Özgür Özel randevu talep etti mi? Erdoğan duyurdu! Dikkat çeken açıklama: Teklif ederiz...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Irak'taki tarihi temaslarının ardından dönüş yolunda uçakta gazetecilerin gündeme dair sorularını yanıtladı. Özgür Özel'in randevu talep edip etmediğine yönelik soruyu cevaplayan Erdoğan, önemli açıklamalarda bulundu.

GİRİŞ 23.04.2024 11:58 GÜNCELLEME 23.04.2024 13:02
Bu Habere 33 Yorum Yapılmış

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 13 yılın ardından dün Irak'ın başkenti Bağdat'a gitti. Dünya basınında da geniş yankı uyandıran ziyarette Türkiye ile Irak arasında tarihi anlaşmalar imzalandı. 

Başkan Erdoğan, temaslarının ardından dönüş yolunda uçakta bulunan gazetecilerin sorularını cevapladı.

Gazetecilerin "Sayın Cumhurbaşkanım yeni Anayasa için çalışmalar başladı. 1921 Anayasası da yeniden gündeme geldi. Bu arada, CHP Genel Başkanı Özgür Özel de gelecek dönemi konuşmak için sizden bir randevu talep edeceğini söylemişti. Randevu talebi geldi mi? Özür Özel'den bu konuşma ve sonrasında yeni Anayasa konusunda CHP'yle uzlaşma olur mu sizce? sorusuna cevap veren Erdoğan şu ifadeleri kullandı; 

"HENÜZ BÖYLE BİR RANDEVU TALEBİ GELMEDİ"

Şu an itibariyle henüz böyle bir randevu talebi gelmiş değil. Fakat olabileceğini düşünüyoruz. Dünyada birçok alanda değişimden söz ediliyor. Sosyolojiler, teknolojiler, iklimler ve daha birçok zemin çok hızlı değişiyor.

Bunu ayak uydurmak için de Türkiye'nin eskinin darbe ruhunu özünde barındıran anayasa metninden kurtulup yenilikçi ve özgürlükçü bir anayasaya kavuşma zamanı gelmiştir.

Yani bu konuda Cumhuriyet Halk Partisi'nin de böyle bir değişime destek verebileceği düşüncesinde ve inancındayım. Bu görüşme sağlandığında tabii ki anayasa konusu da bizim görüşme başlıklarımızın arasında yer alacaktır.

"ÖZEL'E BUNU TEKLİF ETMEKTEN DAHA DOĞAL BİR ŞEY OLMAZ"

Kaldı ki Meclis Başkanımızın da liderlerle yapacağı görüşmelerde bu konuları onlarla ele alma düşüncesinin olduğunu biliyorum. Doğrusu ben de bize çok ama çok dar gelen bu mevcut anayasayla ilgili liderler olarak neler yapabiliriz, bunları konuşmakta fayda var diye düşünüyorum.

Sayın Özel'in bu ziyaretinin gerçekleşmesi halinde kendisiyle de bunları konuşarak böyle bir adımı atabileceğimizi kendisine teklif etmekten daha doğal bir şey olmaz.

Biz Türkiye Yüzyılı vizyonumuzun en önemli köşe taşlarından biri olan yeni anayasa çalışmalarıyla ilgili çalışmaktan, gayret etmekten geri durmayacağız. Milletimize yeni ve demokratik bir anayasa kazandırana kadar gayretimiz sürecektir.

KAYNAK: HABER7
Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR

Editör Hakkında

Trabzon’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Bahçelievler Anadolu Ticaret Meslek Lisesinde ‘Web Programcılığı’ bölümünden mezun oldu. Yüksek öğrenimini, Atatürk Üniversitesinde ‘Yeni Medya ve Gazetecilik’ mezunu olarak tamamladı. Gazeteciliğe ilk adımını 2011 yılında attı. 12 yıllık profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere ağırlıklı olarak gündem, dünya, ekonomi, spor ve teknoloji kategorilerinde birçok haber ve röportaja imza atarak galeri ve video hazırladı. Bahadır Alemdar, meslek hayatına Haber7.com'da aktif olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 33
 • Hakikat 1 ay önce Şikayet Et
  Laikliğe yemin edilen ülkede huzur bereket kardeşlik adalet olmaz
  Cevapla
 • Müslüman 1 ay önce Şikayet Et
  çok önemli değil ister gelsin ister gelmesin özgür kendini dev aynasında görüyor galiba
  Cevapla
 • CANDEDE 1 ay önce Şikayet Et
  Atatürk ün misakı milli sınırları bunların sayesinde elde gidiyor. Sanırım kurditani kuralım diyecek
  Cevapla
 • metin Yalçın 1 ay önce Şikayet Et
  CHP CHP uğrasmak boşuna zaman kaybı CHP + HDP + DEM = PKK
  Cevapla
 • aga 1 ay önce Şikayet Et
  ya herro ya merro.. harekat deyim milleti oyalamayın..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Kylian Mbappe kanlar içinde kaldı!
Baklavacının fıstık isyanı: Durup dururken fiyatı arttı