Akşener'den rest: İspat edilirse siyaseti bırakacağım

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, medyada çıkan iddialara ilişkin açıklama yaptı. Akşener ''İspat edildiği takdirde politikayı tümden bırakacağım." dedi.

GİRİŞ 18.11.2023 22:25 GÜNCELLEME 18.11.2023 22:32
Bu Habere 228 Yorum Yapılmış

Son dönemlerde peş peşe gelen istifalar sonrası gözlerin çevrildiği İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener,İstanbul Şile'de düzenlenen istişare toplantısında değerlendirmelerde bulundu.

Akşener, peş peşe yaşanan istifalar ve medyada yer alan iddialarla ilgili konuştu.

Yapmaya çalıştıkları şeyleri hatırlamak için başlangıç noktalarını hatırlamak zorunda olduklarını ifade eden Akşener, "Biz hakikaten demokrasiye, bu ülkeyi yönetmeye talip, içi daralan, nefes alamayan insanlarımızın nefes almasını sağlamak üzere yola çıkmış bir siyasi hareketiz. İnsanlarımızın kendisini ifade ettiği bir çerçevede, Anayasa'nın ilk 4 maddesini asla tartışmadan, ona el sürmeden, saygı göstererek, vatanımızın birliğini, bütünlüğünü, milletimizin beraberliğini ve birbirine olan saygısını hedef edinerek bu ülkeyi refaha, feraha çıkarabileceğimize inancımızla bir yolculuğa çıktık ve İYİ Parti'yi kurduk." diye konuştu.

Akşener, seçimden sonra Meclis'te grubu olan bir siyasi parti haline geldiklerini, Meclis'e giren partililerin muhteşem performans sergilediğini ifade ederek, buna herkesin imrenerek baktığını ama tüm bunlara rağmen partiden 8 milletvekilinin ayrıldığını dile getirdi.

PEŞ PEŞE İSTİFALARLA İLGİLİ YORUM

Meral Akşener, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Giden arkadaşlar ilginç bir biçimde bizi HDP ile eş güdüm haline getirerek gitti. Ama ilginç olanı şu, sizi 2018'de CHP ile yaptığımız ittifak çerçevesi içinde seçilecek sıralara ben yazdım. Milletvekili seçilirken hiç HDP'yle ilgili herhangi bir endişeniz olmadı mı? Seçilirken hiçbir şey olmadı. Sonra nedense birden HDP bu arkadaşların hayatına girdi, çok üzüldüler. Sanki HDP'yle bir yakınlığımız varmış gibi... Her giden arkadaş millete, hayal kırıklığına uğrattıkları seçmenlere hesap vermek yerine hakaret etmeyi tercih etti. Buna rağmen bu insanlar hakkında konuşmadım."

Akşener, hukukun üstünlüğünü, adaletin tesisini sağlamak, vatandaşın, milletin gözünün içine bakabilmek için bu partiyi kurduklarını söyledi.İSPAT EDİLDİĞİ TAKDİRDE SİYASETİ TÜMDEN BIRAKACAĞIM

Kendisinin ve yakınlarının hiçbir belediyeyle irtibatı olmadığını da vurgulayan Akşener, "Oğlumun, gelinimin, dört kız, iki erkek yeğenimin, kocamın, fabrikası, inşaat firması olan arkadaşlarımızın hiçbirinin bu ülkenin hiçbir belediyesiyle bir irtibatı, iltisakı, işi gücü yoktur. İspat edildiği takdirde politikayı tümden bırakacağım." diye konuştu.

Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .

Editör Hakkında

Orta ve lise eğitimini Kayseri'de tamamladı. Üniversite öğrenimini İstanbul Üniversitesi Coğrafya bölümünde tamamladı. 2008 yılında Haber7.com'da gazetecilik mesleğine ilk adımını attı. 15 yıllık profesyonel editörlük kariyerinde tüm kategorilerde görev yaptı. Meslek hayatına Haber7.com'da 'Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü' olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 228
 • misfir 2 hafta önce Şikayet Et
  ateş olmayan yerden duman çıkmaz
  Cevapla
 • bekir 2 hafta önce Şikayet Et
  Bu kadının ve aile yakınlarının hesapları incelensin ben dikbayıra inanıyorum çünkü bu kadından herşey beklenir....
  Cevapla
 • bekir 2 hafta önce Şikayet Et
  Bu kadının ve aile yakınlarının hesapları incelensin ben dikbayıra inanıyorum çünkü bu kadından herşey beklenir....
  Cevapla
 • Vatandaş 2 hafta önce Şikayet Et
  Oy vermem çokta yakın değilim bu partiye lakin Meral hanım haklı niyemi at çamuru kalsın izi.Bu mu.Belgen varmı,tanık varmı suçuna dair buyurun savcılar göreve.İnsanlara çamur atmak onurlarıyla oynamak yılışıklık bu kadar kolaycılık yılışıklık olmaz.Adalet yetkilileri bu işe bir el atmalı.
  Cevapla
 • M.R.A. 2 hafta önce Şikayet Et
  Bunun yerine aklı ve ahlakı Kuran olan,günümüz koşullarına hakim birinin,çağdaş anlayışı Kuran üzerine yerleştirerek,zamanla oluşmuş fazlalıkları kesip,kaybolanları ilave edip, insanlığı yeniden bu sınırlar içine çekmeli.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bahçeli'den 'Saffet Sancaklı' açıklaması: Tercih kendisinindir
Beşiktaş - Fenerbahçe derbisinin tarihine geçen skor!