İstanbul kongresi sonrası sürpriz iddia: Aday olmayacak!

Kılıçdaroğlu, İstanbul İl Başkanlığı için aday olarak gösterdiği Cemal Canpolat'ın İmamoğlu'nun desteklediği Özgür Çelik'e kaybetmesinden sonra Kulislerde, CHP Genel Başkanının kurultayda aday olmayacağı iddiaları dolanmaya başladı.

İstanbul kongresi sonrası sürpriz iddia: Aday olmayacak!
İstanbul kongresi sonrası sürpriz iddia: Aday olmayacak!
GİRİŞ 11.10.2023 09:12 GÜNCELLEME 11.10.2023 09:14
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Yaşanan iki seçim hezimeti sonrası değişim tartışmalarıyla karşı karşıya kalan ve sancılı bir kongre süreci yaşayan CHP'de, İstanbul İl Başkanlığı'nı değişimcilerin kazanması hesapları altüst etti.

İstanbul İl Başkanlığı seçimlerinde değişimcilerin adayı olarak gösterilen ve 342 delegenin oyunu alarak yarışı önde bitiren Özgür Çelik, kurultay hesaplarında dengeyi değiştirdi.

Sabah Gazetesi'nin haberine göre; Kulislerde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kurultayda aday olmayacağı iddiaları dolanmaya başladı.

Gerekçe olarak da "İstanbul'u alan, kurultayı alır" görüşünün baskın olması iddia ediliyor.

Kılıçdaroğlu'nun kongre sonrası derin bir sessizliğe bürünmesi de olası bir sürpriz karar iddialarını güçlendiriyor.

Genel merkezin adayı olarak gösterilen Cemal Canpolat'ın, 310 oyda kalmasının, devam eden kongre süreçlerini de etkileyeceği konuşuluyor.

CHP'de kongre süreci 15 Ekim'e kadar devam edecek. İstanbul'da genel merkezin adayının ağır bir yenilgi alması, kongreleri devam eden illerde de değişimcilerin lehine bir rüzgârın olabileceği söyleniyor.

SAFLAR NETLEŞECEK

Öte yandan ne genel merkez ne de değişimcilerin lehine herhangi bir açıklama yapmayan büyükşehir belediye başkanları var. Söz konusu başkanların İstanbul İl Kongresi seçimini bekledikleri dillendiriliyordu.

Önümüzdeki günlerde açıklama yapmayan belediye başkanlarının da İstanbul'daki mevcut durumu gözeterek, değişimcilerin lehine açıklama yapabileceği söyleniyor.

KAYNAK: SABAH GAZETESİ
Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR

Editör Hakkında

Trabzon’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Bahçelievler Anadolu Ticaret Meslek Lisesinde ‘Web Programcılığı’ bölümünden mezun oldu. Yüksek öğrenimini, Atatürk Üniversitesinde ‘Yeni Medya ve Gazetecilik’ mezunu olarak tamamladı. Gazeteciliğe ilk adımını 2011 yılında attı. 12 yıllık profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere ağırlıklı olarak gündem, dünya, ekonomi, spor ve teknoloji kategorilerinde birçok haber ve röportaja imza atarak galeri ve video hazırladı. Bahadır Alemdar, meslek hayatına Haber7.com'da aktif olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 6
 • Emeklinin biri 4 ay önce Şikayet Et
  Kılıçdaroğlu seçmenide partiyide çok yoruyor CHP yeni bir hezimet daha yaşarsa huzur içinde hayatına devam edebilir.
  Cevapla
 • Can 4 ay önce Şikayet Et
  Bazen gitmesini bilmeli
  Cevapla
 • slcbyk 4 ay önce Şikayet Et
  Zaten aday değil ki. .aday gösterilirse hayır demez..
  Cevapla
 • latif 4 ay önce Şikayet Et
  Başka bir Alevi aday olur...CHP artık bir Alevi partisidir..
  Cevapla
 • Recep 4 ay önce Şikayet Et
  Irkçılık kokuyor hangi partide alevi yok genel başkan olması şart değil her partide her inançtan insanların olması neden rahatsız ediyor
  Cevapla
 • kılıç 4 ay önce Şikayet Et
  kim demiş aday olmayacak diye? boşuna mı buradayım be buradayım deyip masaya vurdu.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Özgür Özel Dem Parti ile ittifakı itiraf etti: Kent uzlaşısı sağlanmış durumda
Dünyanın en pahalı otomobili tanıtıldı! Karşınızda Rolls-Royce Arcadia Droptail