Kadir Has'ın ödeyemediği 10 milyon TL

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mehmet Özhaseki, ''Stadı Kadir Has yaptırdı. Başkan da havasını atıyor'' şeklinde dedikodulara cevap verirken çok ilginç bir ayrıntıyı açıkladı.

Kadir Has'ın ödeyemediği 10 milyon TL
Kadir Has'ın ödeyemediği 10 milyon TL
GİRİŞ 09.03.2009 17:52 GÜNCELLEME 09.03.2009 17:52
Bu Habere 27 Yorum Yapılmış

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mehmet Özhaseki, ''Merhum Kadir Has'tan, vermek istediği 10 milyon TL'yi alamadık ama stadyuma ismini verdik'' dedi.

Özhaseki, Danışmentgazi Sosyal ve Spor Tesisleri'nde gazetecilere yaptığı açıklamada, bazı belediye başkan adaylarının, ''Stadı Kadir Has yaptırdı. Başkan da havasını atıyor'' şeklinde dedikodu yaptıklarını belirtti.

Önemli olanın eser bırakmak ve iş yapmak olduğunu belirten Özhaseki, merhum Kadir Has'ın stadyum yapımında kullanılmak üzere 10 milyon TL vermek istediğini, kendilerinin de stadyuma Kadir Has ismini vereceklerini Has'a söylediklerini bildirdi.

Özhaseki, şöyle devam etti:

''Kadir Has, yaptığımız görüşmelerin ardından kısa bir süre sonra vefat etti. Biz de yakınlarına gidip cenazenin başında (Kadir amca bize 10 milyon TL söz vermişti. Sözünüzü tutun) diyemezdik. Daha sonra çocukları ile görüştük, durumlarının müsait olmadığını, ancak 1 milyon TL verebileceklerini, 2 yıl içinde 2 milyon TL daha verebileceklerini söylediler. Biz ne yapacaktık? 'Hayırseverlerin Babası' olarak adlandırılan, Kayseri'ye, Türkiye'ye büyük hayır yatırımları bulunan bir büyüğümüzün ismini stadyuma vermeyecek miydik? Biz de merhum Kadir Has'tan, vermek istediği 10 milyon TL'yi alamadık ama stadyuma ismini verdik. İnsanlık var, ahde vefa var. Eğer bu stadyuma Kadir Has ismini vermeseydik, o zaman da (Kayserililer paragöz olur, parayı alamadılar, adamcağız ölünce de Kadir Has ismini vermekten vazgeçtiler) diyeceklerdi. Güzel bir eser ortaya çıktı. Kayseri'ye, Türkiye'ye hayırlı olsun.''

Özhaseki, Kadir Has Stadyumu'nda binlerce etkinlik düzenleneceğini de ifade ederek, ''Bu mekanı kullanan vatandaşlar çok memnun kalacak. Dünkü Fenerbahçe maçında binlerce insan Kayseri'ye geldi. Bu insanlar kentin ekonomisinin canlanmasına da katkı sağladı'' diye konuştu.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 27
 • fatoş altunkaynak 13 yıl önce Şikayet Et
  yorumcular bana yazanlar, size. dünyaya at gözlükleriyle bakmaya devam edin bizim millet maaşallah hiç üstüne toz kondurmuyor bana karşı yorum yapan saygı deger yorumcular düşünmeden yazıyorsunuz evvela bu şehri bu şehrin insanlarını çok iyi biliyorum. bende hata ne uğraşıyorsun insanların sorunlarıyla öyleya herkez banane boş ver diyor doğruya geçekleri dile getirmek banamı düşmüş. neyse siz uyumanıza devam edin rahatsız ettim.iyi uykular güzel ülkem ayrıca chp li değilimmmmm
  Cevapla
 • gezgins 13 yıl önce Şikayet Et
  hakan karacaya cevap. Siz kentin ekonomisini canlanmasını sağladı yazısından o sonucu cıkarıyorsanız zaten sizin amacınızda anlasılıyor.. Türkiyede kriz olsa,yer yerinden oynasa sizler tef calıp oynayacaksınız yazık diyorum evet Allah sonumuzu hayır etsin sizin fikrinizdeki insanları bu ülkede söz sahibi olmaktan uzak etsin
  Cevapla
 • gezgins 13 yıl önce Şikayet Et
  eleştiren Türke cevap. Stadın yeri konusunda ne sorun var anlayamadım.Sizin stad mantıgınız olimpiyat stadı gibi yol geçmez bir yerse kusura bakmayın Kayseride bunu göremezsiniz..Stad suan sehrin içinde ve en güzel yerde.Sizin bakış acınız belediyeyi karalamaktan ibaret o nedenle yazdıklarınızı komik buluyorum.. Kayseriye sonradan gelmelerin yorumlarını dikkate almıyoruz kusura bakmayın.Siz evvelden oturdugunuz yerlerin etkisinde kalmışsınız eleştiriniz varsa dogru ve dürüstlük sınırlar içinde olmalı camur at izi kalsın olmamalı
  Cevapla
 • gezgins 13 yıl önce Şikayet Et
  Fatoş altunkaynak'a cevap. Şehrimizin güzelliğini Haseki dahada öteye taşıdı.. bunu sizin görememeniz siyasi fikirlerinizden olsa gerek.. Sivas caddesinde kaldırım değişmedi.. Kaldırımlar küçültülmedi.. Tramvayın geçiş alanı yol küçültülerek yapıldı.. Karşıdan karşıya geçerken yaya yollarını kullanırsanız sorun yaşamazsınız..ama siz kafamın estiği yerden geçerim diyorsanız oda sizin cagdaslık anlayısınızın gereği olsa gerek.. Stadın yeri konusunda yanılmışlar keşke size sorsalardı.. Özhaseki bu konuda yanlıs yağmıs sanırım:))
  Cevapla
 • fatoş altunkaynak 13 yıl önce Şikayet Et
  ticari kafa sosyallik sıfır. şehrimizi sayın haseki güzelleştirmedi şehrimiz zaten güzeldi sivas ve talas caddeleri insanların ailece rahatca gezip alışveriş yaptıkları yerlerdi şimdi ise karşıdan karşıya geçmek bir işkence avrupa örnek alıyormuş peh caddelerin yayadan çok sadece araçlara yönelik olduğunumu, örnek alacak bisiklet yolu bile yok.stad güzel olabilir yeri çok yanlış,raylı sistem hayata geçince sorunlar o zaman ortaya çıkacakşehrin sosyal yönü sıfır betonlaşmaktan öte gitmeyen bir çalışma.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
2023 seçimlerinde kaç Suriyeli oy kullanacak? Resmi rakamlar paylaşıldı
İYİ Parti'de 'Erdoğan' çatlağı! Son anket Akşener'i zora sokacak