CHP'den Ankara'da organize işler... AK Parti seçim bürosuna saldıranların izi ABB'de çıktı

ABB Başkanı Mansur Yavaş’ın Güdül’de katıldığı Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) açılışı için ANFA güvenlikte çalışan işçilere görev yazdırdığı ve belediyeye ait araçları bu iş için tahsis ettiği bir kez daha ortaya çıktı.

CHP'den Ankara'da organize işler... AK Parti seçim bürosuna saldıranların izi ABB'de çıktı
CHP'den Ankara'da organize işler... AK Parti seçim bürosuna saldıranların izi ABB'de çıktı
GİRİŞ 03.03.2024 17:51 GÜNCELLEME 03.03.2024 17:51
Bu Habere 16 Yorum Yapılmış

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın Güdül’de katıldığı SEÇİM Koordinasyon Merkezi (SKM) açılışı için ANFA güvenlikte çalışan işçilere görev yazdırdığı ve belediyeye ait araçları bu iş için tahsis ettiği bir kez daha ortaya çıktı. 

Yavaş’ın SKM açılışı öncesinde 30 kişi Güdül AK Parti SKM Bürosuna baskın yaparak içeride bulunan 4 kişiyi darp ettiler. Miting bitiminde 20 kişi ilçe güvenlik kameralarından tespit edilerek göz altına alındı. Gözaltına alınan kişilerden 4’ünün ANFA Altınpark İşletmeleri personeli oldukları tespit edildi.

Büyükşehir Belediyesi personelini seçim meydanlarına zorla götürdüğü ortaya çıkan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın son vukuatı Güdül’de ortaya çıktı. 

Yavaş’ın Güdül mitingi için Büyükşehir Belediyesi Göksu Parkı, Harikalar Diyarı, Altınpark işletmelerinden ve peyzaj işlerinden 250 kişi, Fen İşleri ve BELKA’dan 200 kişi, diğer birimlerden de 100 olmak üzere toplam 550 Büyükşehir personeli Büyükşehir Belediyesi’ne ait 40 araçla Güdül’deki mitinge taşındı. 

Yavaş’ın Güdül’deki Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) açılışına gelen çok sayıda belediye aracı Güdül trafiğini etkilediklerinden ve içeride yeterli park yeri olmadığından Güdül Atatürk Anıtı bölgesine alındı. Araçlardan inen Büyükşehir personeli yürüyerek miting alanındaki kalabalığa katıldılar.  

Güdül SKM açılışı için daha önceden görevlendirilmiş olan ANFA Güvenlik, ASKİ Genel Müdürlüğü Ayaş Şubesi, ASKİ Genel Müdürlüğü Güdül Şubesi, ASKİ Genel Müdürlüğü Beypazarı Şubesi, Güdül Fen İşleri Müdürlüğü’nden toplamda 150 kişilik Büyükşehir Belediyesi personeli seçim meydanında aktif olarak rol aldı, bayrak astı, slogan attı ve ellerindeki afişlerle şov yaparak Yavaş’ın seçim atmosferine katkıda bulundu. 

30 kişilik bir grup AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi’ne (SKM) Güdül AK Parti SKM Bürosuna baskın yaparak içerideki 4 kişiyi darp ettiler. 

“Sizi burada bitireceğiz, Mehmet Doğanay geliyor, Mansur abimiz geliyor, Ahmet Öksüz geliyor sizin bu seçim sonunuz olacak” diyerek AK Parti SKM’de bulunan 4 kişiyi darp eden kişilerden AK Parti Güdül İlçe Başkanlığı şikayetçi oldu. Miting bitiminde 20 kişi ilçe güvenlik kameralarından tespit edilerek göz altına alındı. Gözaltına alınan kişilerden 4’ünün ANFA Altınpark İşletmeleri personeli oldukları tespit edildi.

GÜDÜL’DE İLK VUKUAT DEĞİL

Yavaş’ın Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile Güdül’e gelerek bir miting düzenlemişti. Güdül’deki mitinge katılım çok olmayınca da Akşener’den “Memleketine geliyoruz bizi 10 kişi karşılıyor” diye fırça yediği vatandaşın içinde Yavaş’a fırça attığı iddia edilmişti. 

Yavaş’ın bu nedenle Güdül’deki SKM açılışını şansa bırakmadığı ve Güdül’de çalışan Büyükşehir personeli ile ANFA güvenlik personeline de görev yazdırdığı ortaya çıktı.  Yavaş’ın görevlendirdiği yöneticilerin ise işçilere talimatlar vererek, “Gittiğinizde görevli geldik diyeceksiniz, zorla geldik diye kesinlikle söylemeyeceksiniz, gönüllü geldik izinliyiz diyeceksiniz” dedikleri ileri sürüldü.

Yavaş, daha önceki Büyükşehir Belediyesi yönetimlerinin de çalışanları zorla mitinglere götürdüğünü iddia etmiş ve  konuyla alakalı olarak kendi yönetiminde, “Gerçekten emeğini veren insanlarla çalışıyoruz onları ne maçlara götürüyoruz, ne de mitinglere zorla götürüyoruz.” açıklamalarını yapmıştı.

Ramazan Yıldız Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - Ramazan Yıldız

Editör Hakkında

1981 yılında Isparta'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Afyonkarahisar'da, lisansını İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde, yüksek lisansını Bahçeşehir Üniversitesi'nde tamamladı. Üniversitenin ardından bir süre özel sektörde araştırmacı, daha sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) farklı iştiraklerinde İngilizce öğretmeni, sosyolog ve idareci olarak çalıştı. İnternet haberciliğine ilk adımını 2015 yılında Türk Medya’da attı. 2020’de Haber7’de gece editörlüğüne başladı. Halen Haber7.com’da haber şefi olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 16
 • Gerçekler 1 ay önce Şikayet Et
  Ne kadar vahim bakın bu işte müslümanlar olarak bizim ortak ve tek derdimizdir yapanın yanına kâr kalması adamlar darp yapıyor hem de 1 e karşı 7 kişi ama bu pozu veriyorlar şimdi yakalanmışlar ya çıkınca ailesi tanımasa mesela bunları ne güzel olur değilmi kusura bakmayın bize zalime Allah acısa biz acımayacağız diyen haysiyetli din adamları ve aynı motto ile devlet adamları lazım
  Cevapla
 • Zekiye 1 ay önce Şikayet Et
  Chp. nin kazanacağı yerlerde bile o kadar çok afiş asması ve broşör dağıtması söyledikleriyle hiç bağdaşmıyor yazık günah o kadar istafa
  Cevapla
 • Memo 1 ay önce Şikayet Et
  Mansur başkan eze eze kazanacak çirkeflik yapmayın
  Cevapla
 • Mrty 1 ay önce Şikayet Et
  Ben AKP ye oy atan birisi olarak Akp de dahil izmirliyim uzmirden Antalya'daki mitinge adam gidiyor. Bunu her parti yapıyor. Sıkıysa bunları bırakıp partilere bu kadar seçim parasının verilmesinin yanlış olup kaldırılmasıyla ilgili haber yapın.herjes tv ye çıksın anlatsın Bu paralara yazik
  Cevapla
 • Akıncı 1 ay önce Şikayet Et
  Bunu yapmayan parti varmı şu Türkiye de bir tane gösterin. Yanlış anşalılmasın ben partici kafadan değilim hizmete bakarım a parti b parti beni ilgilendirmez.
  Cevapla
 • Goksel 1 ay önce Şikayet Et
  Ak Parti bunu yapmıyor. İhtiyacı da yok.
  Cevapla
 • AZ<>Çok 1 ay önce Şikayet Et
  Var tabii, suçluyu parlatma
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
'Boykot' çağrıları sonrası yeni talep: Fiyat tarifeleri onaylansın
ABD'den İsrail'e beklenmedik yaptırım! Tarihte bir ilk olacak, Netanyahu'dan açıklama...