DEM Partili isimden koltuğu oturur oturmaz skandal hamle! İlk icraatı bakın ne oldu

DEM Partili Bitlis Tatvan Belediye Başkanı Mümin Erol, koltuğa oturur oturmaz işçi kıyımı yaptı. Kapıya konulan 39 işçi Erol’a “Bayramı bize zehir ettin” diyerek tepki gösterdi.

GİRİŞ 11.04.2024 12:13 GÜNCELLEME 11.04.2024 12:41
Bu Habere 90 Yorum Yapılmış

Yeni göreve başlayan DEM Partili Bitlis Tatvan İlçe Belediye Başkanı Mümin Erol, arife günü aralarında 10 yıllık işçilerinde bulunduğu 39 işçiyi hiç bir sebep göstermeden işten çıkardı.

Yerel seçimde Doğu Anadolu'nun en güzel ilçelerinden biri olan Bitlis İlçe Tatvan Belediye Başkanlığı'nı DEM Partili Mümin Erol kazandı. Erol göreve başladığı gün Eş Başkan Belkısa Beştaş Epözdemir ile birlikte makam odasındaki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın fotoğrafını indirdi.

Erol, şimdi de işçi kıyımı yaptı. Aralarında 10 yıllık işçilerin de bulunduğu 39 işçi, hiç bir gerekçe gösterilmeden işten çıkarıldı. Çöp, alt yapı, kanalizasyon, gasilhane gibi zor işlerde çalışan işçilerin kapının önüne konulması tepki çekti.

Bayram öncesi işten atılarak mağdur edilen işçilerden N.D, "Ben belediyede 4.5 yıldır çalışıyorum. Seçimlere yaklaşık 3 ay kala eski belediye başkanı beni ve 38 çalışanı belediye kadrosuna dâhil etti. Ancak Mümin Erol, bizi toplayarak 'seçim öncesi sizi kadroya geçirip hakkımızı gasp ettiler' diyerek işimize son verildi" ifadelerini kullandı.

'BUNLARDAN HİZMET BEKLENEMEZ'

AK Parti Bitlis İl Başkanı Kadir Köstekçi de, işçi kıyımına tepki gösterdi. Köstekçi, "Tatvan Belediye Başkanının göreve gelir gelmez hem de bayram üstü işçileri işten çıkarması vicdanen kabul edilemezdir. Kendileri emek üzerinden siyaset yaparken bayram üstü emekçileri ekmeksiz bırakmıştır. Şimdi bu evlerde derin bir hüzün söz konusudur. Görev gelir gelmez intikam duygusu ile hareket edilmesi siyaseten de çok yanlıştır. Göreve gelir gelmez Cumhurbaşkanımızın resminin duvardan indirilmesi de aynı intikam duygusunun tezahürüdür. Cumhurbaşkanımız devletimizin temsilcisidir. Ona karşı yapılacak saygısızlık ve hakaret de asla kabul edilemez. Daha ilk günlerden bu duygu ile hareket eden bir ekibin ilçemize hizmet etmesi beklenemez. Halbuki Tatvanlı hemşerilerimiz hizmet alabilmek için bir irade ortaya koymuştu. Bu tür uygulamalar ilçeye zarar vermektedir" dedi.

Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR

Editör Hakkında

Trabzon’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Bahçelievler Anadolu Ticaret Meslek Lisesinde ‘Web Programcılığı’ bölümünden mezun oldu. Yüksek öğrenimini, Atatürk Üniversitesinde ‘Yeni Medya ve Gazetecilik’ mezunu olarak tamamladı. Gazeteciliğe ilk adımını 2011 yılında attı. 12 yıllık profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere ağırlıklı olarak gündem, dünya, ekonomi, spor ve teknoloji kategorilerinde birçok haber ve röportaja imza atarak galeri ve video hazırladı. Bahadır Alemdar, meslek hayatına Haber7.com'da aktif olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 90
 • Ertuğrul 1 ay önce Şikayet Et
  PKK ya kadro açılması lazım gayet normal. Böyle katiline aşık bir millete böyle idareci. Nasıl yaşıyorsanız öyle idare olunursunuz
  Cevapla
 • BOZOK 1 ay önce Şikayet Et
  Bunu bir yerden hatırlar gibiyim.Zamaninda birileride kimsenin ekmegiyle oynamayacagiz diyerek "namus ve şeref !! sözü verip belediye den bir sürü işçiyi çıkarmıştı. Olmayan şey üzerinden söz vermek demekki bu kadar kolay .
  Cevapla
 • Vatan 1 ay önce Şikayet Et
  Atayın kayyum alın işçileri işe tekrar. Devlet bari bunu yapsın. Bayram günü herkesi sevindirsin düşmanı perişan etsin. Niçin müsamaha var bu düşmana. Niye hareket alanı veriyor devlet yada Cumhurbaşkanı veya adalet sistemi. Lütfen ya. Herşey illa bu adamlarla usulüne göre olacak değil ya. Bari bu düşmana da deli dumrulluk yap devletim.
  Cevapla
 • HEKİM 1 ay önce Şikayet Et
  gel KAYYUM gel
  Cevapla
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  Bunları sıkı takip etmeli
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Uzman isim zamanlamasına dikkat çekti! Reisi'nin kazansında dikkat çeken detay...
Levent Gültekin'den İBB Başkanı İmamoğlu'na Roma tepkisi: Babanın parasıyla mı?