Instagram popüler uygulamasının fişini çekiyor

Dünyanın en popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram, bir süre önce ayrıca yayınladığı yan uygulaması Direct'i kapatmaya karar verdi. Bugün başlayan süreç gelecek aydan itibaren tamamlanmış olacak.

Instagram popüler uygulamasının fişini çekiyor
Instagram popüler uygulamasının fişini çekiyor
GİRİŞ 16.05.2019 13:34 GÜNCELLEME 16.05.2019 13:37
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Direct uygulaması, Instagram içinden de erişilebilen ve kullanıcıların özel olarak diğer kullanıcılarla mesajlaşabilmesine olanak veriyor. Direct özelliğinin kullanımını artırmak adına şirket, ayrıca yayınladığı Direct uygulamasını indirmeye sunmuş ve kullanan kitlede büyük bir artış yaşanmıştı.

 

 

Ancak Instagram, bugün kullanıcılarına gönderdiği yeni mesajında Direct uygulamasını kapatacağını duyurdu. Bunun yerine kullanıcılar artık doğrudan Instagram'ın içinden konuşmalarına devam edecek.

 

 

Daha önce de Facebook'un içinde bulunan Messenger özelliği ayrı bir uygulamaya dönüşmüş ve milyonlarca kullanıcı bu uygulamayı indirmek zorunda bırakılmıştı. 

Instagram'da ise aynı politikayı sürdürmeyen şirket; WhatsApp, Instagram, Facebook ve Messenger'ı bir araya getirmeye çalışıyor ve entegrasyon süreci devam ediyor.

ETİKETLER
popüler İnstagram
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • Sıtkı 1 yıl önce Şikayet Et
    Yerinde karar olmuş one öyle yazan yazana
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Son dakika: Bakanlıktan 65 yaş üstü ve 18 yaş altı sokağa çıkma kısıtlaması açıklaması
Libya'da sürpriz gelişme! Türkiye gönderdi