Son Dakika: Devlet Bahçeli'den Süleyman Soylu açıklaması

Son dakika haberi... MHP Genel Başkanı Bahçeli, "Kavala ile Demirtaş’ı bayraklaştırıp Soylu’yu hiçbir alakasının olmadığı yasa dışı ilişki ağlarında devamlı gösterme çabası müfteriliğin daniskasıdır" dedi.

GİRİŞ 25.09.2023 16:55 GÜNCELLEME 25.09.2023 16:55
Bu Habere 149 Yorum Yapılmış

SON DAKİKA HABERİ: Sosyal medya hesabından açıklama yapan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Süleyman Soylu'ya ilişkin iftiralara sert tepki gösterdi. Bahçeli, "Milliyetçi Hareket Partisi vefanın ve siyasi ahlakın bir gereği olarak Süleyman Soylu’nun sonuna kadar arkasındadır." dedi.

Bahçeli, "Sorosçu Kavala ile terörist Demirtaş’ı bayraklaştırıp nevzuhur hak talebi için milli ve manevi tüm değerlerle ters düşen güdümlü kişilerin Soylu’yu hiçbir alakasının olmadığı yasa dışı ilişki ağlarında devamlı gösterme çabası müfteriliğin daniskası, müptezelliğin de düpedüz şahikasıdır." açıklamasında bulundu.

Devlet Bahçeli'nin açıklamaları şu şekilde:

Televizyon ekranlarında sabitleşmiş, hatta sabit ve sefil görüşleriyle temayüz etmiş bir avuç sözde uzman, yorumcu, gazeteci ve kerameti kendinden menkul yorumcu her gün toplumsal bünyeye nefret ve nifak aşısı yapmaktadır. Gerçekleri yansıtmayan, hayatın ve siyasetin akışıyla bağdaşmayan iddia, ifade ve tehlikeli isnatlar huzur ve güvenliğimizi tehdit eden bir boyut kazanmıştır.

Bu kategoride yerini alarak zehir ve zillet servisi yapanlar, üstelik husumet odağı haline gelmiş olanlar hiçbir araştırmaya gerek duymadan, hiçbir ahlaki ve insani kaygı taşımadan itibar cellatlığını meslek edinmişler, milli birlik ve dayanışma ruhunu tehlikeli ölçüde tahribe başlamışlardır. Gündeme yansıyan her meseleyi anbean çarpıtıp siyasileştiren bu hayasızlar aslında zillet ittifakının hizmetkarlığına soyunan görevli provokatörlerdir.

Özellikle bir adli vakıa üzerinden devamlı surette eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya ve bakanlık dönemine ilişkin mesnetsiz iddialarda bulunanların potansiyel bir rövanş alma gayesine heves ettikleri elbette dikkatli ve uyanık gözlerden kaçmamaktadır. Sayın Soylu 2016 yılından 2023 yılına kadar üstlendiği bakanlık sorumluluğunu layıkıyla yerine getirmiş bir devlet ve siyaset insanıdır.

Hakkında pek çok iddianın bulunduğu bir şahsa karşı icra edilen operasyonun hitamında Sayın Soylu’nun sözde irtibat ve illiyeti bahanesiyle töhmet altında bırakılması, sürekli tahrik ve taciz cenderesinde tutulması hem şerefli bir davranış olmayıp hem de adil, hukuki ve hakkaniyetli bir muamele değildir.

Mahalli İdareler Seçimleri öncesinde zillet ittifakının paydaşlarını akıllarınca parlatmaya, öne çıkarmaya, tahkim ve taltif etmeye azmetmiş işbirlikçi ve işportacı gazeteci ve yorumcuların demokrasi ve insan onuruna ileri derecede kast ettikleri her türlü izahtan da varestededir. Bunların bildikleri her neyse Cumhuriyet Savcılarının öğrenmesi, gereğini yapmaları hukuk devleti ilkesinin kaçınılmaz bir icabıdır.

Sorosçu Kavala ile terörist Demirtaş’ı bayraklaştırıp nevzuhur hak talebi için milli ve manevi tüm değerlerle ters düşen güdümlü kişilerin Sayın Soylu’yu hiçbir alakasının olmadığı yasa dışı ilişki ağlarında devamlı gösterme çabası müfteriliğin daniskası, müptezelliğin de düpedüz şahikasıdır.

Bilmeyenler için tekrar ifade etmeliyim ki, Sayın Süleyman Soylu Türk milletine mal olmuş, bakanlığı döneminde koltuğunda bir saniye oturmayarak dağ tepe demeden dolaşmış, bölücü terör örgütüne kök söktürmüştür. Bu itibarla Milliyetçi Hareket Partisi vefanın ve siyasi ahlakın bir gereği olarak Sayın Süleyman Soylu’nun sonuna kadar arkasındadır.

Fitnecilerin bir hesabı varsa Allah’ın da bir hesabı vardır. Millete hizmeti siyasetinin temeli yapan hiç kimse sahipsiz ve yalnız olmayacaktır. Türk milleti kimin helal süt içtiğini, kimlerin haram ve hıyanet içinde debelenip durduğunu yüksek ferasetiyle tefrik ve tefsir etmektedir.

SÜLEYMAN SOYLU: SAYGILARIMI SUNUYORUM

AK Parti İstanbul Milletvekili Süleyman Soylu, sosyal medya hesabından, "Ülkemize, devletimize ve milletimize hizmet etmenin şerefini, izzetini bugün bir kez daha bize yaşatan Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli büyüğüme saygılarımı sunuyorum. Allah başımızdan eksik etmesin.. Allah razı olsun" paylaşımında bulundu.

KAYNAK: HABER7
Ömer Aktaş Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ömer Aktaş

Editör Hakkında

1991 yılında Bayburt’ta doğdu. Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldu. 2016 yılında Anadolu Ajansı'nda stajını yaptı. Yeni Şafak ve Akşam Gazetesi'nde çalıştı. Nisan 2021'den bu yana Haber7.com'da ‘Gündem Editörü’ olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 149
 • vatansever 8 ay önce Şikayet Et
  Reisimiz ne yapmışsa.bir bildiği vardır.ülkemiz için ne hayırlıysa onu yapmıştır.
  Cevapla
 • Harbici 8 ay önce Şikayet Et
  Bakanlığı döneminde Süleyman Soylu çok yıprandı. Görev değişimi yerindeydi. Biraz dinlendikten sonra yine dönecektir İçişleri bakanlığı görevine.
  Cevapla
 • misafir 8 ay önce Şikayet Et
  Yani
  Cevapla
 • gözütok 8 ay önce Şikayet Et
  Soylu, soysuzların karalamasiyla anilmaycak kadar büyük bir adam. soylu, pkk/kck/dhkpc/fetö soysuzlarına kök sökdürdüğünü bu millet çok iyi bilir. sayin Bahçeli de bunu çok iyi bilenlerden biridir.
  Cevapla
 • Misafir 8 ay önce Şikayet Et
  Ülkede uyulturucu bitmek bilmiyor acaba.
  Cevapla
 • önce vatan 8 ay önce Şikayet Et
  uyuşturucuyuda,torbacıyıda lanet örgüt yönetip kullanıyor,rahmetlik ozan aarif dediğince körmü bunlar,
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Dua Lipa'dan İsrail soykırımını durdurma çağrısı
En fazla mezun milyarder veren üniversiteler açıklandı!