O gün diğer komutanlar neredeydi?

Aktütün saldırısı sırasında Hava Kuvvetleri Komutanı Babaoğlu'nun golf oynaması büyük eleştiriye neden olmuştu. Peki o gün diğer komutanlar neredeydi?

O gün diğer komutanlar neredeydi?
O gün diğer komutanlar neredeydi?
GİRİŞ 12.10.2008 09:45 GÜNCELLEME 12.10.2008 09:45
Bu Habere 119 Yorum Yapılmış

Hakkari'nin Şemdinli İlçesi Aktütün Sınır Karakolu'na gerçekleştirilen hain saldırı sırasında ve ertesinde Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Aydoğan Babaoğlu'nun golf oynaması kamuoyunda büyük eleştiriye neden oldu. Babaoğlu'na 'istifa et' çağrıları bile yapıldı.

Peki komuta kademesinde bulunan diğer komutanlar saldırının kamuoyuna açıklandığı Cumartesi günü ne yaptılar? Komuta kademesinin 3 önemli paşasının Türkiye'nin acı haberle sarsıldığı gün GATA'da tedavi gördüğü ortaya çıktı.

İşte hain saldırı ve sonrası komutanların bulunduğu yerler:

Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ: Saldırının yapıldığı cuma günü tatil yaptığı Bodrum'dan Ankara'ya döndü. Cumartesi günü Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA)'ne giderek, burada böbrek taşı kırdırma operasyonu geçirdi.

Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Işık Koşaner: Cumartesi günü GATA'da diş tedavisi gördü.

Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Atilla Işık: Cumartesi günü GATA'da göz tedavisi oldu.

1. Ordu Komutanı Orgeneral Ergun Saygun: Şehit haberlerinin açıklandığı gün Uludağ'da tatil yapıyordu.

Harp Akademileri Komutanı Orgeneral Hasan Aksay: Aydoğan Paşa'nın 9. olduğu golf turnuvasına katıldı ve aynı turnuvada 5. oldu. Ayrıca Hasan Aksay Paşa, 'istifa et" çağrılarının yapıldığı Aydoğan Paşa'nın Hava Kuvvetleri Komutanlığı'ndan ayrılması halinde yerine gelecek komutan konumunda bulunuyor.

KAYNAK: BUGÜN
YORUMLAR 119
 • ali celik 15 yıl önce Şikayet Et
  Musulda İngilizler. Anaları ağladı.Yani ingilizlerin ıraktaki askerleri perişan oldu.Bu zaferdende pek bahsedilmez.Irak civarını bırakmamız neden oldu tam bilmiyoruz ama Atatürk petrolün başımıza bela olacacağını tahmin ettiği ve savaşın bitmesi için heralde anlaşmayla bıraktı.
  Cevapla
 • Erdoğan AYDOĞAN 15 yıl önce Şikayet Et
  . kurtuluş savaşı öncesinde güneyde fransızlarla kuvvayı milliye savaşmadımı?istersen fransız tarihinden oku nasıl onları perişan ettiğimizi.doğuda ermenilere destek veren abd değilmiydi.aç oku wilson ilkelerini.italyanlar antalya yöresini işgal etmişti sıkıyı görünce sıvıştılar.ingilizler hakkari vb. ve istanbulu işgal ettiler.maşaları yunanlıları ezdik.ağababalarıda ölümüne mücadele eden türk milletini görünce çareyi boşaltmakta buldu.dikkar et kafanı bir daha sert kayaya çarpma travma geçirebilirsin.
  Cevapla
 • Mehmet YAZICI 15 yıl önce Şikayet Et
  Eyvahki ne eyvah...... Demek bu zatı muhteremlerin hepsi hastaymış golfcü Paşa hariç öylemi? Vah benim Peygamber ocağım vah... Ya Rabbi sen bu Asil Milletin, evlatlarına git oğlum;ölürsen Şehid,kalırsan Gazi olursun dediği Peygamber Ocağına sağlıklı ve sağduyulu Paşalar nasibeyle AMİİİN...
  Cevapla
 • fatih gunaydin 15 yıl önce Şikayet Et
  allah bozmasın. komutanlarımız çok doğal.hiçbişe yokmuş gibi davranmışlar.herhalde "kamuflaj yapmak" demek bu herhalde...
  Cevapla
 • hakan aslan 15 yıl önce Şikayet Et
  TSK bizi yıpratırken iyiydi demi?. Birileri hep TSK'yı yıpratacaz diye ağlıyacak nerdeyse: Ya TSK bizi yıpratırken nasıldı? bacımın başörtüsünü yasaklarken nasıldı? Milli Güvenlik dersine giren subaylar bacımın namus örtüsünü çekerken nasıldı? İlahi okuyan çocukları MGK gündemine getirirken nasıldı? Hep biz mi yıpranacaz? Biraz da onlar yıpransın artık nerde inceyse orda kopsun deme günüdür yazın arkadaşlar yorumları gün intikam günüdür.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İsrail'e tepki: İzin vermeyeceğiz!
Altında yeni rekorun eli kulağında! Altın borcu yapmayın diyerek uyardı