Aktaş'tan tepki: Tatlı su Müslümanlığını bırakın! Dünyada sadece Erdoğan yok

Baykar ve Erdoğan'a yapılan saldırıların planlı ve organize olduğunu söyleyen İhsan Aktaş, 'tatlı su Müslümanlığı'nın bırakılması çağrısında bulundu. Aktaş, "Dünyada sadece Erdoğan yok. Herkesin kendi ölçeğinde bir sorumluluğu var." dedi.

GİRİŞ 12.04.2024 19:00 GÜNCELLEME 12.04.2024 19:39
Bu Habere 88 Yorum Yapılmış

Gazze’de soykırım yapan işgalci Siyonist İsrail ile ticaret yapıldığı ve jet yakıtı satıldığı iftirasıyla Bayraktar ailesi ve AK Parti hükümeti hedef alınmaya devam ediliyor.

Sosyal medya hesabından “Bu akıl ne CHP'den çıkar ne FETÖ'den ne de onların kayığına binen yenilerden. Bu yemek doğrudan CIA aklıyla pişirilmiş.” diyen kamuoyu araştırmacısı GENAR Başkanı İhsan Aktaş, AK Parti’ye ve Baykar’a yapılan saldırılarla ilgili Haber7’ye değerlendirmelerde bulundu.

AKTAŞ: SALDIRILAR STRATEJİK VE PLANLI

Organize bir şekilde AK Parti cephesinin en güçlü tarafına saldırıldığını kaydeden Aktaş, “AK Parti’nin en güçlü tarafları ne? Recep Tayyip Erdoğan'ın dünyada bütün mazlumların lideri olması. Buraya yara vermek istiyorlar. Burada asıl önemli olan vurgu şu. Niye Bayraktar'la Filistin’e sahip çıkan Erdoğan’a saldırıyorlar? Çünkü bu camianın en güçlü iki tarafı. Bir taraf; teknoloji üretmiş, icat ortaya koymuş ve bütün dünyada Türkiye’nin  değerini artıran bir kurum. Orta Doğu’da Bayraktar kullanan devletler terörizme karşı ve rakiplerine karşı üstünlük sağlıyorlar. Peki Tayyip Erdoğan kim? Asya'da, Afrika'da, Amerika'da bütün dünyada mazlumların lideri. Karşı taraf çok stratejik bir şekilde, en güçlü tarafa yara aldırarak diğer meseleleri sıradanlaştırıyorlar. Yani AK Parti’nin olsun, camianın olsun, binlerce güçlü tarafı var. Burada da benim biraz da vurgu yapmak istediğim şu; rakip taraf karargahını kurmuş ve planlı bir şekilde saldırıyor.” dedi.

“KARŞI TARAFIN DURUMUNU ANALİZ EDEREK MÜCADELE ŞART”

Ortak hareket edilemediğini söyleyen Aktaş, “Senin binlerce STK'ların var, bir o kadar güçlü medyan var. Onların da rakibi gibi bir karargah kültürüyle hareket etmesi lazım. Karşı tarafın durumunu analiz eden bir şekilde mücadele etmesi lazım.” ifadesinde bulundu.

“TATLI SU MÜSLÜMANLIĞINI BIRAKIN, DÜNYADA SADECE ERDOĞAN YOK”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tek başına mücadele ettiğini belirten Aktaş, tatlı su Müslümanlığının bırakılması gerektiğini söyledi. Mücadelenin bütün yükünün Erdoğan'ın omuzlarına bırakılmaması gerektiğini söyleyen Aktaş, şöyle konuştu:

“Artık yavaş yavaş bu tatlı su Müslümanlığından çıkma devrinin de geldiğini düşünüyorum. Tatlı su vakıfçılığı, tatlı su siyaseti, tatlı su medyacılığı… Bu bir mücadeledir. Bunu görerek hareket etmek lazım geldiğini düşünüyorum. Herkes birbirinden bekliyor. Bugüne kadar şöyle oldu; herkes susup pusuda bekledi, kimse tavır koymadı. Ne zaman Recep Tayyip Erdoğan çıktı, karşı tarafı sarsıcı bir şekilde mücadele etti, millet sonra devreye girdi. Ya kardeşim, dünyada bir tane Recep Tayyip Erdoğan yoktur. Sivil toplumun, fertlerin, medyanın, siyasilerin, herkesin kendi ölçeğinde bir sorumluluğu var. Bir gün Recep Tayyip Erdoğan'ın mücadele etmediğini varsayalım. Ne yapacak bu camia? Artık herkesin pusuda bekleyip Recep Tayyip Erdoğan'ın varlığından nemalandığı devrin bittiğini düşünüyorum. Herkesin kendi bireysel ve kurumsal fonksiyonlarını ortaya koyması gerektiğini düşünüyorum.

Ben bu saldırıların organize, çok planlı çalışılmış ve düşünülmüş bir şey olduğunu düşünüyorum. Fakat planlı bir çalışma ne zaman etkili olur? Karşı tarafın dağınık olduğu zaman daha etkili olur. Burada aslında plan yapanların planına güç katan biraz da bu tarafın derbederliği. Onu da söylemiş olayım.”

KAYNAK: HABER7
Nurullah Alpay Haber7.com - Özel Haber Editörü
Haber 7 - Nurullah Alpay

Editör Hakkında

2014 yılında Yeniakit.com.tr'de basın hayatına başladı. Çeşitli basın kuruluşlarında görev aldı. Son olarak Haber7 Özel Haber Biriminde editör olarak çalışmaktadır.
YORUMLAR 88
 • Morelli 1 ay önce Şikayet Et
  Bunlar abdnin piyonu millete muslumanlik yapiyor abdye muttefiklik ne olduklari belli degil
  Cevapla
 • Cemil 1 ay önce Şikayet Et
  Fitnelik fesatlık bozgunculuk zorbalık HARAM herkese haram İftira atmak haram herkese haram
  Cevapla
 • Alim 1 ay önce Şikayet Et
  Herkes,,, zekatını sadakasını tam verdi mi.??? Zekat ve sadakalarınızdan çalmayın. Hırsızlık haram bozgunculuk haram fitnelik fesatlık haram kul hakkı yemek haram
  Cevapla
 • Haksızmıyız 1 ay önce Şikayet Et
  Sayın Aktaş, belediyeler de yüksek binalara özendirici bir durum var. Tek kat iki kaylarda, ellerinden gelen zorluğu çıkarıyorlar. Kentsel dönüşümde çok gaddar davranıyorlar. İstimlaklar bir sorun. 2 yüzle, 7 yüz bin tl ye istimlak yapıyor, o paraya adamın ev alması imkansız, hatta evsiz kalıyor. Problem böylemi çözülmeli. Birde bu gözden baksanız, bize hak vereceksiniz.
  Cevapla
 • Cabbar Seydişehir 1 ay önce Şikayet Et
  Tatlı su yalakaligini bırakın. Ülkenin ekonomisi ne halde
  Cevapla
 • Turkoğlu M. 1 ay önce Şikayet Et
  Bodrum'a gidenlere bakın, doğru zor durumdasınız, Allah'm hepsini alsın sizden derim, yalancılar
  Cevapla
 • ŞAMİLHAN 1 ay önce Şikayet Et
  büyük araç park sorunu ve kuyumcularda altın alma ve ödeme yapma kuyruğu var..geçen yıl 11 şehir yıkıldı fatura 100 milyar dolar...unutuldu...maaş alabiliyorsan kıtlık yoksa nankörlük yapma hele de emekli değilsen ötme..
  Cevapla
 • OGS 1 ay önce Şikayet Et
  İşine gelmedi mi, çevir gazı yanmasın... Elinde 10 bin TL'lik cep telefonu ile bunu yazıyorsan iyidir ekonomi... Zekâtını öde sen...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Yeni hocayı ne zaman açıklayacak? Ali Koç resmen tarih verdi
Türbülansa maruz kalmamak için ne yapılmalı?