oy veren seçmenlerle CHP arasında bir kopukluk, küskünlük olduğuna yönelik genel bir izlenim var. Bu kopukluğu gidermeye yönelik CHP'nin atacağı bir adım olacak mı?" sorusu üzerine Öztrak, "Kongreler takvimimizi, yani parti örgütlerinin yenilenme takvimini başlattık. Kimsenin karamsar olmasına gerek yok. Çünkü sonuç itibarıyla baktığınız zaman 25 milyon seçmen, yani Türkiye'deki her iki seçmenden biri Kemal Kılıçdaroğlu'na oy vermiş, muhalefete oy vermiş. Bu tabii ki oldukça önemli bir kazanım ve bu kazanımı muhafaza etmek zorundayız. Önümüzdeki seçimlerde hedefe ulaşamamanın getirdiği sıkıntıları hızla aşabileceğimizi düşünüyorum" cevabını verdi.

"CHP olarak öz eleştiriniz nedir?" sorusuna karşılık Öztrak, "Öz eleştiri ve buna dair tespitler süreci devam ediyor. Hatta geçen gün Parti Meclisimizde bunun detaylı bir şekilde sürdürülmesi konusunda da karar aldık ve bununla ilgili arkadaşlarımız çalışıyorlar. Bunu önümüzdeki dönemde daha detaylı bir şekilde açıklama imkanını bulacağımızı düşünüyorum. Ama ilk tespitlerimiz çerçevesinde gerekenleri yapmaya başladık" diye konuştu.

Kongrenin ne zaman olacağına ilişkin bir soruya da Öztrak, "Mevzuattaki asgari sürelere uyarak en hızlı şekilde kongreler takvimimizi tamamlayacağız. Yani bu ekim olur, ekim ortası olur. Bakalım ona göre hızla yöneteceğiz ama yolda yürürken bir bakalım" yanıtını verdi.

KAYNAK: AA
İbrahim Can Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - İbrahim Can

Editör Hakkında

İbrahim Can, 1993'te İstanbul'da doğdu. İnternet haberciliği kariyerine 2011’de başladı. İki yıla yakın küçük ölçekli sitelerde çalıştıktan sonra, 2012'nin Ekim ayında yenisafak.com'a başladı. 6,5 yıl çalıştığı yenisafak.com'da Gündem, Eğitim, Hayat, Dünya, Spor ve Video kategorilerinde çalıştı. Bir süre akşam sorumluluğu yaptı. Son olarak Ana Sayfa Editörü oldu. 2019'un Haziran ayında Haber7'de Gündem Editörü olarak göreve başladı. Hem Haber7 hem de Yeni Şafak'ta kültür sanat, eğitim ve siyaset alanları başta olmak üzere birçok alanda özel haber, infografik ve video hazırladı. Hala Haber7'de Haber Şefi olarak çalışmalarına devam etmektedir.
YORUMLAR 81
 • Murat 10 ay önce Şikayet Et
  "Dünyada gerçekten eşine az rastlanır bir maziye sahip olan asırlık bir partidir" derken ilk defa doğru bir söz duydum. Gerçekten dünya da eşi ve benzeri yok, hiç bir demokrasi de böyle bir parti ve böyle bir seçmen olamaz.
  Cevapla
 • İsoBaba 10 ay önce Şikayet Et
  Çadır partisi mi bilmem de, pkk ile aşna fişna oynadığınıza göre "mağara" partisi olduğunuzu rahatlıkla söyleyebiliriz.
  Cevapla
 • Ali Rıza 10 ay önce Şikayet Et
  Çadır partisi değilseniz dindar, vatansever, ülkesi için canını veren, bu vatan için çalışanlara hakaret edenleri ya milletvekili yapıyorsunuz yada yönetime alıp himaye ediyorsunuz örneğin Tuncay özkan, eren Erdem İstanbul İl başkanınız hepsi birer hain bu gibi yüzlerce örneği var UNUTMADIK UNUTTURMAYACAĞIZ ürkiye
  Cevapla
 • Gasap haydo 10 ay önce Şikayet Et
  Bireh bireh bireh
  Cevapla
 • Misafir 10 ay önce Şikayet Et
  Muhalefetin başına doğru dürüst yalan konuşmayan, vizyon sahibi yurtdışında ülkesini şikayet etmeyen mandacı zihniyeti olmayan biri olması lazım . Bu isimlerle hayatta olmaz.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
 O maçtan sevindiren haber! Türkiye'ye ülke puanı müjdesi
Ukrayna, Kırım'daki Rus S-400 sistemlerini vurdu