Kılıçdaroğlu'ndan CHP yönetimine tepki! 'Dönüyor musunuz?' sorusuna sürpriz cevap!

Eski Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP yönetimini eleştirerek “Aday belirleme sürecini daha sağlıklı yapılmasını isterdim.” dedi. Kılıçdaroğlu, ''Dönüyor musunuz? sorusuna da cevap verdi.

GİRİŞ 29.02.2024 18:25 GÜNCELLEME 29.02.2024 18:26
Bu Habere 48 Yorum Yapılmış

Eski Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TGRT Ankara Temsilcisi Fatih Atik’e açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu, “Olağanüstü kurultay toplama girişiminiz var mı? Dönüyor musunuz?” sorusuna, “Yok hayır öyle bir şey yok. CHP’nin başarılı olması için tabii bizim de arzumuz, herkesin ortak arzusu. Bazı engeller var her siyasi partinin önünde engeller vardır. CHP'nin önünde de engeller vardı. Başarılı olması için herkes elinden geleni yapıyor” diye cevap verdi.

'EVET PARTİDEN ÇAĞRI VAR! YEREL SEÇİMLERDE SORUN ÇIKARSA...'

Size partiden davetler var. Katılmayı düşünüyor musunuz? sorusuna Kılıçdaroğlu, “Evet çağrı var söyleniyor zaman zaman. İfade ediliyor ama ben bu çağrının bugün için çok doğru olduğunu sanmıyorum” dedi.'YEREL SEÇİMLERDE BİR SORUN ÇIKARSA...

'31 Mart Yerel Seçim sonrası CHP’de neler olur?' sorusuna Kılıçdaroğlu, “Yani yerel yönetim seçim sonuçlarına bakılır. Yerel seçimlerde başarı sağlanırsa hep beraber alkışlarız. Ama yerel seçimlerde bir sorun çıkarsa o zaman tabii doğal olarak oturup hep beraber masaya yatırıp, neden başarı sağlanamadı diye düşünür, tartışılır yani” diye konuştu.

Belediye başkan adayları nasıl buldunuz? Aday belirlemede sizin fikriniz sordular mı? sorusuna Kılıçdaroğlu şu şekilde cevap verdi:

“Yok hayır. Şöyle bizim partinin geleneğinde görüş sorulmazsa partinin eski genel başkanları görüş beyan etmezler. Yani ben de aynı geleneği sürdürüyorum. Eğer bir görüş sorulsaydı düşüncelerimi ifade ederdim. O sorulmadığı zaman tabii doğal olarak biz partinin iradesine saygı gösteririz yani.”

ARKASINDA DURACAKSINIZ

Aday belirleme sürecinde en çok rahatsız eden ne oldu sorusuna Kılıçdaroğlu, “Şöyle aday belirleme sürecini daha sağlıklı yapılmasını isterdim. Aday belirleme sürecinde Lütfü Savaş beyin, bu kadar yıpratılması doğru değil. Doğru değil yani. Aday belirlediyseniz arkasında duracaksınız” dedi.

BİZİM KENDİ İÇ SORUNLARIMIZ

CHP de şimdi sizden sonra Ekrem Bey bir yerde Özgür Bey bir yerde. Cumhuriyet Halk Partisi ülkeyi kuran parti. CHP ikili yapılıyı kaldırır mı? sorusuna Kılıçdaroğlu şu şekilde cevap verdi:

“Ben parti içi sorunları hiç konuşmadım. Parti içi sorunları onlar bizim kendi iç sorunlarımız. Bu tür sorulara cevap vermiyorum

Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .

Editör Hakkında

Orta ve lise eğitimini Kayseri'de tamamladı. Üniversite öğrenimini İstanbul Üniversitesi Coğrafya bölümünde tamamladı. 2008 yılında Haber7.com'da gazetecilik mesleğine ilk adımını attı. 15 yıllık profesyonel editörlük kariyerinde tüm kategorilerde görev yaptı. Meslek hayatına Haber7.com'da 'Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü' olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 48
 • Gültepeli bjk 1 ay önce Şikayet Et
  Ediyle düdü atalarıda böyleydi stendapcılar ülkeyi deyüz yıldır uyutup kandırıyorlar kefere lerr
  Cevapla
 • Hasan doğru 1 ay önce Şikayet Et
  Yenilmiş te yenilmiş kılıçdaroğlu, yıpranmışlığını atlatarak, özgür özelin başarısızlığı ile yeniden chp nin başına taze bir başlangıç yapacak.
  Cevapla
 • hhüseyin 1 ay önce Şikayet Et
  Özünüz insan odaklı olmadığı için başarılı olamazsınız inş.
  Cevapla
 • Mert 1 ay önce Şikayet Et
  Kk bundan sonra kimse oy vermez, geçen seçimlerde kazanma uğruna en fsşist partiye gizli tahutler vemiyecektin.
  Cevapla
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  ülkeyi kuran parti mi. güldürmeyin bizi sabah sabah
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkler 800 milyar doların peşinde! Erdoğan'dan haber bekliyorlar
Yalanlara tepki gösterip borçları açıkladı! 20 günde 2 milyar TL harcamadıysanız...