'Enkaz edebiyatı' yapan CHP'nin İzmir'de yaptığı borç ortaya çıktı!

Cumhur İttifakı İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamza Dağ İzmir’de CHP’li belediye başkanlarının yönetiminde olan belediyelerin 5 yıllık süreçteki borcunun 100 Milyar TL olduğunu açıkladı.

GİRİŞ 20.04.2024 17:37 GÜNCELLEME 20.04.2024 18:00
Bu Habere 69 Yorum Yapılmış

CHP'nin AK Parti'den devraldığı belediyelerden 100 milyar TL borç kaldığı iddiasının ardından Cumhur İttifakı İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamza Dağ'dan çarpıcı bir tepki geldi. 

SADECE İZMİR'DE 100 MİLYAR TL BORÇ VAR

Sadece İzmir'deki belediyelerde CHP'nin 100 milyar TL borç yaptığını sosyal medya hesabından açıklayan Hamza Dağ, "Önümüzdeki dönemdeki beceriksizliklerine bahane bulmak için 'enkaz edebiyatı' yapmaya çalışanların manipülasyonu kendi belediyelerinin borç batağında olduğu gerçeğini bir kez daha gün yüzüne çıkarmış oldu." dedi. 

BECERİKSİZLİKLERİNE BAHANE: 'ENKAZ EDEBİYATI'

Hamza Dağ, şu açıklamayı yaptı:

"İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’nde okunan faaliyet raporundan anlaşılacağı üzere 2019-2024 yılları arası CHP’nin  İzmir'de yönettiği belediyelerin toplam borcu yaklaşık 100 MİLYAR liradır! Belediye başkanlarının tamamına yakınının değiştiğini dikkate alacak olursak, CHP’li belediyelerin CHP’li belediyelere devrettiği borç durumu bu şekildedir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde bu rakam iki katına çıkıyor, Ankara’yı da hesaba katarsak CHP belediyelerindeki borç uçsuz bucaksız bir hal alıyor.

Önümüzdeki dönemdeki beceriksizliklerine bahane bulmak için “enkaz edebiyatı” yapmaya çalışanların manipülasyonu kendi belediyelerinin borç batağında olduğu gerçeğini bir kez daha gün yüzüne çıkarmış oldu.

CHP belediye başkanlarına önerimiz, sadece vatandaşlarımıza hizmete odaklanmalarıdır. Hizmet ve eser ortaya koyamayacakları için şimdiden bahane üretmesinler."

KAYNAK: HABER7
Nurullah Alpay Haber7.com - Özel Haber Editörü
Haber 7 - Nurullah Alpay

Editör Hakkında

2014 yılında Yeniakit.com.tr'de basın hayatına başladı. Çeşitli basın kuruluşlarında görev aldı. Son olarak Haber7 Özel Haber Biriminde editör olarak çalışmaktadır.
YORUMLAR 69
 • İzmirli 4 hafta önce Şikayet Et
  Hizmet sıfırın altı eksiler de geziyor
  Cevapla
 • pro fil 1 ay önce Şikayet Et
  klasik chp ibb daha berbat durumda
  Cevapla
 • verme 1 ay önce Şikayet Et
  izmir icin sorun yok hic hizmet olmasa heykel ve sarap yeter onlara bu kadar borc alinmasi niye kanun da yasak degil vurgun yap kac ne iyi ya
  Cevapla
 • Harun 1 ay önce Şikayet Et
  Cay demleyip oturup seyredecegim acirsam namerdim kendim ettim kendim buldum dunyasi
  Cevapla
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  böyle yönetilmek istediler oy verdiler. hiç ağlamasınlar. Bunlar daha iyi günleri.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Piyasalarda 'gergin' hafta! Gözler Merkez Bankası'nda: Piyasalarda beklentiler neler?
İran'daki helikopter kazasında 'sis duvarı' ayrıntısı... Benzeri İstanbul'da da yaşanmış