WhatsApp geri dönüşü olmaksızın banlamaya başladı: Mesaj yazıp yazmadığına bakmıyor!

WhatsApp, birçok kullanıcıyı artık geri dönüşü olmaksızın banlıyor. Güvenlik denetimlerine hız kazandıran mesajlaşma devi, yasa dışı görüşmelerin gerçekleştiği grupta yer alan kişilerin hesabını geri dönüşü olmaksızın banlıyor. Banlanan hesapla ilgili destek almak isteyen kullanıcılara ise gerekçe açıklamaksızın dönüş dahi yapmıyor. WhatsApp kullanıcılarına ise tek çare numara değiştirmek kalıyor. İşte detaylar...

WhatsApp  geri dönüşü olmaksızın banlamaya başladı: Mesaj yazıp yazmadığına bakmıyor!
WhatsApp geri dönüşü olmaksızın banlamaya başladı: Mesaj yazıp yazmadığına bakmıyor!
GİRİŞ 11.11.2019 12:12 GÜNCELLEME 11.11.2019 12:12

WhatsApp, artık kullanıcılarını geri dönülmez bir şekilde banlıyor. Banlanan kullanıcıların ise o telefon numaraları ise bir daha WhatsApp üzerinden iletişim sağlayamıyor. Ayrıca yetkililerle durumu öğrenmek adına mesaj attıklarında hiç kimseye ulaşamazken sadece otomatik cevap ile karşılaşıyor.

WHATSAPP ŞÜPHELİ GRUPLARDA YER ALAN KULLANICILARI BANLIYOR!

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, gruplardaki denetimi arttırdı. Grup isimlerinde yasa dışı tabir kullanan yada grup içerisinde yasa dışı haber yayan kişilere karşı savaş açan platform, kullanıcıları bu gruplarda bulunmaları durumda bile banlayabiliyor.

WHATSAPP KULLANICILARA HERHANGİ BİR GEREKÇE SUNMUYOR!

SMS'in devrini kapan mesajlaşma devi WhatsApp, banladığı kullanılara herhangi bir gerekçe sunmuyor. Yasa dışı bir görüşmenin gerçekleştiği grupta kullanıcının herhangi bir konuşmaya dahil olmaması durumunda bile banlayabiliyor ve numarayı geri dönüşü olmaksızın iletişime kapatıyor. Kullanıcılara tek çözüm ise numarayı değiştirmek kalıyor. 

Ayrıca banlanma durumunda yetkililerle iletişime geçmeniz durumunda ise sistem size otomatik mesaj atıyor ve konu hakkında hiç bir yetkili ile iletişime geçmenize olanak sağlamıyor..

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Son dakika haberi: 25 Eylül koronavirüs tablosu! Hasta, ölü sayısı ve son durum açıklandı
Son dakika: Bakan Koca 'çok değil az kaldı' deyip müjdeyi verdi...