'CHP'nin başına kim geçsin?' anketi! Dikat çeken sonuçlar...

Cumhuriyet Halk Partisi'nde yapılması planlanan olağan kurultay öncesi ASAL Araştırma, 26 ilde yaptığı kamuoyu araştırmasında "Kimi CHP Genel Başkanı olarak görmek isterseniz?" sorusunu vatandaşlara yöneltti. Çıkan sonuçlar dikkat çekti...

'CHP'nin başına kim geçsin?' anketi! Dikat çeken sonuçlar...
'CHP'nin başına kim geçsin?' anketi! Dikat çeken sonuçlar...
GİRİŞ 09.08.2023 13:57 GÜNCELLEME 09.08.2023 14:05
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

ASAL Araştırma Şirketi tarafından yapılan kamuoyu araştırmasında seçmenlere, "Şayet Kemal Kılıçdaroğlu genel başkanlıktan ayrılır/ istifa ederse kimi CHP Genel Başkanı olarak görmek isterseniz?" sorusu yöneltildi. Ankete katılanların yüzde 31.6'sı Ekrem İmamoğlu yanıtını verdi.

ASAL Araştırma "Türkiye Siyasi Gündem Araştırması"nı yayımladı. Araştırmada, siyasi partilerin seçmen desteği, hükümet ve diğer siyasi partilerle ilgili kanaatler ve Temmuz ayı gündem konularıyla ilgili değerlendirmeler yer aldı.

14-25 Temmuz 2023 tarihleri arasında Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Bursa, Balıkesir, Diyarbakır, Erzurum, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Kırıkkale, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Van, Yalova ve Zonguldak'ta 18 yaş ve üzeri 2 bin 520 kişiyle yapılan ankette vatandaşlara, "Şayet Kemal Kılıçdaroğlu genel başkanlıktan ayrılır/ istifa ederse kimi CHP Genel Başkanı olarak görmek isterseniz?" sorusu yöneltildi.

CHP GENEL BAŞKANI KİM OLMALI?

Ankete katılanların yüzde 31.6'sı bu soruya İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu yanıtını verdi. Bunu yüzde 15.5 ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş cevabını verenler takip etti.

CHP Grup Başkanı Özgür Özel yanıtı ise yüzde 8.4 ile üçüncü sırada yer aldı. Yüzde 5.1'lik bir kesim ise bu soruya CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül cevabını verdi.

Ekrem İmamoğlu:%31.6
Mansur Yavaş:%15.5
Özgür Özel:%8.4
Mustafa Sarıgül:%5.1
Gürsel Tekin:%3.5
Muharrem İnce:%2.6
Canan Kaftancıoğlu:%2.1
Tanju Özcan:%0.9
Diğer:%5.2
Cevap Yok:%4.8
Fikrim Yok:%20.3

Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR

Editör Hakkında

Trabzon’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Bahçelievler Anadolu Ticaret Meslek Lisesinde ‘Web Programcılığı’ bölümünden mezun oldu. Yüksek öğrenimini, Atatürk Üniversitesinde ‘Yeni Medya ve Gazetecilik’ mezunu olarak tamamladı. Gazeteciliğe ilk adımını 2011 yılında attı. 12 yıllık profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere ağırlıklı olarak gündem, dünya, ekonomi, spor ve teknoloji kategorilerinde birçok haber ve röportaja imza atarak galeri ve video hazırladı. Bahadır Alemdar, meslek hayatına Haber7.com'da aktif olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 6
 • Misafir 4 ay önce Şikayet Et
  BANA GÖRE EN İYİ 2 ADAY VAR 1 cisi Muharrem İnce 2 cisi Tanju Özcan özellikle Tanju Özcanı çok beğeniyorum siyasetçi olarak diğerleri fasa fiso!!! Diğerleri kendi ceplerini ve etrafının ceplerini dolduran RANTÇI TAYFASI!!!
  Cevapla
 • Misafir 4 ay önce Şikayet Et
  HESAP UZMANI MUHASEBEYE GERİ DÖNSÜN siyasetten anlamayan muhalefet yapamayan beceriksiz kişiler CHP nin başına geçmesin liderlik vasfı olan biri olsun ve özgür özel gibi kişiler olmasın bunlar Kılıçdaroğlu versiyonu olan kişiler muhalefet yapamaz!!!
  Cevapla
 • Kığılı 4 ay önce Şikayet Et
  Bence gine Kemal Kılıçdaroğlu kalsın reisimiz içinde onun kalması avantajlı
  Cevapla
 • Kığılı 4 ay önce Şikayet Et
  Yani bu şu demek kılıçtar oğlu giderse Ekrem İmamoğlu genel başkan olur faka bu adamın T.C. Devletine inenin ucu kadar faydası olmaz
  Cevapla
 • Avni 4 ay önce Şikayet Et
  Kemal Kalsin.Boyle iyi)
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İngiltere Kralı Charles'a soğuk duş! "Gazze'de ateşkes" isteyen kişiyi görmezden geldi
Beşiktaş evinde yıkıldı! Derbide kazanan Fenerbahçe