Sokağını havadan görmek isteyene İstanbul Earth

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin test yayını yaptığı Şehir Rehberi, Google Earth’ün bir benzerini İstanbul’a uyguladı. İşte sokağınızı dahi görebileceğiniz adres:

Sokağını havadan görmek isteyene İstanbul Earth
Sokağını havadan görmek isteyene İstanbul Earth
GİRİŞ 09.02.2007 10:36 GÜNCELLEME 09.02.2007 10:36

Hasan AY'ın haberi


İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin test yayını yaptığı Şehir Rehberi, Google Earth’ün bir benzerini İstanbul’a uyguladı. http://sehirrehberi.ibb.gov.tr adresinden test yayını yapan rehberin, önümüzdeki ay tamamen hizmete girmesi hedefleniyor.

Belediyenin Bilgi İşlem Müdürlüğü mühendislerinin 6 aylık çalışmayla hazırladıkları İstanbul Şehir Rehberi, 1/5000 ölçekli yüksek çözünürlüklü 4 milyon adet hava fotoğraflarıyla hazırlandı. Rehberde, İstanbul’a ait yaklaşık 1,5 milyon bina, 80 bin sokak-cadde bilgisi yer alıyor. Rehberde, aranılan yerin hava fotoğraflarına adres girilerek ulaşılabiliyor. İstanbul’un önemli kültür, sanat ve spor merkezlerinin de belirtildiği sitede, yangın, trafik kazası, yol çalışması, doğalgaz arızası gibi olayların nerede meydana geldiği eşzamanlı olarak duyurulacak. Vatandaşlar da güncel olaylarla ilgili şikayetlerini bildirebilecek. Rehberdeki görüntüler, e-mail yoluyla paylaşılabiliyor.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Fenerbahçe'ye kupada büyük şok! Ankaragücü yarı finalde
AK Parti'nin Büyük İstanbul Mitingi ne zaman? Başkan Kabaktepe tarih verdi