İYİ Parti'den İBB'ye adaylığını açıkladı

Yerel seçimlere sayılı günler kala, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı adaylığı için adı geçen İBB İYİ Parti Grup sözcüsü Dr. Suat Sarı, adaylık iddialarını doğruladı.

GİRİŞ 17.11.2023 07:30 GÜNCELLEME 17.11.2023 10:05
Bu Habere 35 Yorum Yapılmış

81 ilde kendi adayını çıkartacağını söyleyen İYİ Parti kanadından bir adaylık açıklaması geldi. İBB İYİ Parti Grup sözcüsü Dr. Suat Sarı, İBB Başkanlığı için aday adayı olduğunu açıkladı.

"ADAY ADAYI OLMAYA KARAR VERDİM"

Cumhuriyet'in haberine göre Sarı şu ifadeleri kullandı: “İstanbul’un en önemli sorunu trafik ve ulaşım. Bugüne kadar bu alanda benim birikimim ve liyakatimde bir aday çıkmadığı için ve bu konuda onlarca proje geliştirmiş bir teknokrat olarak İstanbul’un birikmiş sorunlarını çözmeye, aday adayı olmaya karar verdim. Genel başkanımın uygun görmesi halinde bu kente katacağım çok yüksek katma değerler var. İstanbul için yollara çıkıp büyük bir enerji harcamaya hazırım.”

‘YENİ KATILIMLAR İSTİFALARI DENGELEYECEK’
Partide süren istifalara ilişkin de bir değerlendirme yapan Sarı, “Siyasete girmek bir iddia meselesidir. Çok stabil kalanlar var, hedefi olan insanlar da var. Hedefi olan insanlar hedeflerinin karşılığını göremediklerinde istifa haklarını kullanıyorlar. Geçmiş dönemlerde hepsiyle birlikte çalıştık. Hepsinin önemli katkıları oldu. Bu istifaların bir süre sonra yeni katılımlarla dengeleneceğini düşünüyorum” diye konuştu.

ÖzgürBayrak Haber7.com - Editor
Haber 7 - ÖzgürBayrak

Editör Hakkında

Ankara'da doğan Özgür Bayrak, ilk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi "Gazetecilik" bölümünden mezun oldu. Üniversite döneminde çeşitli yerel gazetelerde muhabir ve editör olarak görev aldı. Star.com'da internet editörü olarak stajını tamamladıktan sonra Medya Takip Merkezi'nde 3 yıl boyunca Gündem, Siyaset, Spor, Ekonomi kategorilerinde haber ve SEO içerikleriyle birlikte galeri ve video hazırladı. 2019'un Şubat ayından bu yana ise Haber7.com'da Gündem Editörü olarak habercilik kariyerine devam etmektedir.
YORUMLAR 35
 • Tugrul1 3 ay önce Şikayet Et
  Erdoğan merala: meral meral bu daha iyi günlerin demişti. Meralsa bunu tehdit sanıp meclisin kürsüsünden mermi fırlatmıştı. Şimdi erdoganin feraseti ortaya çıktı. Meralin her geçen günü daha kötüye gidiyor.
  Cevapla
 • Hakan 3 ay önce Şikayet Et
  Çok Türk film seyrediyorsunuz
  Cevapla
 • Tolga 3 ay önce Şikayet Et
  Ba,arılar diliyorum
  Cevapla
 • Cenk 3 ay önce Şikayet Et
  Tebrikler
  Cevapla
 • Vatandaş 3 ay önce Şikayet Et
  Doğru bir karar kazanma şansı çok yüksek.
  Cevapla
 • odp 3 ay önce Şikayet Et
  Tavşan aday
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bakan Fidan'dan 'G20' zirvesinde sert çıkış!
CHP'nin ‘bölücü yüzü'nü tek tek anlattı! Birlikte mi yönetiyorlar?