MHP Lideri Bahçeli: 'Netanyahu'yu tüm öfkemle lanetliyorum'

MHP Lideri Bahçeli, partisinin TBMM grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

GİRİŞ 28.05.2024 10:44 GÜNCELLEME 28.05.2024 11:57
Bu Habere 49 Yorum Yapılmış

İsrail'in Gazze saldırılarına tepki gösteren Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli "İsrail savaş uçaklarıyla ölüm saçmıştır. Netanyahu yani Caniyahu başta olmak üzere İsrail yönetimini tüm öfkemle lanetliyorum." dedi. MHP lideri Bahçeli, Türkiye'nin İsrail Başbakanı ve Savunma Bakanı hakkında yakalama kararı çıkarmasını talep etti.

Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları şöyle:

"İstanbul, 571 yıl önce zincirlerinden kurtulmuştur. Zulmün, zilletin kalesi Bizans, Sultan Fatih'in ve kahramaran neferlerin mağrifetiyle yıkılıp gitmiştir. Fethimizin emanetleri zai edilemeyecektir. Bizans heveslerini kara bulutlar gibi İstanbul'un üzerinde tekrar dolaştırmayı düşünen, bununla ilgili gizli gizli proje hazırlayan iç ve dış operasyon maşalarından İstanbul mutlaka korunacaktır.

"İSTANBUL'U YÜZÜSTÜ BIRAKANLARIN SİYASİ YÜZSÜZLÜĞÜ YÜZLERİNE VURULACAKTIR"

İstanbul can çekişmektedir. İstanbul'u yüzüstü bırakanların siyasi yüzsüzlüğü ise yüzlerine vurulacaktır. İstanbul'un kötü yönetimi fethin mirasını çarçur etmektedir. İstanbul bizim 571 yıllık davamızdır. 'Zulüm 1453'te başladı' diyenlerin alayı, düşman kampında toplanan Bizans uşaklarıdır ve bizim bunlarla hesabımız er ya da geç görülecektir.

İSRAİL'İN GAZZE SALDIRILARI

İsrail'in kanlı saldırıları aralıksız devam etmektedir. Katliamlara her gün yenileri eklenmektedir. Gazze'deki tablo kahredici boyuttadır. Refah'a düzenlenen saldırıların durdurulması istenmiş fakat İsrail buna aldırış etmemiştir. İsrail savaş uçaklarıyla ölüm saçmıştır. Netanyahu yani Caniyahu başta olmak üzere İsrail yönetimini tüm öfkemle lanetliyorum. Caniyahu ve savunma bakanı hakkında talep edilen tutuklama kararının uygun zamanda icra edileceği kaçınılmaz bir akıbettir.

"İSLAM ÜLKELERİ AYAĞA KALKMALI"

Beklentimiz İsrail’in katil Başbakanı ve Savunma Bakanı hakkında ülkemizin bir an evvel yakalama kararı çıkarmasıdır. Somut adımlar atılmalı. İslam ülkeleri ayağa kalkmalıdır.

"FİLİSTİN DEVLETİ TANINMALI"

Filistin Devleti tanınmalı. Demokrasiden bahseden hiçbir devlet duyarsız kalmamalı. ABD tarihi hukuki ve insani sorumluluktan kaçmamalıdır.

"ŞAM İLE İŞBİRLİĞİ KURULMALI"

Şam ile işbirliği kurulmalı. Bölücü terör örgütünün kaynağında Türkiye ile Suriye'nin eşgüdüm halinde yapmalarını önerdiğim askeri operasyonlarla kökü kurutulmalıdır. Terörizmin kalbine mızrak gibi inmekten başka çaremiz yoktur.

"ABD, SURİYE VE IRAK'TAN DERHAL ÇEKİLMELİ"

Türkiye'nin 2021 yılı sonunda satın almak için başvurduğu F-16 savaş uçağının temin süreci hızlandırılmalıdır. ABD Suriye ve Irak'tan derhal çekilmeli.

"ABD, FETULLAH GÜLEN'İ TÜRK ADALETİNE TESLİM ETMELİ"

Ederi 1 dolarlık hayatıyla ilgili farklı spekülasyonlar yapılan Fetullah Gülen başta olmak üzere FETÖ’nün ABD’ye yuvalanmış tüm mensupları Türk adaletine teslim edilmeli. Ne yurt içinde ne de komşu coğrafyalarda ihanete geçit yoktur. ABD'nin komşu coğrafyalarda terör örgütlerine verdiği destek Türkiye'nin güvenliğine aşırı tehdittir.

"SİYASETTE YUMUŞAMA" POLEMİĞİ

Normalleşmesi milli ve ahlaki normlara uyması gereken muhalefet partileridir. Özgür Bey'in bu gerçeği anlaması dileğimdir.

"YUMUŞAMA İÇİN ÖNCE DEM KORKUSUYLA YÜZLEŞMESİ GEREKİYOR"

Yumuşama için önce Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) korkusu ile yüzleşmesini ve adam gibi duruş göstermesini kendisine tavsiye ediyorum. Saçma sapan sorularla, seviyesiz ifadelerle bizim geri adım atacağımızı düşünüyorsa yanıldığını bir gün mutlaka anlayacaktır. Hem terör örgütü ile aynı kareye girmenin hem de yumaşadan bahsetmenin anlamı yoktur. Asıl niyetlerini iyi biliyoruz. Cumhur İttifakı'nın duruşu bellidir. Hiçbir tezgah ve algı düzeni, Cumhur İttifakı olarak yürüyüşümüzü sekteye uğratmayacaktır.

"31 MART'TAN SONRA BİTİ KANLANANLARI UYARIYORUM"

31 Mart'tan sonra biti kanlananları uyarıyorum; bitli baklanın bizim pazarda alıcısı yoktur. Cumhur İttifakı Türkiye'yi yükseltmeye bu aziz millet için her feragati göstermeye devam edecektir.

"EMEKLİLERİMİZİN BEKLENTİLERİNİ KARŞILAYACAĞIZ"

Emeklilerimizin beklentilerini karşılayacağız. Her sorun ve sıkıntının takipçisiyiz. Mühim olan devlet ve millet arasındaki güveni en üst seviyede tutmayı başarmaktır. Üzerimize ne düşüyorsa sonuna kadar yapacağız."

BAŞIBOŞ KÖPEK DÜZENLEMESİ TARTIŞMASI

Grup toplantısının ardından gazetecilerin başıboş köpeklerle ilgili olarak yapılması planlanan düzenlemeye ilişkin sorularını yanıtlayan MHP lideri Bahçeli, "Türkiye'de bu konuyu herkes tartışıyor, tartışmak yerine çözüm bulunmalı." dedi.

 

 

KAYNAK: HABER7
Ahmet Aydemir Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ahmet Aydemir

Editör Hakkında

İstanbul'da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Büyükçekmece'de tamamladı. İstanbul Üniversitesi, 'Gazetecilik’ bölümünden mezun oldu. Gazeteciliğe ilk adımını 2014'te attı. Profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere gündem, dünya, ekonomi ve spor kategorilerinde birçok haber hazırladı. Ahmet Aydemir, meslek hayatını Haber7.com'da aktif olarak sürdürüyor.
YORUMLAR 49
 • Gfd 3 hafta önce Şikayet Et
  Gs tff büyükekşi Günay fetö bağlantılarını nereye koyacan koca kurt...hikaye okumayın millete..gs için fetö ile işbirliği yapıldı kullandı bu takım alanen yıllardır...şimdi bu sözleri kenara bırakalım herkes işine gücüme baksın vatan bayrak millet devlet hikayesi garibanlar için
  Cevapla
 • Hasan T. 3 hafta önce Şikayet Et
  Biz islam ülkesi değil miyiz, önce biz kalkalım.
  Cevapla
 • Misafir 3 hafta önce Şikayet Et
  Devlet manifestosu......Bitleri kanlananlar, bilumum Müslüman Türk düşmanları 'Ya Devlet başa ya kuzgun leşe ' ...Selçuklu-Osmanlı dirildi, ihanetlerin hesabı kesilecek....Sayı teferruat iman esastır, anlamayan tarihe baksın,Kur'an a baksın....... 'Nice azınlıkları çoğunluklara hakim kılarız '.....
  Cevapla
 • Mehmet Ercan 3 hafta önce Şikayet Et
  Türkiye olarak; 2015 yılında İslam İşbirliği Teşkilatına üye ülkelerin katılımıyla teröre kurulmuş olan Teröre Karşı İslam İttifakı Ordusunun, Türk Dışişlerince Gazze de de İsrail Devletinin yaptığı devlet terörünü durdurmak için göreve çağırılmasını gerekli girişimde bulunulmasını saygılarımla arz ederim
  Cevapla
 • vatandaş 3 hafta önce Şikayet Et
  lanetlemek yeterlimi? filistini devlet olarak tanımıyormusunuz. tanıyorsanız gidin askeri savunma işbirliği anlaşması yapın. o anlaşmaya uygun olarak orada kalıcı askeri üsler inşaa edin. buna uluslararası hukukta imkan var. o zaman bakalım siyonistler saldırabileceklermi?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika: Türkiye'den son uyarı! Bölgede ipler gerildi, 'rest' çekildi...
ABD ve İran'ın adımları sabırları taşırdı! TSK'ya vur emri