Erdoğan'dan Hakan'ın kızlarına özel video

Hakan Şükür, 'Danışacağım tek büyüğüm' dediği Erdoğan'ın çocuklarına hitaben hazırladığı videoları olduğunu açıkladı. Görüntülerde ne var, kızlara ne zaman verilecek?

Erdoğan'dan Hakan'ın kızlarına özel video
Erdoğan'dan Hakan'ın kızlarına özel video
GİRİŞ 25.05.2011 10:01 GÜNCELLEME 25.05.2011 10:01
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

AK Parti’nin İstanbul 3’üncü Bölge, 4’üncü sıra milletvekili adayı, eski milli futbolcu Hakan Şükür, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın çocuklarına hitaben hazırladığı videolar bulunduğunu söyledi.

Şükür, “İki kızıma özel, kendi ağzından sözler var. ‘İyi okuyun, geleceğin güçlü anneleri olun’ diye. Eğitim alanında video görüntüsü şeklinde verdiği nasihatleri var. Onlara verilen mesajı motivasyon aracı olarak kullanıyoruz. Çocuklarımızın düğünlerinde, sayın Başbakanımızın, bence tarihin en başarılı insanının ağzından çıkan sözleri, sürpriz olarak göstermek için hatıra olarak saklıyorum. İnşallah gerçekleştiğinde çok ayrı bir anı olacak hepimize” dedi.

Kimseye danışmadım

Siyasete girme kararı verirken kimseye danışma gereği duymadığını anlatan Şükür, “Başbakan’la Galatasaray’da oynamak için İstanbul’a geldiğim yıllarda tanıştım. Dostluğumuz 18 yıldır aralıksız sürüyor. Danışacağım tek büyüğüm Sayın Başbakan’dır” dedi. Şükür siyasete giriş öyküsünü ise şöyle anlattı: “İstanbul’a 1992- 1993’te geldim. Başbakanımız da 1994’te İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı oldu. Ama öncesinde spora verdiği değeri gördüm. Spor organizasyonlarında beni görmek istiyordu. Sıklıkla görüşüyorduk. Zaten fikir birliğimiz vardı. Bana, ‘Siyaseten de beraber olalım’ dedi. Böylesine başarılı, samimi ve dürüst bulduğum bir insandan teklif almak onur vericiydi. Zaten 18 yıldır bir beraberliğimiz var. Resmi olarak da beraber olmayı uygun gördük. Siyasete girerken danışacağım tek kişi bu ülkenin Başbakanı. Başbakanlıktan ziyade çok yakın bir büyüğüm. Kendisi böyle bir teklif sununca herhangi bir kimseye danışmama gerek kalmadı. Demek ki benim bir şeyler yapabileceğime dair bir beklentisi, umudu vardı. Böyle bir teklif de kendisinden gelince hiç düşünmeden kabul ettim.

En çok imzalı forma istiyorlar

İnsanlar bir ricanız var mı dediğinizde sarılıyorlar. Oturup dertleşince iletiyorlar sorunlarını. Özel seanslar düzenliyoruz. En çok imzalı forma istiyorlar. Hoşgeldiniz diyorlar. Talepte değil, ikramda bulunuyorlar. Neredeyse ben onlardan isteyeceğim. Etrafımda toplanıyorlar, yılların özlemi gibi geçiyor. Güvenilir ve sorumlu yapıma güveniyorlar. Bölge belediye başkanlarıyla geziyorum.”

Hakan Şükür, siyasete girerken Fetullah Gülen’den icazet almasının sözkonusu olmadığını belirterek, “Biz denizde yelken açtık. Arkamızdan rüzgar gelmesi bizi sevindirir. Herkesin duasını bekliyoruz” dedi. Şükür, 12 Haziran seçimlerinden sonra Başbakan Erdoğan’ın da katılacağı rahatlama maçları düzenleyecek. Bölgeler arası futbol turnuvasında, herkes kendi bölgesini temsilen maç yapacak. Eğer seçilebilirse bu turnuva Hakan Şükür’ün milletvekili olarak ilk icraatı olacak.

HÜRRİYET

YORUMLAR 3
 • Aslantepeli 13 yıl önce Şikayet Et
  Hakan Sukur gercek bir Fenomendir. Bunun yaninda benim icin 'Bugunku Mesut Ozilin yillar onceki hali' olan Umit Davala da bir Fenomendir. Fenere lafini esirgemekte cekinmeyen gercek bir GS'lidir ayni zamanda. Bugunlerde Arda'nin disinda boyle birini gormek zor. Benim Futbolda cok deger verdigim bir ism de Unal Karaman'dir. Hele Wembleyde 'Ezikligimizin tavan yaptigi bir donemde' sanki bir BAS KALDIRIS gibi direkte patlayan sutun sahibi Unal Karaman da benim icin bir Fenomendir. Sonucta bir Fenomen tanimlamasi yapiliyorsa, arkasinda yatan nedenleri de iyi irdelemek lazim. Not= Siyasi gorusleri bu konuyu baglamaz, yorumum FUTBOL uzerinedir.
  Cevapla
 • kerem yılmaz 13 yıl önce Şikayet Et
  SİYASETE GİRİNCE HOCAEFENDİYİ UNUTTUNMU??. bir zamanlar senin için danışacağın en büyük kişi saygıdeğer hocaefendi değilmiydi. şimdide ne oldu? siyaset senide mi değiştirdi?
  Cevapla
 • whitefox 13 yıl önce Şikayet Et
  hakan ağzından yanlış bir laf kaçırmışsın... tarihin en başarılı insanı ne demek..herhalde heyecanla öyle ağzından çıktı..
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Dünya Bankası'ndan Türkiye açıklaması! Tahminler değişiyor
Gazze'de 21 bine yakın çocuk kayıp