Erdoğan'dan PBS muhabirinin provokatif sorusuna tepki: Saygı duyacaksın!

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu'na katılmak için New York'ta bulunan Başkan Recep Tayyip Erdoğan, PBS kanalının konuğu oldu. Sunucu Amna Nawaz'ın provokatif sorusuna ise 'Sizi ne ilgilendiriyor' diyerek cevap verdi.

GİRİŞ 19.09.2023 07:28 GÜNCELLEME 20.09.2023 14:02
Bu Habere 160 Yorum Yapılmış

Birleşmiş Milletler (BM) 78. Genel Kuruluna katılmak üzere New York'ta bulunan Erdoğan, Amerikan PBS kanalında önemli açıklamalarda bulundu.

Tam bu sırada sunucu Amna Nawaz küstah bir harekette bulundu. Nawaz terör tutukulusu olan Sedef Kabaş, Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala üzerinde provokasyona soyundu. 

SPİKERDEN PROVOKATİF SORU

Türkiye'de Sedef Kabaş, Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş gibi "üst düzey tutuklamalar" bulunduğu savunularak, "Bu kişileri susturmaya mı çalışıyorsunuz? Söz konusu kişilerden tehdit algılıyor musunuz?" sorusu yöneltilen Erdoğan, şu şekilde konuştu: 

"SİZİ NİYE BU KADAR İLGİLENDİRİYOR"

"Sizi bu niye bu kadar ilgilendiriyor? Türkiye bir hukuk devletidir. Hukuk devletinde bu tür kararları yargı verir. Eğer yargı bu yönde bir karar vermişse, o zaman yargının verdiği bu karara saygı duyalım. Ben yargı adına konuşacak durumda değilim. Bahsettiğiniz bu kişi (Kavala) protestoların finansörüydü."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, davalarla ilgili, "Ben onlarla uğraşacak değilim." diyerek, kararların yargı tarafından verildiğini tekrar vurguladı.

KÜSTAH HAREKET

Selahattin Demirtaş'ın terörist olduğunu ve 200'den fazla kişinin ölümüne yol açtığını, bu nedenle yargının bir karar verdiğini belirten Erdoğan, program sunucusunun sözünü kesmesinin ardından, "Kesmeye hakkın yok. Saygı duyacaksın, yargının verdiği karara saygı duyacaksın." dedi.

Başkan Erdoğan, "Amerikan yargısı yargı da Türkiye'nin yargısı yargı değil mi? Türkiye'nin yargısına da saygı duymaya mecbursunuz." ifadelerini kullandı.

Türkiye'de hapsedildiği öne sürülen gazetecilerle ilgili soruya da Erdoğan, "Eğer teröre destek verdiyseler, onlar terörü destekliyorlarsa, dünyanın neresinde özgürce yaşayabilir veya dolaşabilirler? Bu insanlar terörü destekliyor ve bu kişiler hakkında yargı kararını veriyor." şeklinde cevap verdi.

Erdoğan, Amerikan halkının Türkiye ile ilgili haberleri takip ettiğini belirterek, Amerikan medyasının Türkiye ile ilgili sağlıklı ve doğru haberler üretmesinin önemini vurguladı.

 

ÖzgürBayrak Haber7.com - Editor
Haber 7 - ÖzgürBayrak

Editör Hakkında

Ankara'da doğan Özgür Bayrak, ilk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi "Gazetecilik" bölümünden mezun oldu. Üniversite döneminde çeşitli yerel gazetelerde muhabir ve editör olarak görev aldı. Star.com'da internet editörü olarak stajını tamamladıktan sonra Medya Takip Merkezi'nde 3 yıl boyunca Gündem, Siyaset, Spor, Ekonomi kategorilerinde haber ve SEO içerikleriyle birlikte galeri ve video hazırladı. 2019'un Şubat ayından bu yana ise Haber7.com'da Gündem Editörü olarak habercilik kariyerine devam etmektedir.
YORUMLAR 160
 • HIDIR BUDUR 9 ay önce Şikayet Et
  Bronson'u elden kaçırdık derken KAVALA' gibi emperyalist uşağını iyi yakalamışız. Cıyak cıyak bağırıyorlarrr. Beter olsunlarrrr
  Cevapla
 • Misafir 9 ay önce Şikayet Et
  Saygısız Ahlaksız Kadın Birde Başkan Erdoğa nın Karşısında Ayak Ayak Üstüne Atmış
  Cevapla
 • Mehmet DOĞAN 9 ay önce Şikayet Et
  Reisime inanıyor ve güveniyoruz. Milletin adamı böyle cevap verir. Ağzınıza sağlık Cumhurbaşkanım... Olay bu ...
  Cevapla
 • Misafir 9 ay önce Şikayet Et
  zeki kara Yüreğine sağlık baba
  Cevapla
 • Alparslan 9 ay önce Şikayet Et
  Batı her zamanki gibi ikiyüzlü ve sahtekar. Bu zibidiler ne diyorsa tersini yapmak lazım. İçimizdeki gavurlarla aynı dili kullanıyorlar.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye'den İsrail Parlamentosunda alınan Filistin kararına tepki
Hatay'da şantiye işçisinin hareketi yürekleri ısıttı