Kurtulmuş'tan Erdoğan'a samimiyet testi

Saadet Partisi lideri Numan Kurtulmuş, 27-28 Mayıs'da yapılacak OECD İsrail'in üyeliği ile ilgili toplantıyı hatırlatarak Başbakan Erdoğan'a 'one minute'ta samiyetinizi orada görmek istiyoruz." dedi.

Kurtulmuş'tan Erdoğan'a samimiyet testi
Kurtulmuş'tan Erdoğan'a samimiyet testi
GİRİŞ 08.05.2010 20:00 GÜNCELLEME 08.05.2010 20:00
Bu Habere 61 Yorum Yapılmış

Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, ''Sayın Başbakan eğer 'one minute'te samimiyseniz, İsrail'in (OECD) başvurusunu 27-28 Mayısta yapılacak kurulda, Türkiye adına veto edin'' dedi.

Kurtulmuş, Şanlıurfa Atatürk Spor Salonu'ndaki partisinin il başkanlığı kongresine katılarak, bir konuşma yaptı.

Hükümetin icraatlarını eleştiren Kurtulmuş, özellikle tarım politikalarının yanlış olduğunu ileri sürdü. Türkiye'de tarımının ciddi şekilde gerilemeye başladığını savunan Kurtulmuş, şunları kaydetti:

''GAP'a yapılan yatırımlar, 2012 yılında bitirilecekti. Buraya gelip söz verdiler. Ama şimdi görüyoruz ki burada milyonlarca dolar yatırım yapılmış olan bu proje, maalesef sulama imkanlarını sağlayan nihai şekline getirilememiştir. Özellikle Suruç Ovası, Atatürk Barajı'na 40 kilometre uzakta olmasına rağmen hala yeterli suyu alamadığı için tarımda geri kalmıştır.''

Hükümetin Türkiye'nin bütçesine hakim olamadığını iddia eden Kurtulmuş, GAP'ın bu nedenle tamamlanamadığını öne sürerek, ''IMF istediği için bitirilemiyor. Dünyadaki küresel güçler istediği için bitirilemiyor'' dedi.

-İSRAİL'İN OECD BAŞVURUSU

Kurtulmuş, konuşmasında 27-28 Mayısta, Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütünün (OECD) Genel Kurulunun yapılacağına değinerek, Türkiye'nin de 1961 yılında bu teşkilata üye olduğunu hatırlattı.

İsrail'in de OECD'ye üye olmak için başvuruda bulunduğunu belirten, Kurtulmuş, konuşmasını şöyle sürdürdü:

''Türkiye'nin 1961 yılından beri üyesi olduğu OECD'ye, 30 ülke üyedir. Şimdi 1993 yılından beri 'ben de bu teşkilata üye olacağım' diyen İsrail'in başvurusu var. Eğer bu 30 ülkeden bir tanesi 'yeni üyeyi kabul etmiyorum' diye veto ederse o ülkenin üyeliği kabul olmaz. Sayın Başbakan eğer 'one minute'te samimiyseniz, İsrail'in başvurusunu 27-28 Mayıs'ta yapılacak kurulda, Türkiye adına veto edin. Gerçekten İsrail'e 'one minute' mi diyor, İsrail'e karşı yapılan 'one minute' bir şov mudur, yoksa gerçekten İsrail'e karşı yapılan bir tutum mudur? İşte yapılacak kurulda, AK Parti ve sayın Başbakan büyük bir sınava giriyor. Buradan uyarıyorum, eğer gerçekten burada İsrail'in OECD üyeliğini veto ederse samimi olduğunu görür ve kalkar milletin önünde Hükümete teşekkür ederiz. Ancak bu tarihte Türkiye Hükümeti, İsrail'in üyeliğine vize verirse köy köy, kasaba kasaba, şehir şehir dolaşır, 'Ve Sayın Başbakan siz DAVOS'ta oyun yapmışsınız, tiyatro oynamışsınız, gerçeği yansıtmıyorsunuz' diye şikayet ederiz.''

Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba ise konuşmasında belediye çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Tek listeyle gidilen kongrede, konuşmaların ardından oy kullanma işlemi başladı.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 61
 • Kerem Şahlevent 10 yıl önce Şikayet Et
  Sevgili Turhan Bozkurt!. İstese şimdi en kötü ihtimalle Başbakan Yardımcısıydı. Başbakan, peşinden az koşturmadı ama kendisi makamı değil, vefayı ve mazlumların yanını ve duasını seçti. Biz Ondan razıyız, ALLAH da razı olsun. Başımızı yere eğdirmediği, ABD askerlerine dua etmediği için...
  Cevapla
 • Kerem Şahlevent 10 yıl önce Şikayet Et
  Sevgili Turhan Bozkurt!. YAPMADIK mı diyecek yani? Gerçekten çok kemalat sahibiymiş. Varsın bizim hayâlimiz yetmesin. Bence cüzi fanatikler olduğunu sen de bildiğin için, bu yolu tıkamaya çalışıyorsun ama nafile! Emin ol, senden daha iyi tanıyorum. Başbakan nasıl der: SEVSİNLER SİZİ! Yıllarca akan kan, zulüm, gözyaşını görmezden gelip GELİN BİZLE ÇALIŞIN mantığınızı da komik buluyorum. NUMAN ABİ MAKAMI TERCİH ETTİ derken, RTEnin Başbakan, Kurtulmuşun ise bir partinin genel başkanı olduğunu gözardı etmemeni isterdim. (Devamı var)
  Cevapla
 • Kerem Şahlevent 10 yıl önce Şikayet Et
  Sevgili Turhan Bozkurt!. Sanırım soy isimde, az önceki mesajda yine karışıklık oldu. Aklım sürekli Ferdi Tayfura gidiyor. Kusura bakmayın. (: Erbakanı hatadan münezzeh gören yok. O taraftan bakınca öyle görünüyor olabilir. Burada öyle değil. SPnin eleştirdiği konular bellidir. İşsizlik arttı diyor. Bunu Başbakan da ASKONda 10dan 13,5a çıktı diyerek doğruladı. Irak teskereleri diyor, zina yasası diyor, eşcinsellere vakıf hakkı, kilise açılımı, domuz eti serbestisi... Bunlara Başbakanın tavrı başka nasıl olabilir acaba?
  Cevapla
 • Kerem Şahlevent 10 yıl önce Şikayet Et
  Sayın Turan Bozkurt!. Zaten dediğim gibi hep Ak Partililer Kemalat sahibi... (: Bence siz Erbakanı anlayamamışsınız. Onun derdi iktidar olmak olsaydı, hem yıllar öncesinden olur, hem de iktidardan uzaklaştırılamazdı. Mesele iktidar olmak değil, bir şeylerin mücadelesini verebilmek... İşi Erbakana getirmek için vermedim o örneği... Kemalattan konu açtığınız için verdim. Çünkü bunu sürekli yaparken, kendi yaptıklarınızı unutuyorsunuz.
  Cevapla
 • Turan Bozkurt 10 yıl önce Şikayet Et
  Aziz Kardeşim Kerem Şahlevente...3.... Entelektüel kardeşlerimizde bir Numan Kurtulmuş hayranlığı görüyorum.Numan bey kariyerlidir,bilgilidir,temiz bir ailenin evladıdır,müslüman bir abimiz olarak saygıyı hakeden bir insandır.HEPSİNE EYVALLAH.Ama RTE gibi karizmatik bir çağdaşı onun talihsizliğidir.Maksat millete hizmetse birikimini en iyi kullanabileceği insanların duasını alabileceği yer RTEla beraber çalışmaktır.Ama maalesef Numan Abi makamı tercih etmiştir.Ben beni anlayacak yönetici isterim bu özellik de hepsinden fazla RTE da mevcuttur...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Süper Lig'de Şampiyonlar Ligi depremi!
Son dakika haberi: 5 Ağustos koronavirüs tablosu! Vaka, ölü sayısı ve son durum açıklandı