Başkan Erdoğan'dan Bahçeli mesajı!

AK Parti kurmayları "Yeni ittifak yok, Cumhur devam edecek. Sayın Cumhurbaşkanı, her toplantıda bize ‘Aman ha, Cumhur İttifakı’na zarar verecek bir söz davranış içerisinde olmayın’ diye uyarıyor" şeklinde konuştu.

GİRİŞ 14.06.2024 09:15 GÜNCELLEME 14.06.2024 10:16
Bu Habere 47 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Meral Akşener, Özgür Özel ve Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş’le yaptığı görüşmelerin ardından MHP lideri Devlet Bahçeli’den gelen, “AK Parti-CHP isteniyorsa, biz engel olmayız” sözleri başkent gündemine oturdu.

TÜRKİYE'DE EKSEN KAYMASI MI YAŞANACAK?

‘Normalleşme adımlarının’ Bahçeli’de “Türkiye’de bir eksen değişikliğini ortaya çıkarabileceği endişesi” oluşturabileceği yorumu yapılırken, Bahçeli’nin çıkışının bu endişeden kaynaklı olduğu ifade ediliyor.ERDOĞAN HER TOPLANTIDA UYARIYOR

Türkiye Gaztesi'nin haberine göre, Buna karşılık, AK Parti kaynakları, şu değerlendirmelerde bulundu: "Bu açıklama Cumhurbaşkanı ile görüşülerek yapılmış bir açıklamadır. Cumhur İttifakı sıradan bir işbirliği değildir. Hangi şartlarda bir araya geldiğimizi unutmayız. Hem biz, hem sayın Cumhurbaşkanı; sayın Bahçeli ve MHP’yi çok önemsiyoruz. Her toplantıda Cumhurbaşkanı bize ‘Aman ha, Cumhur İttifakı’na zarar verecek bir söz davranış içerisinde olmayın’ diye uyarıyor. Son görüşmelerinde de, Sayın Bahçeli ile çok iyi görüşme yaptıklarını ve aralarında herhangi bir problem olmadığını özellikle söyledi.”

“İTTİFAKA DEVAM”

AK Parti Grup Başkan Vekili Emin Akbaşoğlu “Cumhur İttifakı kararlılıkla yoluna devam etmektedir. Bu konuda irademiz nettir” dedi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir de Cumhur İttifakı’nın 15 Temmuz ruhuyla kurulduğunu belirterek “Bugüne kadarki ittifak girişimlerini günü kurtarmak üzerine inşa edenlerin, bu ilkeli bir araya gelişi idrak etmesini beklemiyoruz” mesajını verdi.

Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .

Editör Hakkında

Orta ve lise eğitimini Kayseri'de tamamladı. Üniversite öğrenimini İstanbul Üniversitesi Coğrafya bölümünde tamamladı. 2008 yılında Haber7.com'da gazetecilik mesleğine ilk adımını attı. 15 yıllık profesyonel editörlük kariyerinde tüm kategorilerde görev yaptı. Meslek hayatına Haber7.com'da 'Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü' olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 47
 • Rüyada 1 ay önce Şikayet Et
  Özelle görüşmek zaten ittifaka zarar vermiyor mu. Bu son seçimde bahçeli başkan adayı olsaydı da ittifak onu destekleseydi.
  Cevapla
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  Menfaat birlikteliği değil bu.Vatan için, milletimizin bekası için sonuna kadar devam.
  Cevapla
 • Asena 1 ay önce Şikayet Et
  Bahçeli’nin bu sözlerinden ittifakın yıkılacağına dair bir anlam çıkartan zihniyet; zaten yıkılmasını isteyen zihniyettir
  Cevapla
 • Bir Akıncı 1 ay önce Şikayet Et
  Allah cc yar ve yardımcınız olsun birlik ve beraberliğimiz daim olsun
  Cevapla
 • Mustafa Babatürk 1 ay önce Şikayet Et
  Teşkilatları değiştirin yoksa eriyip gidiyoruz aman reisim çabuk ol insanlar bu konuda da inancını yitirmeye başladı
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Mourinho neşteri vurdu! 6'sı yabancı 9 ismin biletini kesti
Şaşırmamak elde değil! Dünyanın en eski memelisi Adana'da görüntülendi