Melikşah Üniversitesi kuruldu

Kayseri'de, ''Melikşah Üniversitesi'' adıyla bir vakıf üniversitesi kurulmasına ilişkin kanun tasarısı, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı.

Melikşah Üniversitesi kuruldu
Melikşah Üniversitesi kuruldu
GİRİŞ 31.07.2008 21:07 GÜNCELLEME 31.07.2008 21:07
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Verilen aranın ardından TBMM Başkanvekili Nevzat Pakdil'in başkanlığında yeniden toplanan TBMM Genel Kurulda, Yüksek Öğretim Kurumları Teşkilatı Kanunda değişiklik yapılmasına dair kanun tasarısının görüşmelerine devam edildi.

Genel Kurulda kabul edilen kanuna göre, Kayseri'de, Burç Eğitim, Kültür ve Sağlık Vakfı tarafından Melikşah Üniversitesi kurulacak.

Üniversite; fen-edebiyat, iktisadi ve idari bilimler, mühendislik, mimarlık, hukuk fakülteleri ile sosyal bilimler ve fen bilimler enstitülerinden oluşacak.

Genel Kurulda, kanunun kabul edilmesinin ardından, Seyehat Acentaları ve Seyehat Acentaları Birliği Kanununda değişiklik yapılmasına dair kanun tasarısının görüşülmesine geçildi.

YAZDIR
YORUMLAR 1
  • şahin günbay 13 yıl önce Şikayet Et
    kayseri hak etti. bu daha neki bu sadece birinci üniversite bunun dışında kayseriye dört tane daha üniversite yapma söylentisi var hatta isimleri konuşuluyor abdullah gül,kadir has ve iki vakıfında kuracağı dört üniversite yapılabilir
    Cevapla
DİĞER HABERLER
TRT World Forum 2021’de Dünyanın Yeni Güç Haritası Masaya Yatırıldı
Son dakika: Ankara'da şiddetli patlama