Netflix kullanıcılarının tüm hareketlerini aktivitelerini topluyor

Netflix, kullanıcılarının fiziksel aktivitelerini takip etmek istiyor. Bir güvenlik araştırmacısı tarafından fark edilen izin talebi, sosyal medya da yayılınca popüler dizi ve film izleme platformu Netflix'ten cevap gecikmedi. Açıklama ise tüm kullanıcıları şaşkına çevirdi.

Netflix kullanıcılarının tüm hareketlerini aktivitelerini topluyor
Netflix kullanıcılarının tüm hareketlerini aktivitelerini topluyor
GİRİŞ 01.08.2019 11:17 GÜNCELLEME 01.08.2019 11:17

Netflix kullanıcılarının hareketlerini takip etmek istiyor. Türkiye'de kısa süre içerisinde popüler hale dönüşen Netflix, yayınladığı özgün içerikler sayesinde dünya çapında 150 milyon kullanıcıya ulaşmayı başardı. Yayınladığı dizi ve filmler ile gündeme gelen platform bu sefer farklı bir talep ile kullanıcılarının karşısına çıktı.

NETFLİX KULLANICILARININ FİZİKSEL AKTİVİTELERİNİ TOPLUYOR!

Netflix bildiğiniz gibi daha öncesinde kullanıcılarının arama seçenekleri ve izlediği içerikleri takip ederek kullanıcıya uygun içerikler sunmaya başladı. Şimdide Android kullanıcılarından fiziksel aktivitelerine dair verileri talep etmeye başladı.

Bir güvenlik araştırmacısı, Netflix'in Android uygulamasında fiziksel aktiviteleri talep eden bir seçenek fark etti. Söz konusu seçeneği hemen sosyal medya üzerinden paylaşan araştırmacı, kullanıcıları uyardı. 

NETFLİX'TEN CEVAP GECİKMEDİ!

Popüler dizi ve izleme platformu olan Netflix, kullanıcılarının fiziksel aktivitelerini topladığını kabul etti. Bu verileri üye yolda iken video oynatma kalitesini nasıl arttırılabileceği konusunda araştırma yapmak için talep ettiklerini açıkladı. Lakin tüm takipçileri Netflix'in bu açıklaması ne yazık ki tatmin etmedi. 

Fakat Netflix yetkilileri söz konusu talebin bir test olduğunu kısıtlı sayıda  Android Q Beta kullanıcısına sunulduğunu ve tüm kullanıcılardan bu bilgiler talep edilemediğini açıkladı. 

Buna ek olarak Netflix'in fiziksel aktivite talebi ve açıklaması her ne kadar kullanıcılar tarafından saçma gelse de bazı kullanıcıların yolda yürürken ve spor yaparken dizi izlediği aşikar.

ETİKETLER
Hareket takip
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Bolton'dan PKK'ya mesaj: Biden gelirse...
Kadın eylemciler polisin boğazını sıktı, hakaretler savurdu!