Mustafa Destici'den Fırat’ın doğusuna harekât çağrısı!

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, "Fırat’ın doğusuna yapılacak bir askeri harekât en az Kıbrıs Barış Harekâtı kadar elzem, mühim, stratejik ve zaruridir" dedi.

GİRİŞ 13.01.2024 06:13 GÜNCELLEME 13.01.2024 09:02
Bu Habere 147 Yorum Yapılmış

Pençe- Kilit Harekatı bölgesinde, bir üs noktasına sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan askerlere rahmet, Türk Milleti'ne de başsağlığı dileyen BBP Lideri Mustafa Destici, yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi: 

​"Sınırlarımız içerisinde ve dışarısında teröristlerle ve onları destekleyen iç ve dış mihraklarla mücadeleye devam eden kahraman güvenlik güçlerimizin Rabbim yar ve yardımcısı olsun. Fazla söze gerek yok, durum apaçık ortadadır. Türkiye sadece içeriden değil, dışarıdan saldırılarla da sıkıştırılmak istenmektedir. Çok net olan bir şey var ki, son dönemlerde bu istikametteki hasmane çalışmalar içeride ve dışarıda ziyadesiyle artmıştır. Bu durumda ve bu şartlarda, Türkiye tüm olumsuzluklara tahammül edecek, zamanı kollayacak durumda da değildir ki, bu tahammül edilebilir ve sürdürülebilir de gözükmemektedir. Terör örgütü PKK’nın Kandil’de geliştirdiği terörist kapasiteyi büyük ölçüde Fırat’ın doğusuna taşıdığı malum. Bu haseple, bugün ABD özel kuvvetleri CENTCOM himayesinde ve desteğinde PKK/YPG’nin Suriye’de ve Irak’ta geliştirdiği terörist kapasite, Kandil’de geliştirdiğinin misliyle fazlasıdır. Temizlenmesi gereken yer artık öncelikli olarak Kandil değil, Fırat’ın doğusudur. Müstakbel veya muhtemel bir askeri harekatımız; en batıdan Fırat’ın doğusuna yani Sincar hattına kadar yürütülmelidir."

"KIBRIS BARIŞ HAREKÂTI KADAR ELZEM, MÜHİM, STRATEJİK VE ZARURİDİR"

Destici açıklamasının devamında, "Şu bilinsin ki; Fırat’ın doğusuna yapılacak bir askeri harekât en az Kıbrıs Barış Harekâtı kadar elzem, mühim, stratejik ve zaruridir. Türkiye, kesinlikle ve ivedilikle Fırat’ın doğusunda, bekâ parametrelerimizi yerle bir edici mevziide bulunan, PKK ve türevlerini eğiten- donatan ve üstümüze salan CENTCOM’la dişe diş- göze göz bir mücadeleye girişmeli, açık ve kararlı bir politika ile, bu olmuyorsa askeri güçle CENTCOM’u sahadan çıkartmak zorundadır. Bu yapılmazsa PKK’da, YPG’de, terör ve terörist saldırılar da bitmez. Yüce Allah şehitlerimize rahmet eylesin. Devletimizi, ülkemizi, milletimizi ve güvenlik güçlerimizi korusun. Hasımlarımıza fırsat vermesin" ifadelerine yer verdi.

KAYNAK: DHA
Ömer Aktaş Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ömer Aktaş

Editör Hakkında

1991 yılında Bayburt’ta doğdu. Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldu. 2016 yılında Anadolu Ajansı'nda stajını yaptı. Yeni Şafak ve Akşam Gazetesi'nde çalıştı. Nisan 2021'den bu yana Haber7.com'da ‘Gündem Editörü’ olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 147
 • Hasan Önal 4 ay önce Şikayet Et
  Evet! Tam zamanı! Ancak, karşımızda ABD askerlerini, ABD askeri kıyafetleri içinde PKK lı teröristleri görebiliriz! ABD bunun hazırlığını yaptı! Yunanistan topraklarındaki 16 ABD üssü, öncelikle böyle bir hamleyi caydırmak için kuruldu! Sonraki hamle Türkiye'yi işgal olacak! Hedef Büyük İsrail! Bunu gizlemiyorlar...
  Cevapla
 • alp 4 ay önce Şikayet Et
  Musul ve Kerkük Türk yurdudur almalıyız
  Cevapla
 • Erdem 4 ay önce Şikayet Et
  Cikmamak üzere geri alinmasi lazim. Buna kuzey irak ta dahil. Arap kardeşlerimizi de oraya yerlestiririz. Eski haritalar, bize dag geldi. Çok sanci var, bir doğum olacak.
  Cevapla
 • Sivas'lı 4 ay önce Şikayet Et
  Öncelikle yüm şehitlerimize rahmet olsun. Ne kadar vatan haini varsa ve onlara yardım yataklık yapan seven desdekleyenlerin tümünün Allah belasını versin. Kahrolsunlar. Şu unutulmamalıdır ki hep birileri vardır; Ezan dinmez, Bayrak inmez diyen. Allah (CC) vatanımızı milletimizi birliğimizi dirliğimizi bızmasın amin.
  Cevapla
 • Misafir 4 ay önce Şikayet Et
  ZATEN, Ak partiyi bu Yerel Seçimlerde ANCAK bir savaş, çatışma KURTARIR..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Piyasalarda 'gergin' hafta! Gözler Merkez Bankası'nda: Piyasalarda beklentiler neler?
Emekliye "memur" indirimi Resmi Gazete'de