'Yeni Osmanlı Türkiyedir demedim'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la birlikte Libya'da bulunan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu dün bazı yayın organlarında yayınlanan 'Yeni Osmanlı Türkiye' gibi bir ifadesinin olmadığını söyledi.

'Yeni Osmanlı Türkiyedir demedim'
'Yeni Osmanlı Türkiyedir demedim'
GİRİŞ 25.11.2009 01:02 GÜNCELLEME 25.11.2009 01:02

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, yeni Osmanlıcı oldukları yönünde bir açıklaması olmadığını söyledi. "Ben hiçbir zeminde, ne Türkiye içinde ne Türkiye dışında böyle bir tabir kullanmadım." diyen Davutoğlu, başkaları kullandığında bunu doğru bulmadıklarını defaatle söylediğini dile getirdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a Libya ziyaretinde refakat eden Davutoğlu, Türkiye Cumhuriyeti'nin modern bir ulus devlet olarak çevredeki tüm devletlerle eşit statüde ilişki kurduğuna dikkat çekti.

Davutoğlu, 'Yeni Osmanlıcılık'la ilgili haberler gibi Bağdat'ı ziyarete gittiği yönündeki haberlere dikkat çekerek, "Bunlar da basına kapalı bir toplantıda söylenenlerin, benden doğrudan duyulmuş gibi aksettirilmiş." dedi. Davutoğlu, "Bağdat'a gitmediğim aşikar. İkizim de yok, klonlanmış da değilim." ifadelerini kullandı. (CİHAN)

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Son Dakika: Manavgat'ta büyük yangın! Korkutan haberler peş peşe: 5 ilde daha yangın çıktı
Patrick van Aanholt resmen Galatasaray'da