Spotify herkese ücretli mi oluyor?

Kullanıcı sayısını her geçen gün artıran ama bir türlü kar edemeyen Spotify'ın ücretsiz üyelik modeline son vereceği iddia ediliyor.

Spotify herkese ücretli mi oluyor?
Spotify herkese ücretli mi oluyor?
GİRİŞ 14.06.2016 17:03 GÜNCELLEME 14.06.2016 17:03

Ücret ödemeyen kullanıcılarına reklam yayını yaparak kullanım sunan mobil müzik uygulaması Spotify'ın bu duruma önümüzdeki dönemde son vereceği iddia ediliyor. 

Şirkete yakın kaynaklara dayandırılan iddiaya göre, Radiohead’in 2005 tarihli albümü platforma geldi ancak şirketin asıl amacı bu albümü sadece ücretli üyeliği olan kullanıcılarına açmaktı. Bu ayrımı sağlayacak sistemi henüz kullanıma sunamayan Spotify bu projesini ertelemek zorunda kaldı. 

Ancak iddialar doğru çıkarsa Spotify önümüzdeki günlerde ücret ödemeyen kullanıcılarını ücretli üyelerine sunduğu bazı olanaklardan mahrum bırakacak.  

60 milyonun üzerinde üyesi bulunan Spotify'ın ücretli versiyonu kullanıcıların sadece yüzde 25'i tarafından kullanılıyor. Bu nedenle kar edemeyen Spotify'ın bu ayrımı zaman içinde derinleştirebileceği ve hatta ücretsiz üyeliğe son verebileceği iddia ediliyor. 

Şirketin geçtiğimiz yılki mali tablosuna göre, uygulamaya her ay ödeme yapan 12 milyon kullanıcısı sayesinde  982.9 milyon euro gelir elde edilirken, Spotify'ın gelirlerinin yüzde 91'ini de bu ödemeler oluşturuyor. , 

50 milyona yakın kişiye ücretsiz kullanım sunan şirket, reklam gelirlerinden ise sadece 98.9 milyon euro gelir elde ediyor. 

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
İYİ Partili Aylin Cesur'dan skandal sözler!
Son dakika haberleri: Koronavirüs fena vurdu! 100 yıl önceki kararı almak zorunda kaldılar