Bill Gates'den Ctrl+Alt+Delete itirafı

Microsoft’un kurucusu olan milyarder Bill Gates, bir itirafta bulunarak eğer geçmişe gidebilseydi Ctrl+Alt+Delete kombinasyonunu tek tuşa indireceğini söyledi.

Bill Gates'den Ctrl+Alt+Delete itirafı
Bill Gates'den Ctrl+Alt+Delete itirafı
GİRİŞ 22.09.2017 12:23 GÜNCELLEME 22.09.2017 12:23
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Bill Gates bir iş forumunda kendisine sorulan Windows işletim sistemine sahip bilgisayarlarda görev yöneticisine ulaşmak için neden Ctrl+Alt+Delete kombinasyonunu girmek gerektiği sorusuna yanıt verdi.

Harvard Üniversitesi, 2013 yılı etkinliklerinde yaptığı gibi IBMgeliştiricilerini suçladı. IBM mühendisi David Bradley’in bu konuda pay sahibi olduğunu söyledi. Bradley, klavyenin uzun bir sürecin parçası olduğunu ve küçük ayrıntılarda boşa zaman harcamanın yersiz olduğunu belirtmiş.

Bill Gates, Ctrl+Alt+Delete’nin neden tek tuş olmaması ile ilgili olarak, ‘’Bu menüye ulaşmak için tek tuş olabilirdi, Ancak IBM klavye tasarımını yapan adam bize tek düğmemizi vermek istemedi. Düşük bir seviyede programlandı ve bir hata oldu’’ dedi.

Kombinasyon ilk başta IBM programcıları tarafından kullanılıyordu. Bir tasarım anlaşmazlığı sonrasında ortaya çıkan tuş kombinasyonu tarihin en çok bilinen komutu oldu. Sonuç olarak Bill Gates’in asıl niyeti bu üç tuşu tek tuşa indirgemekti ancak ilk PC’nin aceleye gelmesi ile böyle bir komut ortaya çıkmış.

YORUMLAR 3
 • www.teknoreset.com 6 yıl önce Şikayet Et
  her yer bu haberle çalkalanıyor
  Cevapla
 • sanki 6 yıl önce Şikayet Et
  ilk ve son kez üretmişler ,sonra hiç üretim ve düzeltme yapmamışlar..
  Cevapla
 • aspnetturkiye.com 6 yıl önce Şikayet Et
  şok itiraf dünya karışır bu itirafa
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Dışişleri Bakanı Fidan'dan ABD'de son dakika Gazze açıklaması
BM'den "yardım" adı adı altında iğrençlik: Gazzeli çocuklara oyuncak yemek gönderdiler