Mansur Yavaş'tan kaset açıklaması

MHP Merkez Yürütme Kurulu üyesi Mansur Yavaş, MHP'de yaşanan kaset skandalını değerlendirdi. Mansur Yavaş'a göre kaset tezgahının ardında kimler olabilir?

Mansur Yavaş'tan kaset açıklaması
Mansur Yavaş'tan kaset açıklaması
GİRİŞ 25.05.2011 09:09 GÜNCELLEME 25.05.2011 09:09
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

MHP Merkez Yürütme Kurulu üyesi Mansur Yavaş, partisine yönelik kaset tezgâhını, 'siyaset mühendisliği yapan organize suç örgütlerinin işi' olarak niteledi. Ülkücülerin, MHP'ye karşı yapılmak istenen operasyonlara izin vermeyeceğini savunan Yavaş, partilileri kenetlenmeye çağırdı.

MHP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyesi Mansur Yavaş, partideki kaset skandalları üzerine bir kez daha Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye 'iyi niyet' mektubu gönderdi.

İlk olarak mart ayında Bahçeli'ye bir mektup gönderen ve partinin ekseninden kaydığı uyarısını yapan Yavaş, Balyoz sanığı Engin Alan'ın aday gösterilmesi halinde kendisinin milletvekili adayı olmayacağını bildirmişti. Nitekim Alan'ın adaylık başvurusunun ardından kendisi müracaat etmeyerek listelere girmemişti. Dün bir kez daha Bahçeli'ye seslenen MYK üyesi, bu kez kaset komplosuna karşı yönetimin yanında yer aldı. Bu tezgâhın, siyaset mühendisliği yapan organize suç örgütlerinin işi olduğunu ileri süren Yavaş, ülkücülerin, partilerine karşı yapılmak istenen operasyonlara izin vermeyeceğinin altını çizdi. MHP'li siyasetçi, operasyon sahiplerine de meze olmayacaklarını ifade etti.

'Değerli Kamuoyuna' sözleriyle başlayan mektupta, son zamanlarda yaşanan olaylarla ilgili bir açıklama yapma zarureti doğduğu kaydedildi. Yavaş, şu görüşleri dile getirdi: "Siyaset mühendisliği yapan organize suç örgütlerinin, Türkiye siyasetinin; bu şekilde ortaya atılan veya şantaj amacı ile gizli tutulan ses ve görüntü kayıtlarıyla alçakça şekillendirilmesi veya yönlendirilmesi amacını güttüğü şüphesizdir. Son günlerde yaşanan olaylar sadece siyaseti yeniden şekillendirme amacını aşmış olup, artık hedef, hayatlarının sadece belli bir kesitini değil, neredeyse tamamını ülkücü harekete bahşetmiş olanlara, MHP'nin kurumsal kimliğine, tüzel kişiliğine, geçmişimize, anılarımıza ve ülkümüze saldırı halini almıştır. Ülkücü hareketin ne kadar ambalajlanırsa ambalajlansın hiçbir dayatmaya teslim olmayacağı kuşkusuzdur."

Mansur Yavaş, ülkücü hareketin itibarsızlaştırma kampanyasının başarılı olamayacağını belirtti. Bu tür komplolar ile bitirilmesi veya yolundan döndürülmesinin de mümkün olmadığını vurguladı. Yapılan saldırılar karşısında herkesin birbirine ve davasına kenetlenmesi zorunluluğu doğduğuna işaret ederken 'yüzde 25 oy' hedefi gösterdi. Yok edilmek istenen bir fikir hareketine karşı yapılan saldırıya verilecek cevabın en az yüzde 25 oy alarak iktidara ulaşmak olduğunu kaydetti. Ülkücü hareketin hafif bir silkinmeyle dahi bu hedefi gerçekleştirebilecek güç ve kudrete sahip olduğunu savundu.

Zaman - CİHAN

YORUMLAR 7
 • levent 13 yıl önce Şikayet Et
  A takimi. Mhp nin gercek ulkuculere kalmasi lazim - bunun icin de Bahceli ve A takimi nin gitmesi gerekiyor - A takimi ne demek - Ahlaksizlar Takimi
  Cevapla
 • ilhan 13 yıl önce Şikayet Et
  MHP ÜLKÜCÜ DEĞİL ARTIK. Editörün Notu: Lütfen yorumunuzun tamamını büyük harflerle yazmayınız. Teşekkürler...
  Cevapla
 • feyzi TAYÇU 13 yıl önce Şikayet Et
  Dedi kodu çıkabilür.Dikkat!!!!!!!. mansur bey şimdi kenetlenme zamanı demişte aman bu camia içinde fazla kenetlenmeyin sonra yanlış anlarlar filan parti içi durum belli özellikle bayanlar uzak dursunlar başbakan zaten söylüyordu bunlar televizyona çıkınca en azından çocukları uzak tutun diye benden söylemesi sonra başınıza gelenlerden mhp olarak parti olarak sorumlu değiliz.dikkat!bayanlar giremez.
  Cevapla
 • h.hüsnü tümen 13 yıl önce Şikayet Et
  %25 bahçeliye bağlı(milliyetçi birlik partisi). reste sertle değil görerek(eli güçlü çünkü rakibi ürkütmeye yani restle karşılık vermeye gerek yok) karşılık verilmesi gerektiğini kim söyleyecek.eğer bahçeli bugünlerde seçime birkaç gün kala önemli açıklamalar yapacağını söylerse(liderlikten ayrılıp bbp ve küskünler eşit şartlarda partiyi oluşturacağını)MHP oy oranını%25 lere taşıyabilir.SLOGAN KARIN DOYURMUYOR.icraat lazım.TEMİZ YÖNETİM TEMİZ TOPLUM TEMİZ SİYASET demekle olmuyor .PARTİDE yavuz TEMİZER gibi TEMİZ gençlerin önünü açın.(MBP NİN BAYRAĞI 3 HİLAL ÖNÜNDE GÜL GONCASI)HAYDİ BAHÇELİ TÜM OYUNLARI BOZACAK KOZ ELİNDE(İNŞALLAH HAYALERİMİZ GERÇEK OLUR)
  Cevapla
 • Timur 13 yıl önce Şikayet Et
  mansurlu da mansursuz da. %25 e ulaşılmaya az kaldı.Hadi mübarek olsun
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş ÜLKE TV'de! Mekke'den canlı yayın
Hesap değişti! Emekli maaşına ek zamda yeni maaşlar belli oldu