Büyük İstanbul mitingi için tarih belli oldu! Kabaktepe canlı yayında duyurdu

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, Ülke TV ekranlarında AK Parti'nin seçimler öncesinde İstanbul'da düzenleyeceği büyük mitingin tarihini duyurdu.

GİRİŞ 23.02.2024 21:04 GÜNCELLEME 24.02.2024 04:31
Bu Habere 20 Yorum Yapılmış

Ülke TV'de Mustafa Yıldız'ın sunduğu Arka Plan programında yerel seçimlerle ilgili açıklamalarda bulunan AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, büyük İstanbul mitingi için tarih verdi.

Kabaktepe'nin açıklamalarından satır başları:

"5 MİLYONU BULAN HANE KAPISINI ÇALACAĞIZ"

Çalışmalar gayet iyi gidiyor. Tüm paydaşlarımızla birlikte sahadayız. Ev ziyaretleri devam ediyor. İstanbulumuzda iş yerleriyle birlikte 7 buçuk milyon kapı var. İlk hedefimiz hane kapılarını çalmak. Biz 31 Mart'a kadar 5 milyonu bulan hane kapısını çalacağız. Teşkikatımız bu hafta da sahada. 31 Mart her pazar hanelerimizi ziyaret edeceğiz. Bu hafta da 500 bin hanemizi ziyaret edeceğiz.

BÜYÜK İSTANBUL MİTİNGİ NE ZAMAN?

31 Mart pazar öncesi pazara kadar ziyaretlerimize devam edeceğiz. Belki o pazar büyük İstanbul mitingimiz olur. Bizim geleneğimizde biliyorsunuz seçimden önceki son pazar günü Cumhurbaşkanımızın katılımıyla büyük İstanbul mitingimizi yapıyoruz. 14 Mayıs seçimleri öncesinde 'Türkiye sana emanet' konseptinde yapmıştık. Şimdi yeni bir konsept üzerinde arkadaşlar çalışıyor.

"BU HEYECANI HEP BERABER TAŞIYORUZ"

Heyecanlıyım, ilk günde bunu söylemiştim. Hakikaten artık seçim arifesinde değiliz artık seçimin içindeyiz. Heyecanımın nedeni İstanbullu hemşehrilerimiz AK Partimize, Murat Kurum Bey'e İstanbul'u yönetime fırsatını verecekler. Bu beni heyecanlandırıyor. İstanbul'a yeniden hizmet etme fırsatı milletimiz tarafından Murat Kurum Bey'e, AK Partimizin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayımıza verilecek. 

Memlekete hizmet etmek, insanlara hizmet etmek... AK Parti'nin siyasetinin temelinde insanına göre siyaseti olgunlaştıran ve yapan bir siyasal tarza sahibiz. Yerel yönetimde bir markayız. İstanbul'un Türkiye'deki iller arasındaki ve dünyadaki sıralamasını maalesef bu CHP'li Ekrem İmamoğlu yönetimiyle 5 yılda aşağıya düşürmüştür. İstanbul'da yeniden Şampiyonlar Ligi'ne çıkacağı heyecanı var. Bu heyecanı da hep beraber taşıyoruz.

Teşkilatımız tüm unsurlarıyla beraber mahalle başkanlarımız, mahalledeki kadın gençlik kolları başkanlarımız, ilçe teşkilatlarımız, meclis üyelerimiz tüm paydaşlar, bileşenler herkes heyecanlı, coşkulu, huzurlu. Herkes bu coşku, heyecan içerisinde ilçelerde, mahallelerde, sokaklarda hemşehrileriyle buluşarak AK Parti 2024 seçimlerinde Sn. Murat Kurum İBB'nin başkanı olacak, İstanbul'un yıldızı yeniden parlayacak. Sayın İmamoğlu'nun kaybettirdiği yılları tekrar kazanacağız. İstanbul'a tekrar kazandıracağız. Buna teşkilatımız inanıyor. Yekvücut halinde coşku ve huzurlu bir şekilde sahada da çalışıyorlar.

Bu şevk, huzur, aşk AK Parti'nin 20 yıllık süreç içerisinde yapıp ettiklerinin getirdiği bir durum bu. Biz İstanbul'a çok şey kazandırdık. Türkiye'mize çok şey kazandırdık. Bazıları gibi konuşmak için metinleri tekrarlamıyoruz. Eser ve hizmet etmek bizi heyecanlandırıyor. Millete hizmet etme coşkusu bize zevk veriyor.

"AKILDA KALACAK BİR TANE PROJESİ VAR MI?"

Ben soruyorum. 5 yıllık süre içerisinde Sayın İmamoğlu'nun 10 sene sonrada anılacak 'Ya ne güzel iş yaptılar' denilecek akılda kalan bir tane projesi var mı? Bunu seçmen ayırt etmeden soruyorum. İstanbul'da marka proje olarak anılacak bir proje var mı?

Yanılmıyorsam 20'nin üzerinde AK Parti döneminde başlamış büyük projeyi unutturan bir CHP'li İBB yönetiminden bahsediyoruz. İptal eden, metronun üzerine taş döken, levazım tüneli bana ne lazım diyerek kapatan bir İmamoğlu'ndan bahsediyoruz. İstanbul'u yaşanmaz hale götüren bir süreç yürütüyor şu anda CHP'li İBB yönetimi. Levazım tüneli bana ne lazım diyor? 'Efendim günde 70 bin aracın geçeceği tüneli niye yapalım ki?' E, İstanbul'da yılda 300 bin araç trafiğe katılıyor. İstanbul'un nüfusu 15 milyon küsürdü, şimdi de 15 milyon küsürlerden bahsediyoruz. Bu süre içerisinde İstanbul'un trafiğinde nüfus neredeyse aynı durduğu halde trafiği rahatlatamamışsanız, metroyu, metrobüsü rahatlatamamışsanız tabiri caizse bunun 'raydan çıkartmışsanız' bunun hesabını 31 Mart'ta insanlarımız soracaktır. Neden? Çünkü raydan çıkmış İstanbul rayına girecek 31 Mart'ta. Bunun heyecanını yaşıyoruz.

"ÖZDE Mİ SÖZDE Mİ ADAYSINIZ?"

"16.55'e kadar bekletiyorsanız bir planınız var demektir" diyen Kabaktepe, "Planınızın ne olduğunu, biz tahmin edebiliriz. Diğer parti veriyor iki kişiyi boş bırakıyor. DEM'in geri çektiği adaylıklarda var İstanbul'da. 16.55'te müracaat edip, bugün geri çektiği ilçeler var. 22 ilçenin haricinde de geri çektikleri var" dedi.

Kabaktepe şu ifadeleri kullandı;

"Kent uzlaşısı diyerek, yapıp ettiklerini perdelemeye çalışıyorlar. Açık olun, net olun. Türkiye'de, AK Parti siyasetin tam göbeğinde, özgürlükleri herkes için olmasını isteyen bir parti. Ama AK Parti'nin, şiddetle terörle bir kırmızı çizgisi var. Hiçbir siyasi aktörün, hiçbir sivil toplum kuruluşunun karşısındaki vesayetini kaldıran AK Parti'dir. Şimdi bu yüzde 8'e partinize sahip çıkmak için mi aday oluyorsunuz yoksa Kent Uzlaşısı adı altında bir takım ittifakları ve planları göstermemek için “Özde mi sözde mi adaysınız?"

ÖzgürBayrak Haber7.com - Editor
Haber 7 - ÖzgürBayrak

Editör Hakkında

Ankara'da doğan Özgür Bayrak, ilk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi "Gazetecilik" bölümünden mezun oldu. Üniversite döneminde çeşitli yerel gazetelerde muhabir ve editör olarak görev aldı. Star.com'da internet editörü olarak stajını tamamladıktan sonra Medya Takip Merkezi'nde 3 yıl boyunca Gündem, Siyaset, Spor, Ekonomi kategorilerinde haber ve SEO içerikleriyle birlikte galeri ve video hazırladı. 2019'un Şubat ayından bu yana ise Haber7.com'da Gündem Editörü olarak habercilik kariyerine devam etmektedir.
YORUMLAR 20
 • cano yılmaz 1 ay önce Şikayet Et
  hepsi bahane OYUM ŞAHANE ve sadece emekliye zam verene
  Cevapla
 • ALLAH dostu 1 ay önce Şikayet Et
  Allah’ım! Ümmet-i Muhammed’i mağfiret eyle! Allah’ım! Ümmet-i Muhammed’e rahmet eyle! Allah’ım! Ümmet-i Muhammed’e yardım eyle, zafer nasîb eyle! Allah’ım! Ümmet-i Muhammed’i muhâfaza eyle! Allah’ım! Ümmet-i Muhammed’i bir araya getir ve yekvücût eyle! Allah’ım! Ümmet-i Muhammed’i ıslah eyle! Allah’ım! Ümmet-i Muhammed’in sıkıntılarını gider!
  Cevapla
 • Samsun 1 ay önce Şikayet Et
  1 güne 17 yıl, umut verilen kademeli emeklilik yasalaşsın
  Cevapla
 • ERDO61 1 ay önce Şikayet Et
  Miting karın doyurmuyor, onbeşmilyon civarında emekli olduğu düşünülürse ve her birinin eşi ve bir çocuğu olduğunu da hesaba katarsak, otuz ila kırkbeşmilyonluk bir seçmen kitlesi ortaya çıkar. Emekli kendine yapılanı asla unutmaz, gerisini varın siz düşünün. Bu tehdit değil hakikat, ne verirsen elinle o gelir seninle.
  Cevapla
 • Hikaye 1 ay önce Şikayet Et
  Hikaye sadece hikaye .
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Devlet Bahçeli: İran-İsrail gerilimi tiyatrodur
Beşiktaş'ın yeni hocası belli oluyor! İşte öne çıkan isim