Kurum'dan İmamoğlu'na 'Ayasofya' göndermesi! Yeni bir kriz peşindeler

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, CHP'nin İBB adayı Ekrem İmamoğlu'na tepki gösterdi.

GİRİŞ 26.02.2024 14:23 GÜNCELLEME 26.02.2024 14:24
Bu Habere 51 Yorum Yapılmış

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı gerçekleştirilen Sirkeci-Kazlıçeşme Raylı Sistem ve Yaya Odaklı Yeni Nesil Ulaşım Projesi’nin açılış töreninde konuşma gerçekleştirdi.

İmamoğlu ile yaşadığı davet polemiğine değinen Kurum, “Dün Ayasofya Camii’nin açılış törenine resmi davetiyeyle davet edilmelerine karşın, telefonla davet edilmemesi üzerinden mazeret ve polemik üretenler şimdi de, İstanbul’da kolay ulaşıma yönelik bir programa davet üzerinden yeni bir kriz üretmeye girişmektedirler.'' ifadelerini kullandı.

"CHP YÖNETİMİYLE İSTANBUL HALKI ARASINDA KAN UYUŞMAZLIĞI VAR"

Kurum, “Fatih’in emaneti İstanbul bilhassa, Sayın Cumhurbaşkanımızın 1994 yılındaki yönetimiyle birlikte yükseliş dönemine girmiş; Avrupa’nın kültür başkenti olmuşken, son 5 yılda fetret dönemine girmiş, şehircilik adına adeta hasta bir şehir haline gelmiştir. Bu şehrin istisnasız tüm insanları kendilerine efendilik taslayanlardan bezmiş bir şekilde hizmetkarlarını bekliyor, Cumhur İttifakı’nı bekliyor, gerçek belediyeciliği özlem ve hasretle bekliyor. Çünkü, CHP’li mevcut yönetiminle İstanbul halkı arasında kan uyuşmazlığı vardır. Bunlar bu milletin kadim değerlerine yabancıdırlar. Dün, Ayasofya Camii’nin açılış törenine resmi davetiyeyle davet edilmelerine karşın, telefonla davet edilmemesi üzerinden mazeret ve polemik üretenler şimdi de, İstanbul’da kolay ulaşıma yönelik bir programa davet üzerinden yeni bir kriz üretmeye girişmektedirler" ifadelerini kullandı.

“ONLAR SUSACAK İSTANBUL KONUŞACAK"

Kurum, “Bir yılının 288 saatini trafikte geçiren bu millete dönüp bakmadılar. Aynısını, yıllarını bu şehrin dışında getirdiler. Ömrünün 3 buçuk yılını trafik çilesiyle heba edilen bu milletin giden yıllarına acımadılar. Haykırışlarına kulak vermediler. Milletimiz bu beceriksizliklere karşı İstanbul’un tüm sokaklarında şunu söylüyor. Onlar susacak, İstanbul konuşacak. Artık söz de mühür de bizim" dedi.

Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .

Editör Hakkında

Orta ve lise eğitimini Kayseri'de tamamladı. Üniversite öğrenimini İstanbul Üniversitesi Coğrafya bölümünde tamamladı. 2008 yılında Haber7.com'da gazetecilik mesleğine ilk adımını attı. 15 yıllık profesyonel editörlük kariyerinde tüm kategorilerde görev yaptı. Meslek hayatına Haber7.com'da 'Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü' olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 51
 • +ekrem+ 1 ay önce Şikayet Et
  sayın kurum adamın hangi imamın olu ise aya sofya da ne işi var adam avcılara dedesinin heykelini dikti zaten c h p her secimde camiden mekke den tekkeden çıkmazlar secim biter 70 likler açılır kaldıkları yerden devam yalan talan algı reklam allah düşmanlıgı
  Cevapla
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  Güzel Kardeşim Yalanoğlu bu İstanbullu biletini kesecek İstanbul sizi bekler Murat Kardeşim
  Cevapla
 • Efe 1 ay önce Şikayet Et
  Murat bey sen çizgini bozma kesinlikle gereksiz polemiğe girme yapacaklarını anlat sahada ol sonrası güzel olacak inşaallah....
  Cevapla
 • Vatandaş 1 ay önce Şikayet Et
  Kurum. Sende iş var. Böyle giderse akp başkanı olun.
  Cevapla
 • Muhsin 1 ay önce Şikayet Et
  TEVBE ESTAĞFURULLAH ALLAHIM TEVBE ESTAĞFURULLAH ALLAHIM TEVBE ESTAĞFURULLAH ALLAHIM TEVBE ESTAĞFURULLAH ALLAHIM TEVBE ESTAĞFURULLAH ALLAHIM TEVBE ESTAĞFURULLAH ALLAHIM TEVBE ESTAĞFURULLAH ALLAHIM TEVBE ESTAĞFURULLAH ALLAHIM TEVBE ESTAĞFURULLAH ALLAHIM TEVBE ESTAĞFURULLAH ALLAHIM TEVBE ESTAĞFURULLAH ALLAHIM TEVBE ESTAĞFURULLAH ALLAHIM TEVBE ESTAĞFURULLAH ALLAHIM TeVBE ESTAĞFURULLAH ALLAH
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Ticaret Bakanı Bolat'tan fahiş fiyat açıklaması! Harekete geçildi: Kapatma cezası...
Savunma sanayide 10 milyar dolarlık anlaşma! İmzalar peş peşe geldi