Hulusi Akar sessizliğini bozdu! Mikrofon polemiğine son noktayı koydu

TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Hulusi Akar, CHP Milletvekili Bektaş'ın ortaya attığı ve fondaş medyanın çarpıttığı mikrofon polemiğine son noktayı koydu.

GİRİŞ 06.06.2024 14:30 GÜNCELLEME 06.06.2024 14:48
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

TBMM Genel Kurulu'nda Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi ile ilgili görüşmelerinde CHP Konya Milletvekili Barış Bektaş'ın "Çalışmalar esansında gördük ki bir emri yerine getirme psikolojisiyle hareket ettiklerini görüyoruz. O şekilde bilgi geldi ret edeceğiz ifadeleri Komisyon Başkanımızın müktesebatına yakışmayan bir durum olmuştur" cümlesine istinaden Milli Savunma Komisyonu Başkanı Hulusi Akar'dan açıklama geldi.

Akar şu ifadelere yer verdi:

Ben bu arkadaşımıza konuyu açtığı için teşekkür ediyorum. Biz burada ki çalışmaların uhuletle ve suhuletle devamı açısından bu konulara girmemiştik.

Şu anda elimde Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının başlattığı incelemeye karşılık bilirkişi raporu var. Rapor da söz konusu videodaki, ses kaydındaki kelimenin "bilgi"olmadığı "biri" olduğu söyleniyor. Ve ayrıca burada konuşan arkadaşlarımız yeminli şahit.

"O KELİME ÜZERİNDE TEPİNDİLER"

Mevzu şu iki önerge geldi diyor arkadaşlarımız bize. Bir önerge okunuyor, diğeri nerede diyorum. Biri geldi diyor biri. İki önergeden biri. Televizyonlar, haber siteleri yanlış anlaşılmadan dolayı biri kelimesini bilgi olarak yayınladılar. Ve maalesef o kelime üzerinde tepindiler. Dolayısıyla bilgi bu kadar açık bu kadar net olmasına rağmen Komisyonun ve Genel Kurulun çalışmalarına gölgelenmesin diye bir yanlış üzerine bina edilen bütün görüş ve değerlendirmelere bugüne kadar cevap vermemiştik." cümleleri ile cevap verdi.

 

 

ÖzgürBayrak Haber7.com - Editor
Haber 7 - ÖzgürBayrak

Editör Hakkında

Ankara'da doğan Özgür Bayrak, ilk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi "Gazetecilik" bölümünden mezun oldu. Üniversite döneminde çeşitli yerel gazetelerde muhabir ve editör olarak görev aldı. Star.com'da internet editörü olarak stajını tamamladıktan sonra Medya Takip Merkezi'nde 3 yıl boyunca Gündem, Siyaset, Spor, Ekonomi kategorilerinde haber ve SEO içerikleriyle birlikte galeri ve video hazırladı. 2019'un Şubat ayından bu yana ise Haber7.com'da Gündem Editörü olarak habercilik kariyerine devam etmektedir.
YORUMLAR 9
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  Astsubay tazminatı söz verildiğii halde torba yasadan çıkartıldı.ve büyük bir mağduriyete sebep olundu.
  Cevapla
 • Vatansever 1 ay önce Şikayet Et
  Sayın bakanım bunlar pireyi deve zannedenler
  Cevapla
 • Ferhat 1 ay önce Şikayet Et
  Astsubay ve Binbaşı tazminatı puffff oldu uctu sonuç yokkkkkkk söz verilince tutmak lazım
  Cevapla
 • BERK 1 ay önce Şikayet Et
  Bu kadar art niyetli bir muhalefet düşmanımın başına. Adamı deli eder bunlar. Hatta katil...
  Cevapla
 • Cesur ADAM 1 ay önce Şikayet Et
  Hulusi Paşamızın alayı bir tirğaı etmez,
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın KKTC ziyareti, Yunan medyasını çıldırttı
Vatandaş tepkisini koydu! Peş peşe indirim kararları