Osmanlıca Eğitim uygulaması yayınlandı

Android platformu için 'Osmanlıca Eğitim' adından bir uygulama yayınlandı.

Osmanlıca Eğitim uygulaması yayınlandı
Osmanlıca Eğitim uygulaması yayınlandı
GİRİŞ 08.03.2017 13:56 GÜNCELLEME 08.03.2017 13:56
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Osmanlıca eğitimi için android platformunda yeni bir uygulama sunuldu. Google Play'den indirebilen içerik herhangi bir izin istemiyor.

Uygulamaya dair açıklamada ise şunlar belirtildi:

''Temelden başlayıp seviye seviye Osmanlıca eğitim imkanı. Her zaman yenilenmeye müsait özelliktedir. Osmanlıca imla müfredatı bölümünde detaylı şekilde Osmanlıca yazım kuralları örneklerle anlatılmaktadır.

Osmanlıca Metinler; Osmanlıca herhangi bir kelimeye tıkladığınızda latincesini, latincesine bastığınızda Osmanlıca imlasını veren onlarca okuma metni (Hikayeler, kıssalar, şiirler, güzel sözler) sizleri bekliyor.

Osmanlıca Sözlük; hem Osmanlıca hem latince yazarak arama imkanı sağlamakta ve yaklaşık 70.000 kelime hazinesi vardır. Manadan da kelime arama yapabilir ve istediğiniz kelimeyi favorilerinize ekleyebilirsiniz.

Osmanlıca Oyunlar; kelime oyunları, doğru yanlış oyunu, lügat bilgisi, adam asmaca, çoktan seçmeli ve çeşitli dillerde kelime bilgisi. Uygulama, hatalarınızı görme imkanı veriyor.

 Osmanlıca Bilgi Yarışması; binlerce genel kültür, ahlaki, edebi, dini soru. Sorular ve cevaplar bu bölümde Osmanlıca olup zamana karşı yarışacaksınız!''

YAZDIR
YORUMLAR 2
  • Ahmed 3 yıl önce Şikayet Et
    Teşekkürler
    Cevapla
  • Zafer Şık 3 yıl önce Şikayet Et
    Sıfırdan Osmanlıca öğrenmek isteyen, Osmanlıca bilip daha çok geliştirmek isteyenler için. Maşallah. Eğlenceli. Oyunlar harika. Puan ve yorumla desteklenmeli.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
İlk kez böyle görüntülendi! Nokta atışı gösteriyor
Bahçeli skandal sözlere çok sinirlendi! 'Katıksız ihanet...'