Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Topçu’dan Haniye’ye taziye mesajı

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Cumhurbaşkanı Yerli Düşünce Derneği Onursal Başkanı Yalçın Topçu, ömrünü özgür Filistin’e adayan Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Haniye'nin 3 oğlu ve 4 torunu şehid vermesi üzerine taziye mesajı yayımladı.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Topçu’dan Haniye’ye taziye mesajı
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Topçu’dan Haniye’ye taziye mesajı
GİRİŞ 14.04.2024 21:23 GÜNCELLEME 14.04.2024 21:39
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Katil İsrail 7 ekimden bu yana Gazze’de soykırımını sürdürüyor. Filistin topraklarında binlerce Müslümanı katleden İsrail, Ramazan Bayramı dolayısıyla Eş-Şati Mülteci Kampı sakinleri ve yakınlarıyla bayramlaşmaya giden Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Haniye'nin ailesinden birçok kişinin bulunduğu bir aracı hedef aldı. Gerçekleştirilen saldırı sonucu İsmail Heniyye'nin 3 oğlu ve 4 torunu şehit oldu.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Cumhurbaşkanı Yerli Düşünce Derneği Onursal Başkanı Yalçın Topçu, ömrünü özgür Filistin’e adayan İsmail Haniye'nin 3 oğlu ve 4 torunu şehit vermesi üzerine taziye mesajı yayımladı. Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, kardeş Filistin’e başsağlığı dileyerek, Türk milletinin destek ve dualarının her daim mukaddes Kudüs’te ve kardeş Gazze halkının yanında olduğunu belirtti.

"KUDÜS İSLAM'IN VE İNSANLIĞIN ŞEREFİDİR" 

Topçu taziye mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Şehitlerin babası ve Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Haniye, Çocuklarınızın ve torunlarınızın, aziz kavminizin şehit kervanı arasında yer aldığını ve şehadetlerini savaşçı ve mümin bir milletin liderine yakışan bir metanetle karşıladığınızı öğrendim. Tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyor, Yüce Allah'tan sizlere sabır ve zafer bahşetmesini, şehitlerimiz arasında teselli etmesini niyaz ediyorum. Önderliğiniz altındaki kardeş Filistin halkını, küresel Siyonizm zulmüne karşı işgal altındaki vatanınıza ve insanlığın geleceği uğruna mücadele eden şanlı kahramanlarımızı saygıyla selamlıyorum. İslam'ın ve insanlığın ilk kıblesi Kudüs-ü Şerif, Müslümanların şerefidir. Siyonistlere şunu söylemek istiyorum, “Allah bize yeter, O ne güzel vekildir! Başkenti Kudüs olan bağımsız bir Filistin Devleti kurmaya olan inancınız ve destansı mücadelenizde Türkiye, milletiyle her zaman yanınızdadır.”

KAYNAK: HABER7
Ayşe Tan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ayşe Tan

Editör Hakkında

1990 yılında İstanbul’da doğdu. Meslek hayatına Aydın Doğan Anadolu İletişim Meslek Lisesi’nde Gazetecilik bölümü okuyarak başladı. İlk stajını Hürriyet Gazetesi’nde yaptı. Üniversiteyi ise İstanbul Üniversitesi Radyo Televizyon Yayımcılığı bölümünde tamamladı. 2009 yılında Milliyet Gazetesi’nde internet haberciliğine başladı. 15 senelik kariyerinde çok sayıda gazete, haber portalı ve televizyon bulunmaktadır. Meslek hayatına Haber7.com’da “Gündem Editörü” olarak devam etmektedir. Evli ve 2 çocuk annesidir.
YORUMLAR 3
 • Hacı Serim 1 ay önce Şikayet Et
  “İsrail’i bir devlet olarak görmüyorum, eşkıya ile ilişki kurulmaz” diyen şehid liderimize rahmetler ve onun yol arkadaşı dava adamına selam olsun
  Cevapla
 • Hayri Demirel 1 ay önce Şikayet Et
  Rabbimizin laneti ve gazabı İsrail’in üzerine,rahmeti ve mağfireti şehidlerimize olsun ve Filistinli kardeşlerimize zaferi nasip eylesin,sizdende razı olsun sayın bakanım.
  Cevapla
 • Baki Çelik 1 ay önce Şikayet Et
  Allah senden razı olsun şehid başkanımın dava arkadaşı dik duruşlu başkanım.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Küçükbaş hayvanda stokçuluğun kurban fiyatlarını artırdığı iddiası
Personel maaşlarını ödeyemeyen Kuşadası Belediye Başkanı içki ısmarladı