Bahçeli ittifak çağrısı yapmıştı! İYİ Parti kararını duyurdu!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin yerel seçimler öncesinde İYİ Parti'ye ittifak çağrısında bulunması Ankara'da gündem oldu. İYİ Parti'den Bahçeli'nin çağrısına yanıt geldi.

GİRİŞ 11.08.2023 23:07 GÜNCELLEME 11.08.2023 23:07
Bu Habere 382 Yorum Yapılmış

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yerel seçimler öncesi İYİ Parti’ye ittifak çağrısında bulundu.

Bahçeli, İYİ Parti'ye seslenerek “Çağırdık dönmediniz yuvaya, yerel iktidarda komşu olalım ülke hayrına” ifadelerini kullandı.

İYİ PARTİ'DEN BAHÇELİ'NİN ÇAĞRISINA YANIT

 İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) çağrısının ardından açıklama yaptı.

Zorlu, “Türkiye sevdalılarını ülke ve millet hayrına İYİ Parti’de buluşmaya davet ediyoruz” dedi.

Zorlu yaptığı yazılı açıklamada, “Bildiğiniz gibi bir süredir partimizin seçim çalışmaları ve olası yol haritasının kamuoyunda geniş biçimde irdelendiği, farklı iddiaların da öne çıkarıldığı görülmektedir. Dün de bir TV programında Milliyetçi Hareket Partisi üzerinden benzer bir gelişme zuhur etmiş ve bugün gün içerisinde kimi yetkililerince kurumsal kimliğimizi hedef alan talihsiz açıklamalar ortaya konulmuştur. Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener, 24 Haziran 2023 tarihinde gerçekleşen büyük kongremizde 85 milyon insanımız için siyasette yeni bir zemin, yeni bir yol açma irademizi ortaya koymuş ve en büyük gücümüze yani milletimize kulak vereceğimizi ifade etmiştir” dedi.

“26 Ağustos ruhuyla rotamız net, pusulamız millet!”

Parti rotasının net olduğunu belirten Zorlu, “Söz konusu tartışmaya ilişkin olarak partimizin görüşünü açıkça kamuoyuna iletiyor ve güzel ülkemizin temiz kalpli insanlarını, milliyetçilerini, vatanseverlerini, Türkiye sevdalılarını ülke ve millet hayrına İYİ Parti’de buluşmaya davet ediyoruz. 26 Ağustos ruhuyla rotamız net, pusulamız millet” ifadelerini kullandı.

Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Gece Sorumlusu
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .

Editör Hakkında

Orta ve lise eğitimini Kayseri'de tamamladı. Üniversite öğrenimini İstanbul Üniversitesi Coğrafya bölümünde tamamladı. 2008 yılında Haber7.com'da gazetecilik mesleğine ilk adımını attı. 15 yıllık profesyonel editörlük kariyerinde tüm kategorilerde görev yaptı. Meslek hayatına Haber7.com'da 'Gece sorumlusu' olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 382
 • mehmetm 3 ay önce Şikayet Et
  İYİ Partide emanetçi olmasalar kendi kararları olumlu olurdu. Kuklalar oynatıcılarının kararlarını duyururlar.
  Cevapla
 • Osman 3 ay önce Şikayet Et
  Hayatınızda ilk defa olsun onurlu davranın ve....istifa edin sayın Akşener..!! Rica ediyorum sizden zira siz ,bu güzelim ülkeye lider olacak kadar vasıf sahibi değilsiniz ve olamayacağınızı da kanıtladınız !!!
  Cevapla
 • isa okur 3 ay önce Şikayet Et
  İyi Parti için son seçim(28 Mayıs 2023)deen sonra tövbe kapısı kapanmıştır.Zilleti bi hakkın yaşamalılar.
  Cevapla
 • Dede 3 ay önce Şikayet Et
  Türkiye sevdalısı nasıl dolaylı da olsa 40 bin kişinin katillerini savunanlara işbirliği yapıyor sen ediyorsun milletle alatmı ediyorsunuz.
  Cevapla
 • Misafir 3 ay önce Şikayet Et
  Sayin Bahceli bu kadini niye muhatap aliyor!
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Özdağ’a yakın isimlerin başlattığı akıma İsrail’den destek!
İsrail'in katliam doktrini: Habsora