İmamoğlu özel jetle maç izlemeye gitti: Mansur Yavaş'tan olay gönderme!

İBB Başkanı İmamoğlu’nun Avrupa Futbol Şampiyonası'nı izlemek için özel jet ile Almanya'ya uçtuğu öğrenildi. ABB Başkanı Mansur Yavaş'a yakınlığıyla bilinen bir sosyal medya hesabı İmamoğlu'nun 'özel jet' keyfine olay bir gönderme yaptı.

GİRİŞ 19.06.2024 11:22 GÜNCELLEME 19.06.2024 17:09
Bu Habere 403 Yorum Yapılmış

Daha önce kendisine yakın gazetecileri özel jetle İtalya gezisine giderken İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, şimdi de ailesiyle birlikte özel jetle Almanya'ya uçtu.

Avrupa Türk İş adamları ve Sanayicileri Derneği'nin ( ATİAD ) bugün düzenleyeceği etkinliğe katılacak olan İmamoğlu, Almanya'ya gitmeden bir gün önce yapılması planlandı. İmamoğlu ailesi ve ekibinin erken gelişindeki neden futbolun olduğu öğrenildi.

MAÇ İÇİN ERKEN GELDİ

İmamoğlu'nun, Bodrum'da birlikte tatil yaptığı ailesini de yanından alıp Türkiye-Gürcistan'ın paralarını izlemek için bir gün önceden Almanya'ya geldiği öğrenildi. Özel jetle maç keyfine çıkan İmamoğlu ailesi ve beraberindeki 14 kişilik heyeti yöneten TVS 13J uçuş organizasyonu jet, Türkiye saati ile 07.46'da Bodrum'dan havalandı. Futbol keyfi için özel olarak kiralanan jet, Türkiye saatiyle 10.58'de Düsseldorf'a indi.

BAKANLIĞA BİLGİ İLETİLDİ

İmamoğlu ailesi ve heyetteki diğer kişilerin güvenlik kontrolünün geçmesi için Almanya Dışişleri Bakanlığı'na bilgi geçildiği öğrenildi. İmamoğlu'nun seyahat nedeni olarak " görüşmeler " notunu iletti. Ekrem İmamoğlu cuma günü Berlin Belediye Başkanı Kai Wegner ile görüşecek. İmamoğlu ailelerinin birkaç dün daha kalıp, Türkiye'nin diğer maçlarını da izleyeceği ileri sürülüyor.

BAKAN TARİFELİ UÇAKLA, İMAMOĞLU'NUN BERBERİ ÖZEL JETTE

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak bile Düsseldorf'a Türk Hava Yolları'na ait tarifeli uçakla giderken İmamoğlu'nun Almanya'daki karşılaşmaya kişisel berberi Veysel Şenel'i de götürdüğü öğrenildi.

18 KİŞİLİK HEYET

SMARTWİNGS Skytravel'e ait Cessna Citation Sovereign C680 tipi özel jette Ekrem İmamoğlu, eşi Dilek, oğlu Semih ve kızı Beren'in şu isimlerle yer aldığı:

Veysel ve Aynur Şenel, Cahit Yüce, Can Akın Çağlar, Zilan Karakurt, Bektaş Kamburoğlu, Mustafa Akın, Sedat Sarp, Yavuz Boylu, Pelin Alpkökin, Fahri Murat Tuncay, Borga Sezer, Mustafa Osman Turan, Onur Günal.

MANSUR YAVAŞ'TAN EKREM'E 'ÖZEL JET' GÖNDERMESİ

Ekrem İmamoğlu'nun Almanya'ya 'özel jet'le gitmesi CHP içinde de konuşulmaya başlandı. Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş'a yakınlığı ile bilinen Ankara Yazıyor adlı X hesabı, İmamoğlu'na Yavaş'ın fotoğrafıyla gönderme yaptı.

Sosyal medya hesabı paylaşımında  “Özel uçağı tutup tribünde maçı izlemek yerine, AOÇ'de ailem Ankara halklarıyla birlikte olanları izledi.”  ifadeleri. 

Erhan Ceylan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Erhan Ceylan

Editör Hakkında

Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi'nin İşletme bölümünden mezun oldu. Yeni medyaya 2015 yılında adım attı. Yakın siyasi tarih, yönetim ve politik süreçlere olan ilgisi bu mesleğe başlamasındaki en önemli etken oldu. Sırasıyla Star, Güneş, Akşam ve A Haber'de gündem ve politika editörlüğü görevinde bulundu. Her türlü dezenformasyonun olduğu, Hakikat ötesi siyasetin (Post truth politics) yaşandığı günümüz dünyasında, tahrif edilen olguları savunmak, temiz bilgi aktarımına yardımcı olmak ve kamuoyunun dijital-medya okuryazarlığını geliştirmek üzere çaba gösteriyor. Dijital medya kariyeri Haber 7'de devam etmektedir.
YORUMLAR 403
 • VATANSEVER ADANALI 1 ay önce Şikayet Et
  Hesaplar MAHO AĞALARDAN ! (İstanbullular dan)
  Cevapla
 • Süleyman 1 ay önce Şikayet Et
  Bu ne ki, herşey daha da güzel olacak
  Cevapla
 • TEKO 1 ay önce Şikayet Et
  Yapıştır eko... Yemin ederim gram çalıştığın yok ama elalem de oyunu veriyor. Kahvaltıya New York'a git. sular da almasa çöpler de toplanmasa, Haliç de koksa hiç önemli değil. Yapıştır geç
  Cevapla
 • Mustafa Deniz 1 ay önce Şikayet Et
  Dediğin gibi bizim millette akıl yok sen gez paraları ez eko yapıştır millete zaten İSPARK tut bütün belediye kademesi sayende battı ( borçlanma sinirlari aşildi bakabilirsiniz) artık biraz daha borclandir belediyeyi ki otobüslere mazot almama noktasına getir nasılsa calismayani sevmiyorlar
  Cevapla
 • Emekli vatandaş 1 ay önce Şikayet Et
  Allahım esirgesin birde bunların iktidarını düşünemiyorum.
  Cevapla
 • Vatandaş 55 1 ay önce Şikayet Et
  Aydınlatilmak iyi bir şey
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika... ABD basını flaş gelişmeyi duyurdu: Başlıyor!
Gençlerin kaç yaşına kadar aileleriyle yaşadığı belli oldu