'Akçeli işleri araştıralım' önerisi Meral Akşener'i çileden çıkardı!

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener'in 'Akçeli işleri araştıralım' önerisi yapan genel başkan yardımcısına ağzını bozarak 'Genel Kurulda bu para pul işlerini karıştırırsanız, sizin içinizden geçerim' diye tehdit ettiği ortaya çıktı.

GİRİŞ 28.11.2023 11:13 GÜNCELLEME 28.11.2023 11:13
Bu Habere 92 Yorum Yapılmış

İYİ Parti'de sular durulmuyor. Parti'nin önceki Mali İşler Başkanı ve Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır ile Genel Başkan Meral Akşener arasındaki "para" tartışmasının yanı sıra, partideki FETÖ, yolsuzluk, taciz gibi iddialar artarak sürüyor.

Son olarak Akşener'in, "Akçeli işleri araştıralım" önerisi yapan eski Genel Başkan Yardımcısını, ağzını bozarak tehdit ettiği öğrenildi. Akşener'in 12 Haziran 2023 tarihli Genel İdare Kurulu toplantısında (GİK), öneriyi yapan Genel Başkan Yardımcısı ve GİK Üyesi Arzu Önşen'i, "Senin içinden geçerim. Genel Kurulda bu para pul işlerini karıştırırsanız, bu konulara girerseniz sizin içinizden geçerim." diye tehdit ettiği belirtildi. Önşen'in Akşener hakkındaki şikayet dilekçesine ulaşıldı. Akşener'in tehdidi, Önşen'in Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na yaptığı şikayet dilekçesinde yer aldı.

İŞTE O ŞİKAYET DİLEKÇESİ

Önşen'in dilekçesinde, Parti içindeki kıyametin 2023 milletvekili seçimlerinde aday listelerinin açıklanınca koptuğu ifade ediliyor. Dilekçede "Milletvekili seçilmesi garanti olan yerlerde kullanılmış olan Genel Merkez (Genel Başkan) kontenjan adayların parti ve teşkilatlar ile bir alakalarının olmaması, hatta bir kısmının açıklandıkları gün parti üyesi dahi olmaması ve bir kısmının başka partilerin üyesi olduğu yönündeki iddialar ve sosyal medya paylaşımları parti teşkilatlarını ayağa kaldırmıştır" deniliyor.

PARTİ İÇİNDEKİ TEPKİLERİ GÜNDEME GETİRİNCE İHRAÇ İŞLEMİ BAŞLATILDI

Seçimlerin kaybedilmesi sonrası yaşanan infial ve tepkileri parti yetkili organlarında gündeme getiren Önşen hakkında ihraç işlemi başlatıldığı belirtilen şikayet dilekçesinde, 12 Haziran 2023 tarihinde yapılan İyi Parti Genel İdare Kurulu (GİK) toplantısında yaşananlar şu şekilde aktarılıyor: "Tehdit ve hakaret suçlarının işlendiği 12.06.2023 tarihinde yapılan İyi Parti Genel İdare Kurulu (GİK) toplantısıdır. Şüpheli Akşener anılan toplantının henüz girizgahında "Bu toplantıyı sizin için düzenledim, dökün eteğinizdeki taşları diye başlayarak eleştiriler karşısında nasıl bir tavır takınacağını göstermiştir… Önşen'in toplantıdaki konuşması sırasında, zaman zaman Genel Başkan tarafından sözü kesildiği anlatılan dilekçede, topluluk önünde Meral Akşener tarafından aleni bir şekilde tahkir ve tehdit edildiği belirtiliyor.

"14 ADAY PARTİLİ DEĞİLDİ"

Toplantıdaki konuşmasında; İstanbul 3. Bölge 2. sıra adayının vekil listesine konulduğu tarihte parti üyesi olmadığı, Antep 1. Sıra adayını teşkilatın tanımadığı, Kırklareli 1. sıra adayının Mecliste AK Parti adına görev yapmış biri olduğu… bu şekilde tam 14 tane örnek olduğunu, Partinin, partililerin, teşkilatların tanımadığı, onay vermediğini anlatan Önşen'in şikayet dilekçesi devamında milletvekilliği adaylıklarının para karşılığı verildiği iddialarını dile getirdiği bölüm şöyle:

"En çok anlamadığım ve üzüldüğüm hususta şudur ki; Bu teşkilat seçim çalışmaları esnasında yürüdüğü her yerde, para aldınız, para ile listeler yer değiştirdi, para ile koltuklar alındı verildi cümleleri ile karşılaştı. Sosyal medyada, yazılı ve görsel medyada bu konular günlerce işlendi, gazeteler manşet yaptı. Bunlar yalanlanmadı, bu dedikodular sahipsiz bırakıldı, yok sayıldı. Şüyu vukuundan beter iken esaslı ve güçlü bir şekilde yalanlanmadı. Teşkilatlarımızın başı öne eğdirildi… GİK üyemiz benim yanımda İlçe başkanı ile konuştu ve 'Abi bu adamın annesi 200 milyon lira verdik ikinci sıra oldu' diyor. Telefonu 3 kişi canlı dinledik…"

"SENİN İÇİNDEN GEÇERİM"

Dilekçede, Önşen'in bu konuşmaları üzerine Akşener'in kendisini parmak sallayarak şu sözlerle tehdit ettiği kaydediliyor: "Arzu, Madem öyle çık karşıma aday ol Arzu. Senin içinden geçerim… Ama genel kurulda bu para pul işlerini karıştırırsanız, bu konulara girerseniz 'sizin içinizden geçerim', diyerek müvekkili tüm GİK huzurunda tehdit etmiş; Daha sonra bir kez daha ve bu kere yine parmak sallayarak "Senin içinden geçerim" diyerek tam 3 kere bu hitap ile seslenmiştir."

"O… DERLER"

Ökşen'in "Ben 'para verdik' diyenleri GİK kararı ile Disiplin Kuruluna gönderelim. Yaptıkları açıklamaların savunmalarını yapsınlar. Sözleri ve eylemleri partimizi küçük düşürüyor. Gözlerimizi kapayınca bu sorun hallolmuyor, insanlar konuşuyor. Çenelerini kapatmak için GİK olarak bizim bu konu üzerine eğilmemiz ve gereğini yapmamız lazım." demesi üzerine Akşener'in "Sen biliyor musun? Bizim toplumumuzda bir kadın ve bir erkek yan yana oturduğu zaman kadın için "O…" derler; diyerek Ökşen'e GİK üyeleri huzurunda hakaret ettiği de dilekçede belirtiliyor.

"TOPLANTININ KAMERA KAYDI VAR"

Dilekçede toplantıların kamera kaydına alındığı belirtilerek "Şüpheli Genel Başkanın katıldığı tüm GİK toplantıları kamera ile kaydedilmektedir. Bu nedenle ilk önce bu kamera kayıtları ve bunların deşifresini talep ediyoruz." ifadeleri kullanılıyor.

KAYNAK: AYDINLIK
Ömer Aktaş Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ömer Aktaş

Editör Hakkında

1991 yılında Bayburt’ta doğdu. Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldu. 2016 yılında Anadolu Ajansı'nda stajını yaptı. Yeni Şafak ve Akşam Gazetesi'nde çalıştı. Nisan 2021'den bu yana Haber7.com'da ‘Gündem Editörü’ olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 92
 • Emekli 2 ay önce Şikayet Et
  Bir milletvekilliği 200 milyona gitmiş.paraya bak parayaaaa.vay meralll vayyy
  Cevapla
 • Yunus 2 ay önce Şikayet Et
  İyi parti ne iş yapar
  Cevapla
 • SELAMET 2 ay önce Şikayet Et
  EY MİLLETİM BENİM KANAATİM BUNLAR ZERRE SİZİ DÜŞÜNMEZLER..SADECEE HÖYKÜRMEYİ boş kojuşmayı SİYASET SANAN boş bir zihniyet..
  Cevapla
 • Hoca Nasrettin 2 ay önce Şikayet Et
  Adı üstünde İYİ parti. İyileri böyleyse kötülerini varın siz düşünün. Benim hafsılam almıyor.
  Cevapla
 • Adil 2 ay önce Şikayet Et
  Bu Bayan millete ac ac aclar, derken kendisi özel jetlerle gelip gidiyordu. Kimse bu neden bize ac diye bagiriyor, ve kendisi paranin icinde yuzuyor, bizden fazla bu Bayan ne yapiyor diye dusunemiyor, katiline asik olan misali ustelik oy veriyorsa, artik bu curumusluk nerden geliyor diye dusunmek lazim.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
 Kassam yine 'HD kalitede' yayınladı! Gazze'de saklanan İsrail askerlerini böyle vurdular
Esenyurt'ta DEM Parti mitingi! Terörist elebaşının posterini açtılar