Selahattin Demirtaş'ı yalanlayan 6 delil

Selahattin Demirtaş, "Başbakan kepenklerin zorla kapatıldığını ispat ersin özür dilerim" demişti. Son 1 yıl içinde sadece Diyarbakır'da 'zorla kepenk kapattırmak'la ilgili 6 hadise adliyeye intikal etti.

Selahattin Demirtaş'ı yalanlayan 6 delil
Selahattin Demirtaş'ı yalanlayan 6 delil
GİRİŞ 27.05.2011 08:53 GÜNCELLEME 27.05.2011 08:53
Bu Habere 13 Yorum Yapılmış

Aziz İstegün'ün haberi

Eski BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, esnafa zorla kepenk kapattırıldığını belirten Başbakan Tayyip Erdoğan'ı yalan söylemekle itham etti ve "Tehditle, şantajla kepenkler kapatılıyormuş. Tek birini ispatlayın, özür dileriz." dedi.

Ancak Güneydoğu'da yaşanan olaylar Demirtaş'ı doğrulamıyor. Son 1 yıl içinde sadece Diyarbakır'da 'zorla kepenk kapattırmak'la ilgili 6 hadise adliyeye intikal etti. Esnafın şikâyeti ve güvenlik görevlilerinin tespiti üzerine yakalanan 5 kişi, 'tehdit ve şantajla kepenk kapattırdıkları' gerekçesiyle çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı. En son hadise 10 gün önce yaşandı. Şırnak'ın Uludere ilçesinde 12 PKK'lının öldürülmesi üzerine 16 Mayıs 2011 günü Diyarbakır Kayapınar ilçesi Peyas Mahallesi Yeni Hal Kiptaş Lisesi etrafında esnafı dolaşarak kepenk kapattıran Ö.A. şikâyet üzerine gözaltına alındı. Tahkikatın ardından adliyeye sevk edilen sanık, cezaevine gönderildi. Aynı gün, Yenişehir ilçesi Gevran Caddesi üzerinde esnafı dolaşarak kepenk kapattıran F.K. tutuklandı.

Zorla kepenk kapattırma konusunda son bir yılda yaşanan olaylardan bazıları şöyle:

2 Haziran 2010 günü Diyarbakır'ın Bağlar ilçesi Medine Bulvarı üzerinde kepenk kapattırma eyleminde bulunan B.T. ve R.B., esnafın şikâyeti üzerine yakalanarak gözaltına alındı. Mağdurların ifadesi ve tahkikatın ardından adliyeye sevk edilen sanıklar tutuklanarak cezaevine gönderildi.

20 Nisan 2011 tarihinde Diyarbakır Bağlar ilçesi 5 Nisan Mahallesi Medine Bulvarı üzerinde esnafı dolaşarak zorla kepenk kapattırdıkları tespit edilen M.Y.K., S.Ç. ve N.B., polis tarafından yakalandı.

20 Nisan 2011 günü Diyarbakır Kayapınar ilçesi Peyas Mahallesi Musa Anter Caddesi üzerinde esnafları dolaşarak kepenk kapattıran B.A., şikayet üzerine yakalanarak gözaltına alındı. İfadelerin ardından mahkemeye sevk edilen zanlı, tutuklanarak cezaevine konuldu.

16 Mayıs 2011 günü Diyarbakır Yenişehir ilçesi Kooperatifler Mahallesi Gevran Caddesi üzerinde işyerlerini dolaşarak kepenk kapattıran F.K., esnafın şikâyeti üzerine gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen sanık, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

16 Mayıs 2011 günü Kayapınar ilçesi Peyas Mahallesi Diclekent Bulvarı City Park karşısında esnafı dolaşarak kepenk kapatıran H.G., güvenlik güçleri tarafından yakalandı.

16 Mayıs 2011 günü Kayapınar ilçesi Peyas Mahallesi Yeni Hal Kiptaş Lisesi etrafında esnafı dolaşarak kepenk kapattıran Ö.A., esnafın şikâyeti üzerine gözaltına alındı. Tahkikatın ardından adliyeye sevk edilen sanık tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Zaman

YORUMLAR 13
 • hasan şahin 13 yıl önce Şikayet Et
  gerçeklerle yüzleşmenin zamanı geldi. eğer istendiğinde kepenk kapnıyorsa,ölen pkk lılar için yüzbinlerce kürt miting yapıyorsa demek pkk çok güçlü vebölge halkını arkasına almış.3-5 çapulcu diyerek,seçilmiş insanları tutuklayarak,kürtleri ve kürt dilini yok sayarak,dağları taşları bombalayarak,hamasi vatan millet sakarya edebiyatı yaparak bu işler olmuyor.demekki çok ciddi hatalar yapmışız
  Cevapla
 • Suat Güçlü 13 yıl önce Şikayet Et
  Kepenk kapattıran varsa devlet yoktur.... Tarlada iri bir kabak ne kadar görünüyorsa,bu işte o kadar gerçektir.Ne delili ne ispatı....
  Cevapla
 • hasan şahin 13 yıl önce Şikayet Et
  bir şehire 13 trilyon bir viyadüğe 52 tirilyon. başbakan hakkariye 13 trilyon gönderdik hiç çalışmamışlar ne yapmışlar bu paraları dedi.ankara'da ankara belediyesinin yaptırdığı bir viyadüğün ihale bedeli 52 trilyon.bir şehire yılda 13 trilyon verip ne yaptın diye hesap sorarken, bir viyadüğe 52 trilyon harcayın.sn.başbakan biraz insaf
  Cevapla
 • Serhan AKIN 13 yıl önce Şikayet Et
  demokrasi ve korku imparatorluğu. Ben batmanda yaşıyorum ve batmanlıyım komando caddesi üzerinde ki bir arkadaşın evine gidiyordum giderkende yolda kola ve çerez türü bişeyler alayım dedim gittiğim dükkan küçük belki de 9-10 metrekare kadardı dükkana girdim yaşlı bir amca bakıyordu tam o sırada benimle birlikte 2 kişi daha dükkana girdiler yüzleri açık ellerinde broşür vardı ve dtp(o zaman ismi değişmemişti) den geldiklerini söylediler yarın yas günleri miymiş neymiş gibisinden bişeyler söylediler ve açık olan bütün dükkanların önce tespit edileceğini ve taşlanacağını söyleyerek ordan uzaklaştılar dükkancı amca da onlara tamam dedi ama 2 kişi gittikten sonra burası benim ekmek param deyip bin bela okudu.eskiden(90 lı yıllarda) polisler bize zulmediyordu ama şimdi biz bize zulmediyoruz ve buna da özgürlük demokrasi diyoruz bir tek kendilerine özgürlük isteyenlerin kesinlikle yanlarında olmayacağız. destek olsun diye kepenk indirenler var ama çoğunlukla korkudan kepenk indiriyor.
  Cevapla
 • Devrim ALCALI 13 yıl önce Şikayet Et
  Buna sadece selahattin inanır.... yani okadar gıcık milleti eneyi yerine koyuyorsunuzki tabi buna sadece kendiniz inanıyorsunuz.yanlız er geç bu halk sizi sopayla kovalayacak haberiniz olsun ...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Akşener'den İYİ Parti'ye soğuk duş: Kaldırın!
Emeklilerin kafası karıştı: Maaş zammı nasıl uygulanacak?