Ümit Özdağ’ın MOSSAD’la ilişkisi sorgulanıyor

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın İsrail ilişkileri sorgulanıyor. İsrail’e karşı kahramanca savaşan HAMAS’a ‘terörist’ diyen Özdağ, MOSSAD’la görüşmekle ve İsrail’e kayıtsız giriş yapmakla övünüyor

Ümit Özdağ’ın MOSSAD’la ilişkisi sorgulanıyor
Ümit Özdağ’ın MOSSAD’la ilişkisi sorgulanıyor
GİRİŞ 06.01.2024 13:51 GÜNCELLEME 06.01.2024 13:51
Bu Habere 25 Yorum Yapılmış

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın MOSSAD bağlantısı İsrail Filistin savaşının ardından yeniden gündeme geldi. Özdağ’ın Filistin’e karşı İsrail’in yanında konumlanması eleştirilere neden oldu. Aydınlık 19 Mayıs 2023’te Özdağ’ın ABD ve İsrail tarafından sahneye sürüldüğünü yazmıştı. Yenişafak yazarı Aydın Ünal, önceki gün katıldığı TV Net programında, “İsterse dava açsın Ümit Özdağ bir vatan hainidir. Vatana ihanetten mutlaka yargılanması gerekir. Bütün yaptıkları ile Türkiye’nin bağımsızlığına ve toprak bütünlüğüne zarar vermektedir. İnşaallah da dava eder de gidip bunları mahkemede de anlatırım.” dedi. Özdağ ise Ünal’a dava açacağını söyledi.

‘CIA-MOSSAD’IN KULLANIŞLI APARATI’

Aydınlık'ta yer alan habere göre, Filistin’deki direnişi HAMAS’ın terör eylemi olarak nitelendiren Özdağ’ı Yenişafak yazarı İsmail Kılıçarslan da 23 Aralık’taki köşesinde MOSSAD’ın etki ajanlığı ile suçladı. Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım ise sosyal medya hesabından "MHP’ye operasyon yapmaya kalkan Mossad ajanlarıyla ve işbirlikçileriyle hesaplaşma vakti…" ifadelerini kullandı. Yıldırım’ın sözleri MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin Ümit Özdağ için "casus marjinal partinin istihbarat fosili" sözlerine akla getirdi. Türkgün yazarı Yıldıray Çiçek de, Ümit Özdağ’ın “Bölgede operasyon yapan Türk askeri aç, susuz” sözlerini hatırlatarak, “Ümit Özdağ’ın CIA-MOSSAD’ın propaganda çalışmalarında hep kullanışlı aparat olması kimseyi şaşırtmamalıdır.” ifadelerini kullandı.

ADNAN OKTAR BAĞLANTILI PARTİ YÖNETİCİSİ

Özdağ'ın yabancı istihbarat servisleri ile ilişkisi hep gündemdeydi. İsrail'le ilişkileri konusunda sık sık eleştirilen Ümit Özdağ, Haber Global ekranında Jülide Ateş'in "İsrail ile bağlantınız var mı?" sorusunu bir stratejik araştırma kurumunun başkanı olarak yabancı ülkelerin istihbarat örgütleriyle ilişkisinin olabileceğini savunarak yanıtladı. Durumu normalleştirmeye çalışan Özdağ, "MOSSAD’a gidip MOSSAD ile görüşmedim. MOSSAD’cılarla görüşmüş olabilir miyim? Tabii görüştüm canım, toplantılara geliyorlar." yanıtını verdi.

İSRAİL'E KAYITSIZ GİRİŞ YAPABİLMEKLE ÖVÜNDÜ!

Yakın çevresinden bir isim Özdağ'ın İsrail'e kayıtsız girebilmekle övündüğünü aktardı. Kaynaklar, Özdağ'ın yıllar önce İsrail'e 13 kez giriş yaptığını bunların 6'sının kayıtlı 7'sinin kayıtsız olduğunu çevresine anlattığını aktardı. Bunun beklenmedik bir durum olduğunu ifade eden kaynaklar, diplomatların dahi yabancı ülkelere kayıtla giriş yaptığını bildiriyor. Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, "Filistin davası, İslam davası değildir. Filistin davası, Türk milletinin davası değildir. Filistin davası, Filistinli Arapların davasıdır." dedi. (16 Ekim 2023)

WASHİNGTON'UN MÜDAVİMİ

Ümit Özdağ'ın ziyaretlerini yakından bilen bir kaynak, Özdağ'ın çok sık yurt dışına seyahat ettiğini söyledi. Aydınlık'a konuşan kaynak şunları anlattı: "Cengiz Çandar, Washington'a en sık gidip gelen kişilerdendir. Ümit Özdağ da onunla yarışır vaziyetteydi. En olmadık yerlerde en olmadık kişilerle görüşen bir kişidir. ABD Büyükelçisi Türkiye'ye atandı. ABD devlet konuk evinde resepsiyon yapıldı. Doğal olan, resepsiyona, Türk büyükelçiliği görevlilerinin katılmasıydı. Beklenmedik şekilde, oraya girmemesi gereken birisi... Ümit Özdağ da oradaydı."

 MHP, CASUSLUK BAĞLANTILARINI AÇIKLAMAYA ÇAĞIRDI

Ümit Özdağ'a MHP içinden de yoğun tepki var. MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, 2020 yılında Özdağ'ın gizli ilişkileri hakkında açıklama yapmıştı. "Gerçek yüzünü gösterme zamanı geldi" diyen Yalçın, "15 Temmuz ihanet teşebbüsü sırasında, tıpkı babasının geçmişteki darbelerde kader arkadaşı Başbuğ Alpaslan Türkeş’i terk ederek ortadan kaybolduğu gibi, Ümit Özdağ da aynı gece ortadan kaybolmuştur.” ifadelerini kullandı. Özdağ’ın İsrail ve Yahudi lobileriyle ve ABD’deki Yahudi think-tank kuruluşu JINSA ile gizli ilişki kurduğunu iddia eden Yalçın, Özdağ’ın gölge CIA olarak bilinen Rand Corporation ile görüşmelerinin sebebini açıklamasını da istedi. Özdağ’ın 15 Temmuz 2016’daki FETÖ’cü darbe girişiminin elebaşları "Yurtta Sulh Konseyi" üyesi olup olmadığının araştırılması gerektiğini ifade eden Yalçın, "Bu sözde milliyetçinin, aslında Türk milliyetçiliğinin kripto düşmanı ve Türkiye’de küresel aktörler adına görev yapan pis bir ajan olup olmadığı acilen aydınlatılmalıdır" ifadelerini kullandı. Ümit Özdağ'ın yanıtı ise Yalçın'ı mahkemeye vereceğini şeklinde oldu.

 
'EMPERYAL GÜÇLERİN PROJESİ'

Ümit Özdağ, İYİ Parti'nin kuruluş sürecinde MHP'nin bölünme planında da yer aldı. Zafer Partisi Kurucular Kurulu Üyesi ve Eskişehir Kurucu İl Başkanı Soner Çam, 27 Eylül 2022'de istifa ederken şunları söyledi: "ABD ve diğer emperyalistler Türkiye’de kaos yaratmak, iç savaş çıkarmak istiyorlar. Bu bağlamda Türk milliyetçiliği üzerinden bir oyun kurma çabasındalar. Ümit Özdağ küresel, emperyal güçlerin projesidir. Sığınmacılarla yatıp kalkarak NATO’nun elemanı gibi hareket etmektedir. Zaten İsrail ve Graham Fuller ile görüşen bir şahıstır. Ayrıca parti üst yönetimindeki İsmail Türk ve Ali Çolak gibi kişilerin isimleri FETÖ ile anılıyor. Firari FETÖ’cü Emre Uslu’ya dergisinde yazdırdığı biliniyor.”

 İSRAİL’İN ÇANTACISI

Aydınlık gazetesi yazarı Şam Üniversitesi öğretim üyesi Mehmet Yuva, 6 Ekim 2022'de Ümit Özdağ'ın İsrail bağlantıları ile ilgili tanıklık ettiği olayı kaleme aldı. Mehmet Yuva, Özdağ'ın İsrailliler adına Suriye Meclisi Anayasa Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Faysal Keltum'a görüşme talebi götürdüğünü yazdı. Yuva'nın yazısı özetle şöyle:

"Ümit Özdağ malum Haber Global TV’de birçok ülkenin istihbarat örgütleriyle görüştüğünü söyledi. İsrail, İran, Rus istihbaratıyla da görüşmüş. Bunu gayet olağan ve normal bir prosedür olarak sundu. İddiasına binaen bu görüşmelere yalnız katılmamış, yanında bir emekli asker veya bürokrat bulunurmuş. Her şeyi devlet bilgisi dâhilinde yaparmış. Suriye ziyareti esnasında, Mayıs 2008’de İstanbul’da İsrail-Suriye dolaylı görüşmeleri yapılıyordu. Ümit Özdağ sohbet esnasında Suriye Meclisi Anayasa Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Faysal Keltum’a hitaben harfiyen, 'İsterseniz, Suriye ile İsrail arasında direkt görüşme ayarlayabiliriz. Ne dersiniz?” diye sormuştu. Anasının yanındaki her erkeği babası sanan misali herhalde Prof. Faysal Beyi de yüksek rütbeli bir muhaberat mensubu sanmıştı. Bu soru karşısında ortam buz kesti. Faysal Bey, 'Bu konular bizi aşar.' diyerek konuyu kapattı.

"O öneriyi Suriye tarafına kim adına yapmıştı? Suriye’yi İsrail ile direkt görüştürebilme cüreti ve kudretini kimden almıştı? Suriye’nin Türkiye bypass edilerek İsrail ile dolaysız görüşmesi Türk Milli çıkarlarına nasıl bir hizmet sağlar?" (Yazının tamamı Mehmet Yuva'nın Aydınlık'taki 6 Ekim 2022 tarihli köşesinde "Ağbiniz Ümit Özdağ" başlığı ile yayımlandı.)

KAYNAK: AYDINLIK GAZETESİ
Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .

Editör Hakkında

Orta ve lise eğitimini Kayseri'de tamamladı. Üniversite öğrenimini İstanbul Üniversitesi Coğrafya bölümünde tamamladı. 2008 yılında Haber7.com'da gazetecilik mesleğine ilk adımını attı. 15 yıllık profesyonel editörlük kariyerinde tüm kategorilerde görev yaptı. Meslek hayatına Haber7.com'da 'Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü' olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 25
 • Yorumcu 6 ay önce Şikayet Et
  Cevapla
 • Yusuf 6 ay önce Şikayet Et
  Bu adami hemen bir daha cikmamak uzere kodese tıkın...tam bir fitne ehli
  Cevapla
 • Tayfun 6 ay önce Şikayet Et
  sonunda
  Cevapla
 • vatandaş rıza 6 ay önce Şikayet Et
  ümit özdağ gibilerin ben TÜRK olduğuna inanmıyorum bunların cumhuriyetten öncede sonrada içimize sızanların torunları olduğunu düşünüyorum..
  Cevapla
 • ASİLTÜRK 6 ay önce Şikayet Et
  lanetli yahudilere göre hamas mücahidleri terörist oluyor
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Sahipsiz hayvanlara yönelik düzenlemeler içeren kanun teklifi komisyonda kabul edildi
İşte dünyanın en güçlü pasaportu! Türkiye 7 basamak yükseldi