Bimeks internet sitesini kiraya verdi!

Bimeks, bugün KAP'a bildirdiği karar ile Bimeks.com'u kiraya verdiğini açıkladı.

Bimeks internet sitesini kiraya verdi!
Bimeks internet sitesini kiraya verdi!
GİRİŞ 20.03.2018 14:26 GÜNCELLEME 20.03.2018 14:26
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Türkiye'nin sayılı teknoloji ürünleri satan mağazalarından olan Bimeks'te uzun süredir işler yolunda gitmiyordu. Bimeks son olarak çareyi mağaza destekli e-ticaret modelinde aramıştı. Ancak bu yöntem de görünüşe göre pek sağlıklı olmayacak.

Bimeks, bugün Bimeks.com yani internet sitesini kiraya verdiğini KAP'a bildirdi. Peki, Bimeks.com'dan alışveriş yapanların muhattabı kim olacak? Bimeks'in açıklamasına göre; internet sitesinden yapılan alışverişlerden artık Bimeks sorumlu olmayacak.

Bimeks, KAP'a yaptığı açıklamada;

"Şirketimizin sahibi olduğu ve bir süredir inaktif durumda olan www.bimeks.com.tr web sitesini kiralamak için, CB Dijital Yatırım ve Ticaret Ltd. Şti tarafından şirketimize yapılan teklif ve görüşmeler sonucunda, anılan firma ile bir "Marka Lisans Kiralama ve Web Sitesi Kullandırma Sözleşmesi" imzalanmıştır. Böylelikle, Bimeks olarak, web sitesi üzerinden bir kiralama geliri elde edilmesi hedeflenmektedir. 

Anlaşmaya göre, web sitesinden alışveriş yapacak olan müşteriler doğrudan ve sadece , kiracı olarak web sitesini işleten CB Dijital Yatırım ve Ticaret Ltd.Şti şirketi ile muhatap olacaklardır. Bimeks Bilgi İşlem ve Dış Ticaret A.Ş.'nin, web sitesi üzerinden yapılan alışverişlerle ve ürün tedarikleriyle ilgili herhangi bir hak ve yükümlülüğü olmayacaktır." ifadelerini kullandı.

YAZDIR
YORUMLAR 3
 • BARKOM 2 yıl önce Şikayet Et
  bekleyip görek
  Cevapla
 • kral 2 yıl önce Şikayet Et
  2017 yılında %53 halka açık iken MKK bildirimi yapmadan akgiraylar milyonlarca lot hisse sattı borsada. Spkya şikayette bulunduk ve spk 650 bin lira (milyar) ceza kesti. Akgiray bu borcu ödemek için geri kalan hissesini de sattı. 4.5 Liradan halka arzedilen hisse bugün 24 kuruş. Halka açıklık oranı %95, Akgiray %4 hisse ile Bimeks Yönetim Kurulu Başkanı. Şirketi batırmış, hisseyi ve yatırımcıyı batırmış, çalışanlarını mağdur etmiş...SPK çalışanları sanki halen Vedat AKGİRAY'a hesap veriyor...
  Cevapla
 • cevo 2 yıl önce Şikayet Et
  sonu ne olur bimeksin oyunmu oynuyorlar sanki bişeyler olacak
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Son dakika: Türkiye helikopter kazası şehitlerini devlet töreniyle uğurladı
Bakanlık duyurdu: Türkiye 11 milyar dolarlık yatırım yapacak