100 il 1000 ilçe çalışmalarında son durum!

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, "100 il 1000 ilçe" çalışmalarının sürdüğünü bildirdi.

GİRİŞ 13.08.2023 15:26 GÜNCELLEME 13.08.2023 15:53
Bu Habere 17 Yorum Yapılmış

Özdemir, yazılı açıklamasında, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 18 Mart 2018 tarihinde partisinin 12. Olağan Büyük Kurultayında belirttiği "100 il 1000 ilçe" çalışmalarının Cumhur İttifakı olarak sürdürüldüğünü vurguladı.

Bahçeli'nin kurultayda, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile beraber Türkiye'nin 100 il 1000 ilçeden oluşan yeni bir yapılanmayla ele alınması gerektiğini ifade ettiğini hatırlatan Özdemir, şunları kaydetti:

"Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi milletimizden tekrar onay alarak kalıcı hale gelmişken yeni Türkiye hedefimize bu çağrının büyük katkı sağlayacağı açıktır. Biz de Kurban Bayramı sonrası parti binamızda vatandaşımız ile yaptığımız görüşmeler ve istişareler kapsamında, özellikle Kayseri kamuoyu nazarında büyük bir taleple karşılandığını gördük. Gelinen aşamada Gesi ve Erkilet'te yaşayan hemşerilerimizin yüksek bir talebinin olduğu ve hatta bu taleplerle alakalı, muhtarlarımızın ve vatandaşımızın zaman zaman hem MHP'ye hem de Cumhur İttifakı'nda beraber olduğumuz AK Parti'ye iletildiğini bizler biliyoruz. Bu anlamda da MHP olarak bu iki çalışmayı yürüttüğümüzü bildirmek isterim."

Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR

Editör Hakkında

Trabzon’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Bahçelievler Anadolu Ticaret Meslek Lisesinde ‘Web Programcılığı’ bölümünden mezun oldu. Yüksek öğrenimini, Atatürk Üniversitesinde ‘Yeni Medya ve Gazetecilik’ mezunu olarak tamamladı. Gazeteciliğe ilk adımını 2011 yılında attı. 12 yıllık profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere ağırlıklı olarak gündem, dünya, ekonomi, spor ve teknoloji kategorilerinde birçok haber ve röportaja imza atarak galeri ve video hazırladı. Bahadır Alemdar, meslek hayatına Haber7.com'da aktif olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 17
 • Misafir 3 ay önce Şikayet Et
  Erbaa il olmalı ilk önce
  Cevapla
 • Mustafa 3 ay önce Şikayet Et
  Bahçeli yüz il için uğraşacağına emekliler maaş zammı hakkında çık gereni yaptır hükümete milletin 100 il umrunda değil geçim derdinde emekli emeklilere olun mu diyorsunuz onlar bu ülkenin gelişmesi için yıllarca çalışmış insanlar yazık verilen değere garibanlar sevinmiştin seçimden önce 2 TL zam kaotik diye ama seçim sonrasi husran
  Cevapla
 • Misafir 3 ay önce Şikayet Et
  99 daha uygun
  Cevapla
 • Ali 3 ay önce Şikayet Et
  Yerel yönetim, Merkezi denetim, eğer isyan ederse kayyum atarsın. Yönetimler arası rekabet oluşur, hangi yerel bölgede hizmet daha verimli ise orası kalkınır, hele birde yerel yönetimler vergilerini düşük tutarsa yatırımcı orayı tercih eder.
  Cevapla
 • vatan sever 3 ay önce Şikayet Et
  İl olmaya en layık Adanaya 25 km Mersine 15km mesafedeki Tarsus il olduğunda sınırlarını nasıl çekmeyi düşünüyorsunuz acaba. Adıyamana 25 km mesafedeki Kahta da aynı durumda. Nüfus tek kriter olmamalı. İl merkezine en az 50-70 km mesafe olmalıdır. Bu noktada nüfus ve il merkezine mesafe baz alındığında Alanya, Ereğli(Konya)Erciş, Yüksekova, Elbistan vs. il olmalıdır.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
ABD'den toplama F-35 kararı! Kazalı F-35'lerden Frankenstein uçak
Kolombiya'dan tüm dünyaya İsrail çıkışı! Devlet Başkanı Petro açıkladı