Ümit Özdağ'dan provokatif çıkış: PKK'ya karşı başarılı olmadık, onlar geri çekildi

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, 'Türkiye içinde PKK'lı sayısının azalması sizlerin başarısı değildir. PKK devlet kurma sürecinde olduğu için bütün elemanlarını Suriye'nin kuzeyine çekti.' dedi.

Ümit Özdağ'dan provokatif çıkış: PKK'ya karşı başarılı olmadık, onlar geri çekildi
Ümit Özdağ'dan provokatif çıkış: PKK'ya karşı başarılı olmadık, onlar geri çekildi
GİRİŞ 20.01.2024 13:42 GÜNCELLEME 20.01.2024 13:55
Bu Habere 149 Yorum Yapılmış

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, partisinin Gaziantep Büyükşehir Belediyesi başkan adayını açıklamak için kente geldi. Otelde basın mensuplarıyla bir araya gelen Özdağ, PKK'nın Amerika'nın desteğini alarak Suriye'nin kuzeyinde eğitildiğini ve daha büyük saldırılar için hazırlandıklarını söyledi.

PKK'nın gizli faaliyetler yürüttüğüne ve acil önlemler alınması gerektiğini ifade eden Özdağ, "Türkiye içinde hiç PKK'lı kalmadı bu bizim başarımız deniliyor. Hayır. Türkiye içinde PKK'lı sayısının azalması sizlerin başarısı değildir. PKK Suriye'nin kuzeyinde devlet kurma sürecinde olduğu için bütün elemanlarını Suriye'nin kuzeyine çekti ve Amerika'nın desteği ile onları yeniden eğitiyor da onun için yoklar. Daha büyük saldırılar için hazırlıklar yapıyorlar. Bu saldırılarda ne kadar etkili olacaklarının da ilk göstergesi kış koşullarında şu ana kadar sahip olmadıkları teknik ve bilgiyle askeri mevzilerimize saldırdılar. Daha önce bu hiç olmamıştı. Bunun için bir an önce eksikliklerin giderilmesi gerekiyor" diye konuştu.

Zafer Partisi'nin iktidara gelmesi durumunda sığınmacılar konusunda net kararlar alacağını ve hızlı şekilde uygulamaya koyacaklarını söyleyen Özdağ, "Zafer Partisi'nin adayını seçerseniz yöneteceğimiz büyükşehir belediyesi ve ilçe belediyeleri bazı kararları, kararlılıkla alıp uygulayacaktır. Gaziantep'te yapacağımız çok şey var. Bütün bunlar için de Büyükşehir Belediye Başkanlığına Mehmet Pamuk kardeşimizi aday gösteriyoruz. İlçe belediye başkan adaylarımızı da Mehmet Pamuk kardeşimizin resmi açıklamasını yaptığımız gün açıklayacağız. Gaziantep'te gerçek bir seçim yarışı başlayacak ve bu yarış da AK Parti ile Zafer Partisi arasında olacaktır. Gaziantep'in desteğini alacağımızı düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.

Özdağ, resmi açıklamanın ardından ilçe belediye başkan adaylarının da toplantıyla duyurulacağını sözlerine ekledi.

KAYNAK: DHA
Ayşe Tan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ayşe Tan

Editör Hakkında

1990 yılında İstanbul’da doğdu. Meslek hayatına Aydın Doğan Anadolu İletişim Meslek Lisesi’nde Gazetecilik bölümü okuyarak başladı. İlk stajını Hürriyet Gazetesi’nde yaptı. Üniversiteyi ise İstanbul Üniversitesi Radyo Televizyon Yayımcılığı bölümünde tamamladı. 2009 yılında Milliyet Gazetesi’nde internet haberciliğine başladı. 15 senelik kariyerinde çok sayıda gazete, haber portalı ve televizyon bulunmaktadır. Meslek hayatına Haber7.com’da “Gündem Editörü” olarak devam etmektedir. Evli ve 2 çocuk annesidir.
YORUMLAR 149
 • Z.k 6 ay önce Şikayet Et
  Bu adam neden hertük vatandaşı tarafından araştirılmıyor neden bu kadar değer veriliyor bunun bağlantıları belli yerlere bağlı onların ağzıyla konuşuyor 90 ili 2000 arası güneydoğudaki katliamları görmemiş biri bize akıl satıyor bunamiş galiba bunun dedikleri boş işten başka birey değil
  Cevapla
 • fakir 6 ay önce Şikayet Et
  Adam doğru söylemiş. Ülkemizdeki Suriyelileri ve kaçak göçmenleri göndermezsek iç karışıklık için kullanacaklar..
  Cevapla
 • fatih 6 ay önce Şikayet Et
  salya sümük millete fitne yapıyor cenabı ALLAH ıslah eylesin
  Cevapla
 • mahmut 6 ay önce Şikayet Et
  böylelerı satılmış devlet hayınlarıdır
  Cevapla
 • ekpssci 6 ay önce Şikayet Et
  Kendinden bahseder
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
ABD Kongresinde tarihi utanç: Gazze kasabını ayakta alkışladılar
2023 yılında zirveye oturdular! İşte popüler kız ve erkek bebek isimleri...