Bayındırlık Bakanlığı'nda devir teslim

Devlet Bakanlığına atanan Faruk Nafiz Özak, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı görevini, AK Parti Samsun Milletvekili Mustafa Demir'e devretti.

Bayındırlık Bakanlığı'nda devir teslim
Bayındırlık Bakanlığı'nda devir teslim
GİRİŞ 02.05.2009 18:42 GÜNCELLEME 02.05.2009 18:42

Özak, Demir'i Bakanlık girişinde karşıladı ve makam odasına götürdü. Burada gerçekleşen devir teslim töreninde, bürokratlar da yer aldı.

Faruk Nafiz Özak, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın dün açıkladığı kabine revizyonu çerçevesinde görevden ayrılan bakanları hizmetlerinden dolayı tebrik etti, yeni atananlara da başarılar diledi.

Bayındırlık ve İskan Bakanlığı görevini 2005 Haziran ayından bu yana yürüttüğünü ifade eden Özak, 160 yıllık geçmişe sahip Bakanlığın ''Türkiye'nin her metrekaresinde ve her insanında hizmeti bulunduğunu'' anlattı.

Özak, Bakanlık çalışmaları hakkında bilgi verirken Pazartesi günü başlatılacak Kentleşme Şurasının önemini vurguladı. 360 uzmanın yer aldığı 10 komisyonun 4 aydır çalışma yürüttüğünü dile getiren Özak, ''yaşanabilir kentler için Türkiye'nin ortak aklı'' sloganıyla düzenlenen şuranın 3 gün süreceğini kaydetti.

Göreve yeni atanan Mustafa Demir'in TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkanı olduğuna işaret eden Özak, Bakanlık başarılarında Komisyonun önemli katkıları bulunduğunu, işbirliği içinde çalışmalar yürütüldüğünü belirtti. Özak, ''Çok araştırmacı, çalışkan, başarılı, Türkiye'nin meselelerini bilen bir kardeşimiz, başarılar diliyorum. Devir teslimi gönül rahatlığıyla yapıyorum'' dedi.

Özak, 4 yıllık süreçte birlikte çalıştığı bürokratlara ve bakanlık personeline teşekkür etti, başarılar diledi.

-''YENİ ÇALIŞMA ALANI, PAZARTESİ GÜNÜ BELLİ OLACAK''-

Özak, Devlet Bakanlığı ile ilgili çalışma alanının Pazartesi günü belli olacağını da ifade ederek, ''Orada da milletimizin hizmetinde olmaya çalışacağız. Buraya girerken şuna dua etmiştim; 'inşallah ayrılırken alnımız açık, başımız dik ayrılırız'. Unvanlar gelip geçer, önemli olan unvansız olduğunuz zaman toplumun size bakışıdır. Biz hep oraya talibiz'' diye konuştu.

-''YENİ BİR HEYECAN, DİNAMİZM GELDİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUZ''-


Bayındırlık ve İskan Bakanlığı görevine atanan Mustafa Demir de Komisyon başkanlığı sırasında eski bakanlardan Zeki Ergezen ve Özak ile verimli çalışmalar yaptıklarını, özellikle Özak'ın Bakanlığın tüm faaliyetlerine Komisyonu da çağırdığını anlattı.

Demir, ''Yerel seçimlerin sonrasında yeni bir kabine revizyonu çerçevesinde yeni bir heyecan, yeni bir dinamizm geldiğini düşünüyoruz. Bugüne kadar yapılan tüm çalışmalardan dolayı Sayın Bakanımıza ve tüm çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyoruz, şükranlarımızı sunuyoruz'' diye konuştu.

Bu çalışmaların üzerine yenilerini inşa etmenin kolay olmadığını bildiklerini dile getiren Demir, Özak'ın tecrübeleriyle her zaman destek vereceğine inandığını söyledi.

Konuşmaların ardından Faruk Nafiz Özak, yeni Bayındırlık ve İskan Bakanı Demir'e çiçek sundu.

Özak ve Demir, basına kapalı görüşmeye devam etti.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Fatih Altaylı'dan S-400 üzerinden yeni algı operasyonu!
Başkan Erdoğan tarihi adımı duyurdu! Onaylama kararı aldık