CHP'den 'DEM' hamlesi: Elebaşı için pasta kesip, liste başı oldular...

Genel seçimde Saadet, DEVA ve Gelecek'i seçmenlerinin oyuyla Meclis'e taşıyan CHP yönetimi, bu kez HDP/DEM adaylarını belediye meclislerine sokmak için listelerin ilk sıralarını ayırdı, CHP seçmenine dayattı.

GİRİŞ 05.03.2024 18:10 GÜNCELLEME 06.03.2024 14:03
Bu Habere 79 Yorum Yapılmış

Yerel seçimler için DEM Parti ve CHP arasında yapılan 'kent uzlaşısı' adlı ittifakın ayrıntıları belli oldu. DEM Parti; Esenyurt, Tuzla, Eyüpsultan, Üsküdar, Kartal, Sancaktepe, Sarıyer, Beyoğlu, Maltepe ve Zeytinburnu ilçelerinde 30 meclis üyesi adayını CHP listesine yazdırdı. Hedef ise sayıyı 20'ye çıkarıp İBB'de DEM grubu kurmak.

İşte o liste:

SANCAKTEPE: 1. sıra, YSP Sancaktepe İlçe Eş Sözcüsü Elif Gül. (4 Nisan 2023 tarihinde Yeşil Sol Parti Sancaktepe İlçe Örgütü'nün, ilçede bulunan seçim irtibat bürosunun açılışına katıldı. Kesilen kurdelenin ardından alkışlarla "Biji serok Apo" sloganları atıldı. PKK terör örgütünün lideri Abdullah Öcalan'ın doğum günü nedeniyle pasta kesildi) 5. sıra - HDP İstanbul İl Yöneticisi Nevzat Kılıç. (PKK terör örgütüne yönelik operasyonlarda tutuklandı), 7. sıra - Cevdet Dalkılıç, 8. sıra - Dicle Özdaş, 10. sıra - Abdullah Aydın.

BEYOĞLU: 1. sıra - DEM Parti PM üyesi Turabi Şen, 11. sıra - Elif Yıldırım.

TUZLA: 3. sıra - DEM Tuzla Belediye Başkanı adayı Hasan Özdemir. (2014 ve 2019 seçimlerinde HDP Tuzla Belediye Başkan adayı), 15. sıra - Musa Avyüzen, 16. sıra - Dilek Ateş.

EYÜPSULTAN: 3. sıra - DEM Eyüpsultan İlçe Başkan adayı Servet Güzel, 9. sıra - Hüseyin Cebe (Kesin aday listesinden çıkarıldı).

ÜSKÜDAR: 3. sıra DEM Üsküdar Belediye Meclis üyesi adayı Bülent Kaygun, 13. sıra - Hüseyin Kazan.

ZEYTİNBURNU: 2. sıra-YSP vekil adayı Abdulcebar Barış.

ESENYURT: 3. sıra- Osman Yalçın, 7. sıra - Yıldız Serinyel, 9. sıra- Orhan Yeler, 13. sıra-Memet Tel, 16. sıra-Elvan Uçar Kordu, 19. sıra-Menduh Kaplan, 20. sıra- Murat Turğut, 22. sıra-Güven Yılmaz, 24. sıra-Kenan Özyolcu.

KARTAL: 3. sıra-Sinan Kılıç, 13. sıra-Cemalettin Yüksel.

SARIYER: 3. sıra - İsmail Çarboğa,22. sıra-Mehmet Tel.

MALTEPE: 5. sıra - Suat Karaoğlan, 22. sıra-Şükrü Akçadağ.

Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR

Editör Hakkında

Trabzon’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Bahçelievler Anadolu Ticaret Meslek Lisesinde ‘Web Programcılığı’ bölümünden mezun oldu. Yüksek öğrenimini, Atatürk Üniversitesinde ‘Yeni Medya ve Gazetecilik’ mezunu olarak tamamladı. Gazeteciliğe ilk adımını 2011 yılında attı. 12 yıllık profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere ağırlıklı olarak gündem, dünya, ekonomi, spor ve teknoloji kategorilerinde birçok haber ve röportaja imza atarak galeri ve video hazırladı. Bahadır Alemdar, meslek hayatına Haber7.com'da aktif olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 79
 • Vatandaş 2 ay önce Şikayet Et
  Chpkk ve zihniyeti kapatılmasını müddet, ülkemizde terörde bitmez, teröriste bitmez ekonomide düzelmez.
  Cevapla
 • Alaskamkuzey 2 ay önce Şikayet Et
  Şim di bu haline nasıl oy vereyim özgür Vermiyecem
  Cevapla
 • BERA 2 ay önce Şikayet Et
  Yazıklar olsun.
  Cevapla
 • -Gözlemci 2 ay önce Şikayet Et
  CHP ve Dem partisi kapatılsın milli güvenlik sorunu artık beka meselesi
  Cevapla
 • Egeli 2 ay önce Şikayet Et
  Acaba yüksek seçim kurulu Neişe yarıyor bu adamlar PKK destek çisi ise iptal niye edilmedi başvuruları nasıl bir kanunumuz var bı İspanya da Fransa da yap yapabilir sen
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Başıboş köpekleri savunan kadından kan donduran sözler: Çocukları ölümle tehdit etti!
ABD ve İran'dan gizli toplantı