Özgür Özel'den HEDEP ile ittifak açıklaması

Özgür Özel, Zafer Partisi'yle yapılan gizli protokolün Kürt seçmenleri rahatsız ettiği söyledi. Özel, HEDEP ile ilgili ittifak için ise, "Onlarla da bir iş birliği yapacaksak bunu kamuoyunun bilmeye hakkı var" dedi.

GİRİŞ 19.11.2023 12:47 GÜNCELLEME 19.11.2023 13:13
Bu Habere 185 Yorum Yapılmış

CHP'de yapılan kurultay sonrası Kemal Kılıçdaroğlu'nu devirmeyi başaran Özgür Özel, partisinin yeni genel başkanı oldu.

Ekrem İmamoğlu'yla birlikte partide değişim isteyenlerin başını çeken Özel, seçmenin değişimden umutlu olduğunu söyledi.

Psikolojik üstünlüğün muhalefete geçeceğini belirten Özel, "Toparlanan bir muhalefet olacağız. Yerel seçimlerde elde edilecek bir başarı, psikolojik üstünlüğün muhalefete geçmesine neden olacak." dedi.

CHP lideri Özel daha sonra HEDEP ile ittifak konusunda açık oldukları sinyalini verdi.

HEDEP'li yöneticileri CHP Genel Merkezi'ne davet ettiğini söyleyen Özel, bir görüşme olacaksa açıktan yapılması taraftarı olduğunu vurguladı.

HEDEP İLE İTTİFAK SİNYALİ VERDİ

Özel daha sonra genel seçimlerde ikinci tur öncesi Zafer Partisi'yle yapılan protokolden bazı Kürt seçmenlerin rahatsızlık duyduğunu vurguladı.

Özel son olarak ise terörle bağlantılı oldukları için kayyum atanan belediyelerle ilgili konuştu.

Özel, kayyum uygulamasına kökten karşı olduklarını belirtti.

"KÜRT SEÇMENİ RAHATSIZ ETTİ"

CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in konuyla ilgili ifadeleri şöyle:

“CHP’nin bugün yakaladığı ivme ile belli ittifak kapıları aralanamasa da başarılı olabileceğini görüyorum. HEDEP Eş Genel Başkanları ile aradıklarında ayrı ayrı görüştük. Onlara da söyledim. ‘Ziyarete gelmek isteriz’ dediler, beklerim dedim. ‘Meclis’e mi’ diye sordular, ‘Hiç fark etmez’ dedim. Genel Merkez’e de gelebileceklerini söyledim. Tercihi onlara bıraktım. Onlarla da bir iş birliği yapacaksak bunu kamuoyunun bilmeye hakkı var. Bir görüşme olacaksa açıktan yapılmasına yönelik isteği son derece haklı bir talep olarak görüyorum. ‘Siz bize destek verin hem de bunu kamuoyunda söylemeyelim’ deme niyetinde değilim. Hatta bunun şu açıdan da sağlıklı olacağını düşünüyorum, bütün seçmen, belli hassasiyetleri olan, belli beklentileri olan seçmenler bilsin bu seçim bölgesinde biz şu siyasi partiyle şöyle bir işbirliği içerisindeyiz. Mesela Zafer Partisi'yle yapılan gizli protokolün bazı Kürt seçmenleri ciddi şekilde rahatsız ettiğini ve bunun bize bir maliyet yüklediğini de kendi kulaklarımla duydum. Diyarbakır’da, ‘Değişim olmazsa oy vermeyeceğiz, gizli protokole çok kızıyoruz’ diye bir sürü Kürt seçmen yüzüme söyledi’’

"KAYYUM İŞİNE KÖKTEN KARŞIYIZ"

‘‘Kayyum işine kökten karşıyız. Burada diyorlar ki ‘Devletle HEDEP görüşüyor ve aday çıkarmaları karşılığında kayyum atamama gibi birtakım iddialar var.’ Bunu çok tehlikeli buluyorum. AK Parti, siyasi etiği olmayan, sözüne en güvenilmeyecek, bugün böyle söyleyen yarın tam tersini yapan bir partidir. Yani CHP’ye kaybettirmek için ‘Her yerde aday çıkarılsın’ deyip kayyum atamama sözü verip, seçimin ertesi günü kayyum atar. AK Parti’ye aldanmamak lazım.’’

KAYNAK: BİRGÜN
Ayşe Tan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ayşe Tan

Editör Hakkında

1990 yılında İstanbul’da doğdu. Meslek hayatına Aydın Doğan Anadolu İletişim Meslek Lisesi’nde Gazetecilik bölümü okuyarak başladı. İlk stajını Hürriyet Gazetesi’nde yaptı. Üniversiteyi ise İstanbul Üniversitesi Radyo Televizyon Yayımcılığı bölümünde tamamladı. 2009 yılında Milliyet Gazetesi’nde internet haberciliğine başladı. 15 senelik kariyerinde çok sayıda gazete, haber portalı ve televizyon bulunmaktadır. Meslek hayatına Haber7.com’da “Gündem Editörü” olarak devam etmektedir. Evli ve 2 çocuk annesidir.
YORUMLAR 185
 • aga 7 ay önce Şikayet Et
  arkadaşlar yorumunuzu mesai saatlerinde yapın yoksa mesajınız yayınlanmaz..
  Cevapla
 • Mustafa 7 ay önce Şikayet Et
  Açıklamana gerek yok zihniyet aynı
  Cevapla
 • C.Türk 7 ay önce Şikayet Et
  Tekrar söylüyorum Hdpkk ile ittifak yapanlar Yine kaybedecek!.Nokta
  Cevapla
 • Hakan Sönmez 7 ay önce Şikayet Et
  Kendilerinden biliyor yalan söylemeyi. Ama herkes sizin gibi değil.
  Cevapla
 • Atila 7 ay önce Şikayet Et
  Ustasının yolunda aferin Özgür işte böyle olmaya devam et
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Kabus gibi senaryo! ABD'ye nükleer füze atılsa ne olur? Dakika dakika açıklandı...
Boğarak öldürüp 6 parçaya bölmüştü! Korkunç cinayette kan dondurdan detay