İBB Başkan adayı Kurum: 1 Nisan'da yüzler gülecek, İstanbul gülecek

Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Murat Kurum, "1 Nisan'da yüzler gülecek, İstanbul gülecek, İstanbullular gülecek." dedi.

GİRİŞ 04.03.2024 02:49 GÜNCELLEME 04.03.2024 09:35
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

Kurum, Of'un düşman işgalinden kurtuluşunun 106. yıl dönümü dolayısıyla Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada, İstanbul için çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

'ŞU ANKİ METRO HATTINI 5 YILDA 2 KATINA ÇIKARACAK ÇALIŞMALARI YAPACAĞIZ'

İstanbul'un meselelerine odaklanacaklarını vurgulayan Kurum, "İstanbulluların sorununun çözülmesi adına bu çalışmaları yapacak anlayışla İstanbul'dayız. 39 ilçemizde deprem riskini ortadan kaldıracak 650 bin konutun dönüşümünü yaparken, Ulaştırma Bakanımız ve onun tecrübeli ekibiyle ulaşım çilesini ortadan kaldıracak ve şu anki metro hattını 5 yılda 2 katına çıkaracak çalışmaları yapacağız" diye konuştu.

'31 MART, İSTANBUL'UN GELECEĞİNE DE KARAR VERECEĞİMİZ BİR SEÇİM OLACAK'

Kurum, 31 Mart seçimlerinin İstanbul'un geleceği için çok önemli olduğunu belirterek, şöyle devam etti:

"31 Mart, İstanbul'un geleceğine de karar vereceğimiz bir seçim olacak. Bu seçimde eğer biz bu tedbirleri almazsak, İstanbul'un geleceği adına bu yatırımları yapmazsak, emin olun artık İstanbul'da yaşamak çileden de öteye geçecek. O yüzden 31 Mart seçimleri, yerelde hizmetin yapılacağı, gerçek belediyeciliğin yapılacağı ve asla algı belediyeciliğinin, sosyal medya belediyeciliğinin yapılmayacağı bir anlayışa karar verilecek bir seçim olacak."

'İSTANBULLULAR GÜLECEK'

İstanbul'a hizmet odaklı anlayışın gelmesi için vatandaşları sandığa davet eden Kurum, "Çocuklarımız, anne-babalarımız, geleceğimiz için bu düşünceyle sandığa gidelim. Türkiye Yüzyılı'nda İstanbul'un lokomotif bir şehir olup olmayacağının kararını verelim. 1 Nisan gelecek, İstanbul gerçek belediyecilikle tanışacak. 1 Nisan'da yüzler gülecek, İstanbul gülecek, İstanbullular gülecek. İstanbul'umuzun her bir kapısı, her bir hanesi, her bir vatandaşı şen olacak, mutlu olacak, huzurlu olacak" ifadelerini kullandı.

'KENDİSİNİ İSPATLAMIŞ ÇOK KIYMETLİ BİR İSİM MURAT KURUM'

TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkanı Adil Karaismailoğlu ise "Şehirlerimizin gelişmesi, birer cazibe merkezi olması için bizim yakından tanıdığımız, ülkesine, milletine sevdalı adaylarımız var. Bunlardan en önemlisi İstanbul'da, kabine arkadaşımız ve yaptıklarıyla kendisini ispatlamış çok kıymetli bir isim Murat Kurum" dedi.

TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Süleyman Soylu da Murat Kurum'u makamında tanımadığını dile getirerek, şöyle konuştu:

"Ben Murat Bey'i Elazığ'da, Malatya'da depremde tanıdım, Giresun Dereli’deki sel afetinde o insanların 'Biz ne yapacağız?' diye endişe içinde olduğu günlerde tanıdım. Doğankent’te tanıdım. Malatya’nın Pötürge ilçesiyle Doğanyalı ilçesini yeni baştan imar ederken, kendi aklını, tecrübesini, yeni şehircilik anlayışını ortaya koyarken tanıdım. İzmir depreminde, Kastamonu Bozkurt’ta insanların sağa sola kaçıştığı sel afetinde tanıdım, Sinop Ayancık’ta, Bartın Ulus’ta, Başkale’de tanıdım."

Programa, ​​​​​​​eski Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Erdoğan Bayraktar, Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, Hayrat Vakfı Başkanı Emrullah Tellioğlu ve çok sayıda kişi katıldı.

Muhammet Arif Güreli Haber7.com - Editör
Haber 7 - Muhammet Arif Güreli

Editör Hakkında

1999 yılında İstanbul'un Ümraniye ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. 2022 yılında Üsküdar Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümünden dereceyle mezun oldu. İnternet Haberciliğine ilk olarak üniversite sıralarındayken kurduğu internet haber sitesiyle başladı. Kurduğu sitede, 1 yıl kadar sağlık, spor ve kültür kategorilerinde röportaj, özel haber ve analiz yazıları yazdı. Staj eğitimini ise Haber7.com'da tamamladı. Mezun olduğu 2022 yılından bugüne dek Haber7.com ailesinde başlıca gündem, siyaset, dünya, ekonomi kategorileri olmak üzere birçok özel haber, grafik ve video hazırladı. Hala Haber7.com ailesinde Gündem Editörü olarak çalışmalarına devam etmektedir.
YORUMLAR 9
 • ekrem 1 ay önce Şikayet Et
  Murat Bey in son günlerdeki demeç ve konuşmalarındaki tarz değişikliği maalesef işlerin iyi gitmediğini gösteriyor bence. Biraz kaos biraz polemik içerikli bir tarz ile toparlamaya çalışıyor bence ama hiç başarılı değil, Onun yöntemi bu olmamalı , Kesinlikle kimseyi muhatab almadan kampanyasına odaklanmalı , Polemik lazımsa başkaları yapsın , Rakamlarla neler yapılmamış bunları anlatsın
  Cevapla
 • Fehmi 1 ay önce Şikayet Et
  31 Martta Gazze gülecek diyen bu kafadan ne fayda gelecek bilemiyorum.
  Cevapla
 • ali 1 ay önce Şikayet Et
  "Fikirtepeyi çok güldürdün ya..
  Cevapla
 • osman 1 ay önce Şikayet Et
  son söylediği ile kaybetti. toparlarmı bilmem
  Cevapla
 • istanbullu 1 ay önce Şikayet Et
  Tamam İnşaallah Murat Başkan...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İsmailağa Cemaati'nin yeni lideri belli oldu
Katar'dan Türkiye açıklaması: Onurlu duruşu takdir ediyoruz