Portakal'dan Kılıçdaroğlu'na: Bu siyasi ahlaksızlıktır!

Kılıçdaroğlu'nun DEVA Partili il ve ilçe başkanlarıyla gizli görüşmesi Sözcü TV sunucusu Fatih Portakal çıldırttı. Portakal, Kılıçdaroğlu’na zehir zemberek ifadeler kullanarak yaşananları 'siyasal ahlaksızlık' olarak nitelendirdi.

GİRİŞ 27.10.2023 07:27 GÜNCELLEME 27.10.2023 10:07
Bu Habere 65 Yorum Yapılmış

14 ve 28 Mayıs'tan tarihi bir hezimet ile ayrılan 8'li koalisyonun ortakları seçimlerin hemen ardından birbirine girdi. İYİ Parti 'ittifak bitti' dedi, Kemal Kılıçdaroğlu'ndan koltuk koparan küçük ortaklar bile CHP'yi yalnız bıraktı.

Parti içinde de Genel Başkanlık için savaş veren Kılıçdaroğlu'nun yerel seçimler için stratejisi açığa çıktı.

Kılıçdaroğlu, tıpkı Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde parti genel başkanlarıyla yaptığı gibi yerel seçimlerde de ittifak ortaklarının il ve ilçe başkanlarıyla kapalı kapılar arkasında pazarlığa oturdu.

YEREL SEÇİMİN DEVA'SINI ARADI

Kemal Kılıçdaroğlu'nun, DEVA Partili il ve ilçe yöneticileri ile görüşüp bazı vaatlerde bulunduğu, söz konusu isimlerin de partiden istifa ettiği iddia edildi.

"YAZIK! YAKIŞMADI KEMAL BEY"

Birçok DEVA Partili sosyal medya üzerinden "Kılıçdaroğlu'na güvenmemeliydik, sırtımızdan hançerledi" yorumları yaptı. DEVA Partisi Sözcüsü İdris Şahin de Kılıçdaroğlu'nu hedef aldı.

Şahin, partisindeki ilçe başkanlarınının istifa etmesi yönünde gizli görüşmeler gerçekleştiren Kılıçdaroğlu hakkında sosyal medyadan açıklamada bulundu. Şahin "Yazık! Yakışmadı Kemal Bey" ifadelerini kullandı.

YENİ BİR 39 VEKİL VAKASI DAHA

Yaşanan bu gelişmeler tüm sıcaklığını korurken DEVA Partisi ilçe başkanlarıyla gizli ittifak fiskosu yapan Kılıçdaroğlu'na CHP içerisinden de tepki geldi.

"Yeni bir '39 vekil vakası' hazırlığının yapıldığından kaygılıyız" diyen CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, "Sağın ıskartaya çıkmış, siyasi yaşamını tüketmiş aktörlerine partimizin önemli koltukları ikram edilerek sağdan oy alamayacağımızın onlarca örneğini yaşayarak gördük. Yerel seçim öncesinde Deva partili ilçe başkanlarının partimize devşirilmesinin arka planında siyasal/ideolojik bir yakınlaşma olduğunu düşünmek için hiç bir nedenimiz yok" sözleriyle Kılıçdaroğlu'na yüklendi.

SİYASİ AHLAKSIZLIK

Yaşanan bu skandallar silsilesine CHP yandaşı Fatih Portakal da dayanamadı. Sözcü TV sunucusu Fatih Portakal, yaşananları 'siyasal ahlaksızlık' olarak nitelendirip, "Kılıçdaroğlu'nun yaptığı siyasi etiğe hiç uygun değil. Yahu ders almadınız mı hala harakiri yapıyorsunuz. Bir insan dava arkadaşlarına ancak bu kadar kötülük yapabilir. Bu siyasal ahlaksızlıktır" dedi.

Portakal açıklamasında şunları söyledi:

"Kılıçdaroğlu'nun birkaç gün önce DEVA Partililer ile bir araya gelmesi siyasi ahlaksızlık. Kılıçdaroğlu'nun yaptığı siyasi etiğe hiç uygun değil. Partinin genel başkanına bile haber vermeden gidip onlarla bir araya geliyorsunuz. Onlarda da onur yok.

Onlar da istifa edeceklermiş. Yahu ders almadınız mı hala harakiri yapıyorsunuz, sizi düşündüğüm yok ben CHP'yi düşünüyorum. Bir insan dava arkadaşlarına ancak bu kadar kötülük yapabilir. Siyasi etik olarak da hiç uygun değil siyasal ahlaksızlıktan bahsediyoruz. Kılıçdaroğlu'nun ne yapacağını ne vaatler vereceğini siz düşünün."

Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR

Editör Hakkında

Trabzon’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Bahçelievler Anadolu Ticaret Meslek Lisesinde ‘Web Programcılığı’ bölümünden mezun oldu. Yüksek öğrenimini, Atatürk Üniversitesinde ‘Yeni Medya ve Gazetecilik’ mezunu olarak tamamladı. Gazeteciliğe ilk adımını 2011 yılında attı. 12 yıllık profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere ağırlıklı olarak gündem, dünya, ekonomi, spor ve teknoloji kategorilerinde birçok haber ve röportaja imza atarak galeri ve video hazırladı. Bahadır Alemdar, meslek hayatına Haber7.com'da aktif olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 65
 • Ertuğrul 8 ay önce Şikayet Et
  Siyasi ahlak mı o nasıl bişey. Düne kadar o ahlak sizde var mıydı ki ondan bahsediyorsunuz. Düne kadar 7 li masada Kılıçdaroğlu nu Seyyid bile yaptıydınız sizde inan yüz yok ki tükürelim
  Cevapla
 • Misafir 8 ay önce Şikayet Et
  eg oğlum yılardır size söylüyorduk daha yeni anladınız sabah başka akşam başka
  Cevapla
 • Nur 8 ay önce Şikayet Et
  Bu adamı aday yaptınız ve ülkeyi yönettirecektiniz az kalsın
  Cevapla
 • Diyarbakırlı 8 ay önce Şikayet Et
  chplileri chplilere sorun size kim olduklarını onlar size anlatsın.
  Cevapla
 • Ev Sahibi 8 ay önce Şikayet Et
  Giderayak partinin içine bazı oluşumları enjekte ediyor. Emir okyanus ötesinden. B ve C planları sahnede..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Koşarak yolun karşısına geçmeye çalışan kişiye otomobil çarptı
Husilerden son dakika İsrail duyurusu! Tüm dünyaya resmen ilan ettiler