Kabinede değişiklik olacak mı? AK Parti'den son dakika açıklaması

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve parti sözcüsü Ömer Çelik basın toplantısı düzenledi. Çelik, 'Kabinede değişiklik olacak mı?' sorusuna cevap verdi.

GİRİŞ 17.04.2024 19:16 GÜNCELLEME 17.04.2024 19:17
Bu Habere 29 Yorum Yapılmış

AK Parti’de seçim sonrası ilk Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısı bugün yapıldı. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik toplantıya ilişkin açıklamalarda bulundu, merak edilen sorulara cevap verdi.Ömer Çelik'in açıklamalarından önemli başlıklar;

Cumhurbaşkanımızın ve genel başkanımız iç ve dış politikaya yönelik değerlendirmeleri olmuştur. Netanyahu ve ekibinin bölgedeki tansiyonu yükseltmek üzere kasti, hesaplı, sistematik politika izlediğini ifade etmiştik. Netanyahu ve ekibi bölgesel savaş çıksın, bu savaşa ABD de dahil olsun diye riskli bir senaryonun peşinden koşmaktadır. Bu konuda ABD ve diğer ülkelerin sağduyulu olması gerekir.

Filistinlilere dönük soykırım siyaseti 40 bine yakın insanın ölümüne sebep oldu. Buradaki olumsuz koşullar dünyanın gözü önünde devam ediyor. İran'la aralarında çıkan tansiyonla birlikte bir kere daha Netanyahu hükümetini teşvik edecek şekilde tabloyla karşı karşıya kaldık. İsrail doğrudan İran'ın Şam Büyükelçiliği'ni vurdu. Bu saldırıda da İranlı görevliler hayatını kaybetti.

İSRAİL OLUNCA DÜNYA İKİ YÜZLÜ KALDI

Bir ülkenin diplomatik temsilciliğine başka bir ülke tarafından saldırıldığında bütün dünyanın ayağa kalkması tablosu ortaya çıkar. Fakat saldıran İsrail olunca bu konuya herkes ikiyüzlü bir şekilde suskun kaldı. İran'ın cevabi saldırısına dünyadan kınama geldi. ABD ambargo ve kısıtlama ortaya koyacağını söyledi. Peki İsrail'e dönük bu tepkiler gündeme gelmiyor. Müeyyideler adaletli ve eşit bir şekilde uygulanmıyor. Sorunun temeli, özü bundan ibarettir. Bütün bu gelişmelerin Filistin'deki esas meseleyi unutturmaması gerektiğini ifade ediyoruz. Muhakkak ateşkes sağlanmalı ve iki devletli çözüme en güçlü şekilde gidilmelidir.'CUMHURBAŞKANIMIZ ABD'DE  'HAMAS TERÖR ÖRGÜTÜ' DEĞİL DEMİŞTİR

Cumhurbaşkanımızla ilgili yapılan ithamlar var. Bunların hiçbir gerçekliği yoktur. Daha partimiz kurulmamıştı. Sayın Cumhurbaşkanımızla birlikte ABD'ye ziyaret yapmıştık. O zaman 'Hamas terör örgütü müdür' diye sordular. Cumhurbaşkanımız o zaman 'Hamas bir terör örgütü değil direniş örgütüdür' demişti, sürdürdüğü çizgi bugün de aynı devam etmektedir. 'Türkiye elinden geleni yapmıyor' şeklindeki değerlendirmeler doğru değildir. Bilinen ve bilinmeyen görünen ve görünmeyen bir şekilde elimizden geleni tam kapasite şeklinde yapıyoruz. Filistin mesele bizim için sıradan bir konu değildir milli siyasetimizin bir parçasıdır. Filistinli kardeşlerimize her türlü desteği verme siyasetimiz devam edecektir.

YUNANİSTAN'A UYARI

Yunanistan'dan sıkıntılı bir adım atıldı. Çevre faaliyeti altında Ege Denizi'nde ve İyon Denizi'nde iki deniz parkı kurmayı planlıyorlar. Yunanistan'a bir kere daha diplomasi yolundan ayrılmaması gerektiğini ve bu çerçevede de deniz parkı eylemlerine Türkiye'nin hiçbir şekilde müsaade etmeyeceğini söylüyoruz.

"EKONOMİ YÖNETİMİNE GÜVENİYORUZ"

Ekonomik programımızı yürüten bakanımız Mehmet Bey'le ilgili birtakım spekülasyonlar sosyal medyada dolaşıma sokuluyor. Bu konuda sayın Cumhurbaşkanımızın desteği tamdır. AK Parti olarak ekonomi yönetimine teşekkür ediyor, desteklediğimizi ifade ediyoruz.

KABİNEDE DEĞİŞİKLİK OLACAK MI?

Siyasal sonucu değerledirme aşamasına geldik. MYK'da, Bakanlar Kurulu'nda değişim olacaksa bu sayın Cumhurbaşkanımızın takdiridir kuşkusuz.İSRAİL'E HERHANGİ BİR DESTEK OLMAMIŞTIR

7 Haziran'dan itibaren kamudan herhangi bir şekilde İsrail'e destek olma anlamına gelebilecek herhangi tasarrufta bulunulmamıştır. Özel sektörün konularında, Ticaret Bakanlığı'nın açıkladığı 54 birimde kısıtlama tamamen kontrol altına alınmıştır. 'Savaş yakıtı buradan' gidiyor sözleri spekülatiftir.

Bu sorulan sorular çerçevesinde herhangi ticarete müsaade edilmemektedir.

Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .

Editör Hakkında

Orta ve lise eğitimini Kayseri'de tamamladı. Üniversite öğrenimini İstanbul Üniversitesi Coğrafya bölümünde tamamladı. 2008 yılında Haber7.com'da gazetecilik mesleğine ilk adımını attı. 15 yıllık profesyonel editörlük kariyerinde tüm kategorilerde görev yaptı. Meslek hayatına Haber7.com'da 'Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü' olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 29
 • Serkan 1 ay önce Şikayet Et
  Ak Parti bu ülkenin halkın içinden kurulmuş yüz akıdır vesayete direnen partidir inşallah ömrüm oldukça oyum Ak Partiye
  Cevapla
 • Kasım 1 ay önce Şikayet Et
  israil , abd Eşşeğini buldu sırtına biniyor.
  Cevapla
 • Efe 1 ay önce Şikayet Et
  En başta sen gitmelisin. Adana'nın yüz karası. Adana da ileri gelenlerden bir sohbete şahit oldum. Encok akparti kazanmasın diye en çok uğrasan bir bu adam . Hükmün sadece kendisi olması için uğraşan boş bir adam düşünün.
  Cevapla
 • Kaya 1 ay önce Şikayet Et
  2024 seciminde oyumu akp.verdim emekliyim.sayin baskanim.bu ulke gocmen polotikasini derhal degismeli memleket bir deprem yasadi etrafimiz ates cemberi her an buyuk savas olabilir.hala gocmenlere bir cozum dusunulmuyor emekliye parayok.cok buyuk paramiz gitti ekonomiyi gocmenler giderse eliniz rahatlar.yoksa işimiz zor yasam sartlarimiz gittikce zorlasır.
  Cevapla
 • Erturk 1 ay önce Şikayet Et
  Enflasyon zamanla cozulur ama demografik yapi bozuldu mu bir daha Turkiyeden eser kalmaz...
  Cevapla
 • Mü'min 1 ay önce Şikayet Et
  Göçmenler gönderilmeye başladıktan itibaren Türkiye'de fiyatların arttığından kimsenin haberi yok, milletin taktığı bir kaç çalışmayan göçmen, en ucuz paraya göçmenler çalışıyordu, milletimiz çalışmıyor ve işçi ücretleri arttıkça enflasyonu tetikliyor, Almanya bizden niçin işçi alıyor siz ve, Türkleri çok mu seviyorlar? Dünya'da daha eşek bir millet bulamadıkları için!
  Cevapla
 • Eski Hal Muhal 1 ay önce Şikayet Et
  Son Kullanım Tarihi(SKT) geçmiş gıdalar nasıl insanı zehirleyebiliyorsa, SKT si geçmiş partiler de toplumu zehirliyor. Artık SKT sinin geçmesine uzun yıllar olan yeni partiler geliştirme zamanı... ESKİ HAL MUHAL YA YENİ HAL YA İZMİHLAL
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Irak'tan 37 yıl sonra bir ilk! Resmen duyurdular
Yılmaz Özdil, 'Kılıçdaroğlu medyası’nı ifşa etti!