Gazze sözleri rahatsız etti! Murat Kurum'dan Özgür Özel'e yanıt!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Gazze hakkındaki konuşmaları üzerinden kendisini eleştiren CHP Genel Başkanı Özgür Özel’e Sultangazi Mitingi’nde yanıt verdi.

GİRİŞ 02.03.2024 16:58 GÜNCELLEME 02.03.2024 17:03
Bu Habere 68 Yorum Yapılmış

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Gazze hakkındaki konuşmaları üzerinden kendisini eleştiren CHP Genel Başkanı Özgür Özel'e Sultangazi Mitingi’nde yanıt verdi.

Gazze konusundaki hassasiyetlerinin birilerini rahatsız ettiğini ifade eden Kurum, ‘’Gazze konusunda en son konuşacak olanlar İsrail’e tek bir cümle tepki vermeyenler, milletin destek mitinglerine katılmayanlar; sıraya girmişler, koro halinde bize saldırıyorlar. Bunların başını da; bu milletin değerlerinin düşmanı, kuran kurslarımızı orta çağ zihniyeti olarak niteleyen Özgür Özel çekiyor. Benim şahsıma ağza alınmayacak hakaretler ediyor. Bir de kalkmış bize çaptan bahsediyor. CHP’nin eş genel başkanına sormak lazım Genel Başkanı’nın, Cumhurbaşkanlığı adaylığı açıklanınca kameralar karşısında timsah gözyaşları döken sen değil misin? Sonra genel başkanını arkadan hançerleyen sen değil misin? Koyun postuna girmiş kurt gibi gezen sen değil misin?’’ dedi.

Kurum'dan İmamoğlu'na: Bunun hesabını soracağızKurum'dan İmamoğlu'na: Bunun hesabını soracağız
ŞEHİT CENAZESİNDE KAHKAHA ATAN SEN DEĞİL MİSİN?

 

‘’Gazzeli kahramanlara terör örgütü diyen sen değil misin?’’ diyerek sözlerine devam eden Kurum, ‘’Deprem üzerinden kirli bir siyaseti üreten sen değil misin? Şehit cenazesinde kahkaha atan sen değil misin?  Sonra kalkıp bize çaptan bahsediyorsun öyle mi? Senin çapın olmadığı gibi, belli bir duruşun bile yok. Ve bana en son konuşacak kişi sensin. Murat Kurum’un hedeflerine, sizin hayalleriniz bile yetişemez.’’ şeklinde konuştu.'BUNLAR NEDEN BU KADAR RAHATSIZ BİLİYOE MUSUNUZ?

CHP Genel Başkanı ile mevcut İBB Başkanı’nın 31 Mart’tan sonra koltuklarını kaybedeceğine vurgu yapan Kurum, ‘’Bunlar neden bu kadar hırçınlar, neden rahatsız oldular biliyor musunuz? Çünkü bu ‘Yetersiz Eş Genel Başkan’ seçimden sonra koltuğundan olacak. Diğeri de; ilgisiz, kibri aklının önüne geçmiş Belediye Başkanı da bavullarını alıp çok sevdiği tatil beldelerine gidecek. Bunların telaşı bu. Bunların, İstanbul diye bir dertleri yok, bunların memleket diye bir dertleri yok. Varsa yoksa kendileri var, kendi gelecekleri var. Ama siz endişe etmeyin. Biz milletin değerlerinin hasmı olan bu adamların, bu şehri yaşanmaz hale getirenlerin insafına sizleri terk etmeyeceğiz. Avrupa’ya gidip ‘Türkiye’de demokrasi için bize yardım edin’ diyenlerin, Avrupa’dan yüksek faizle borç almayı beceri sananların bu şehrin geleceğini karartmasına müsaade etmeyeceğiz.’’ sözleri ile konuşmasını tamamladı.

KAYNAK: HABER7
Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .

Editör Hakkında

Orta ve lise eğitimini Kayseri'de tamamladı. Üniversite öğrenimini İstanbul Üniversitesi Coğrafya bölümünde tamamladı. 2008 yılında Haber7.com'da gazetecilik mesleğine ilk adımını attı. 15 yıllık profesyonel editörlük kariyerinde tüm kategorilerde görev yaptı. Meslek hayatına Haber7.com'da 'Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü' olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 68
 • Hakikato 1 ay önce Şikayet Et
  Gazze Temalı "Bir Kafir ile Bir Münafık" tiyatro filmi 31 Mart'ta Tüm Türkiye'de sinemalarda
  Cevapla
 • Ramiz 1 ay önce Şikayet Et
  Hepiniz yalancısınız. CHP zaten İsrail'in buradaki lobisi, Hamas'a terörist diyen ama bebek katili İsrail'e tek laf söylemeyen kendi dinine ve insanlığa hainler topluluğundan oluşuyor. Peki sizlere ne demeli lafla mitingle İsrail'i kahrolmasını isteyen ama ticaretinizle onları kahrolmaktan kurtaran iki yüzlülüğünüzü görmüyor muyuz.
  Cevapla
 • Fatih 1 ay önce Şikayet Et
  Filistin üzerinden siyaset yapılıyor bunu genel seçimlerde gördük.Biz düşersek filistin düşer Gazze düşer demişti Reis ne oldu oy verdik sonuç ortada şimdide Sayın Kurum ayni şeyleri söylüyor İstanbulu kazanirsaymis gazzeli cocuklar sevinecekmis onlara yardım gonderecekmis ya el insaf bu kadarda olmaz ayıptır günahtır sonrada sözlerini savunmak için saldiraya geçmiş
  Cevapla
 • Mustafa 1 ay önce Şikayet Et
  Bunun adı adilik
  Cevapla
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  CHP'nin ne halt olduğu bellide biz Filistin Gazze için kınamaktan başka ne yapıyoruz?
  Cevapla
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  ne yapsanız boş. emekliler sandığı patlatacak. İmamoğlu rekor fark atacak
  Cevapla
 • Osmanlı torunu 1 ay önce Şikayet Et
  Bu memleketi kuru ekmek hoşafla kurtaran atalarımızdan Allah razı olsun Şimdi emekli maaşıyla devletini tehdit edenleride Allaha havale ediyorum nasıl arzu ederseniz öyle yönetilirsiniz alın size İmamoğlu hayrını görün
  Cevapla
 • DİRİKOLU 1 ay önce Şikayet Et
  Sen emekliysen tabi emekliler kimsenin babasinın ve tekelinin veya siyasi rantının uşağı değil emekliler parayla satlık değil. Emekliler sadaka istemiyor. 2008 yılında yürülü ge giren maaş bağlama oranının düzeltilmesini ve haklarının verilmesini istiyor. Buda iktidarla mümkun belediyeyle muhalefetle mümkün değil hak arayışımızı yanlış mecralarda aramayalım..pastanede et satılmaz kasapt
  Cevapla
 • Hsh 1 ay önce Şikayet Et
  Neden?? imamoğlu emeklilere zam mı yapacak???
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Kılıç, ABD'li heyeti kabul etti
DEM Partili Koçyiğit: CHP'nin İstanbul'u kazanmasını kent uzlaşısı formülü belirledi