Grup Tillo'dan Milli Takım'a 3 dilde şarkı

'Ortağız Bir Namusa' şarkısıyla ses getiren Grup Tillo Milli Takım için şarkı yaptı.

GİRİŞ 17.06.2016 19:09 GÜNCELLEME 17.06.2016 19:40
Bu Habere 12 Yorum Yapılmış

Grup Tillo, Fransa'da düzenlenen 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda (EURO 2016) mücadele eden A Milli Futbol Takımı için "Onur Gurur Türkiye" isimli bir şarkı seslendirdi.

Şarkının hikayesini AA muhabirine anlatan Kadaş, Türkiye'nin birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğunu günlere tanıklık ettiklerini belirterek, "Türkiye uluslararası arenada insani değerlere ve erdemlere sahip çıktığı için zor günler geçiriyor. Bunun bedelini de ödüyor. Terör olayları bir taraftan yurt dışında ülkemiz aleyhine yapılan olumsuz propagandalar bir taraftan bunları yan yan koyduğumuzda milli takımımızın başarısına hepimizin ihtiyacı var." diye konuştu.

"TÜRKİYE ORTADOĞU HALKLARININ TAMAMI İÇİN MÜCADELE EDİYOR"

Kadaş, Türkiye'nin şampiyonada sadece Türkiye halkını temsil etmediğine dikkati çekerek, şunları söyledi:

"Bize göre Türkiye, Ortadoğu halklarının tamamı için mücadele ediyor. Tüm galibiyetler Türkler kadar Araplar ve Kürtler için de aynı anlamları içeriyor. Milli takım zaten bizim birliğimizin rengidir ve unsurudur. Bir milli maç olduğunda Türk, Kürt, Arap herkesin bir araya geldiğini görüyoruz. Ülkenin ve coğrafyanın en ucra kahvehane köşelerinin bile dolduğunu, insanların işlerini ve güçlerini bıraktığını birlik ve beraberlik duygusunu hissettiğine hepimiz defalarca şahit olduk. Bu birliğimizi tekrar hatırlatmak adına bu şarkıyı yaptık. Türkiye sadece kendi vatandaşları için değil tüm mazlum coğrafyalar için mücadele veriyor."

Halkın nabzını tutmaya gayret ettiklerini dile getiren Kadaş, her fırsatta birlik ve beraberliğin altını çizeceklerini söyledi.

Grup Tillo'nun A Milli Futbol Takımı için hazırladığı ve EURO 2016 elemeleri ve şampiyondaki Hırvatistan maçının görüntülerinin yer aldığı "Onur Gurur Türkiye" şarkısının sözleri ise şöyle:

"Tek yürek olduk biz yine, Ay yıldızı verdik size, Nazar değmesin inşallah, Finaldeyiz biz bu sene. Onur gurur Türkiye, İnanç zafer Türkiye, Onur gurur Türkiye, İnanç zafer bizimle, Bitti denilen yerde başlar mücadele.

Siz birliğimizin rengisiniz, Sizinledir bütün gönüller, Şampiyon biziz bu sene, Dünya alem böyle bilsin, Biz alacağız kupayı, Yetmez birle iki, saydırın golleri, Şampiyonluk bekler bizi, yırtın fileleri. Sizler bizim kalbimizdesiniz, Her zaman dualarımızdasınız, Sizinle iftihar ediyoruz, Zafer hediyesi bekliyoruz. Onur gurur Türkiye, İnanç zafer Türkiye, Onur gurur Türkiye, İnanç zafer bizimle, Bitti denilen yerde başlar mücadele."

YORUMLAR 12
 • osman aydın 4 yıl önce Şikayet Et
  maskaralık tek kelime ile. grubu ne için kurdular..allah dediğin dille gelip futbol için şarkılar yapıyorsun. uğruna şarkı yaptıkların hergün içki içiyor islami yaşama uzak hayat yaşıyor..allah ıslah etsin
  Cevapla
 • Kalin 4 yıl önce Şikayet Et
  What is this song about?
  Cevapla
 • misafir 4 yıl önce Şikayet Et
  Keşke bu emeklere değecek ruh ve azme sahip bir milli takımımız olsa .
  Cevapla
 • yavuz 4 yıl önce Şikayet Et
  Tillo Siirtin medrese dolu ilçesidir. Osmanlıdan gelen gelenekle devam eder eğitim
  Cevapla
 • Yusuf 4 yıl önce Şikayet Et
  Güzel olmus
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bakanlık harekete geçti! İkinci el araç satışında yeni düzenleme
Akaryakıt istasyonlarında yeni dönem: Benzini dolduracak kimseyi bulamayacaksınız